rozpis tréningov

Rozpis tréningov  2019/2020.

ODCHOD AUTOBUSOV NA ZÁPASY

7. a 8. kolo súťaže mladších žiačok a mladších žiakov sa hrá v sobotu 26.10.2019. O odchodoch autobusov vás budeme včas informovať. Žiačky vycestujú do Čadce a žiaci do Martina. 

Víkend 2. - 3.11.2019 je voľný. 

Prípravka hrá najbližšie 9.11.2019. Na domácej palubovke sa predstavia dievčatá. Chlapci vycestujú von. 

  1. mladšie žiačky (narodené v roku 2009 a staršie) hlavný tréner Vladimír Ohrádka

  2. mladší žiaci (narodení v roku 2009 a starší) hlavný tréner Jozef Horka

  3. prípravka dievčatá (narodené v roku 2010 a mladšie) hlavná trénerka Renáta Bartková

  4. prípravka chlapci (narodení v roku 2010 a mladší) hlavná trénerka Renáta Bartková

  5. tréning zameraný na individuálne činnosti, CVČ, krúžky - rôzne všetci tréneri

asistenti trénerov: Milan Jasenka, Erika Bašťovanská, Michaela Cíbová, Soňa Akantisová, Martin Bátovský

Čo na hádzanú potrebujete

Hádzaná nie je šport náročný na výstroj. Vaše dieťa bude potrebovať: športové oblečenie (tričko a trenky/legíny/tepláky) a športovú obuv do haly - lepšie na šnúrky. Počas tréningu je potrebné dodržiavať pitný režim, preto nachystajte dieťaťu plastovú (najlepšie z PP) športovú fľašu s vodou.

Klub zabezpečí: lopty (rôzne veľkosti podľa veku dieťaťa) a všetky tréningové pomôcky. V prípade súťaží klub zabezpečí chrániče na lakte a kolená, teplákové súpravy a spoločné dresy.Spolupracujúce organizácie

Hádzaná v CVČ Žilina - Športová hala, V. Javorku, Žilina

Prihláška do CVČ je k dispozícii nižšie. Je rovnako uverejnená na oficiálnej stránke mesta Žilina. Tréning v sezóne 2019/2020 je pod hlavičkou CVČ iba v piatok, a to na dvoch miestach zároveň. Pozrite si prosím rozpis tréningov vyššie.

Hádzanársky krúžok bude v priestoroch škôl na základe záujmu detí. Krúžky nie sú súčasťou práce CVČ.

Spolupracujúce školy sú: ZŠ Višňové, ZŠ Lichardova Žilina, ZŠ Limbová Žilina, ZŠ Námestie mladosti 1 Žilina

V prípade otázok napíšte na cvczilina@cvczilina.sk.

Všeobecná pohybová príprava a minihádzaná pre 4 až 6 ročné deti v ŠK Juventa

Určené pre deti, ktoré začínajú s tréningami a nemajú zatiaľ žiadne pohybové návyky. Tréningy budú v ponuke od septembra 2019. V prípade záujmu sledujte oznamy ŠK Juventa, o.z. alebo napíšte na skjuventa.zilina@gmail.com


Asi všetci chlapci vedia hádzať a chcú dávať góly...

Hádzaná je šport, ktorý je prirodzený takmer všetkých chlapcom, pretože hádzanie, behanie a skákanie majú v krvi. Je hokeju veľmi podobná svojou dynamikou, tvorivosťou a kontaktom. Obratnosť je jednou z dôležitých pohybových schopností, ktorá sa v hádzanej rozvíja. Okrem nej je to rýchlosť, sila, odrazové schopnosti, švih či vytrvalosť v rýchlosti. Veľké nároky sa kladú na myslenie hráča a zdôrazňujú sa vlastnosti ako odvaha, smelosť, nebojácnosť a spoluzodpovednosť či spolupatričnosť. Chlapci si hádzanú zamilujú na prvý pohľad pokiaľ preferujú súboje "útočník-obranca" a "útočník-brankár".

Ako spoznáte hádzanárku?


Takúto jednoduchú otázku sme položili aktívnym hráčkam i ľuďom, ktorí hádzanú nikdy nehrali a občas ju sledovali v televízii či naživo. Niektoré odpovede nás naozaj pobavili, ale posúďte sami:

nechcel by som od nej dostať facku - tvrdá - nekompromisná - odolná - vysoká a dobre stavaná - taký chalanský typ - nosí oblečenie značky Hummel - vyšportovaná - atraktívna - "modrinová" - kolektívna - spoločenská - do koča aj do voza - z problémov si strieľa - vytrvalá - "správňačka" - samostatná - sebavedomá - smelá - nezabudnuteľná - jedinečná individualita - silná osobnosť -energická - jednoducho diablica