rozpis tréningov a odchody na zápasy

                Rozpis tréningov                       

Veľký turnaj MINI OPEN HANDBALL U14, U12, U10 sa blíži! 

Vážení rodičia, prosíme vás, aby ste zabezpečili účasť vašich detí na tréningoch v letných mesiacoch. Je to príprava na novú sezónu.

Príďte povzbudiť naše hráčky a hráčov v Žiline 15.-16.8.2020! Rozpis zápasov je dostupný v záložke MOH 2020.

Kontrolujte si aktuálny rozpis tréningov.

Pozývame všetkých žiakov a žiačky (prípadne rodičov, ktorí si trúfajú :-)) na prípravný zápas proti trénerom a trénerkám každú nedeľu o 15:00 hod do Športovej haly v Strečne! Potvrďte svoju účasť trénerom, odvoz vieme zabezpečiť.

Nižšie uvedený rozpis tréningov pondelok-piatok platí do konca augusta.

KALENDÁR ZÁPASOV V SEZÓNE 2020/2021

Pripravované kategórie: 

1. prípravka dievčatá veková kategória 2010 a mladšie

2. prípravka chlapci veková kategória 2010 a mladší

3. mladšie žiačky veková kategória 2009 a 2008 

4. mladší žiaci veková kategória 2009 a 2008

5. starší žiaci veková kategória 2007 a 2006

6. staršie žiačky veková kategória 2007 a 2006

Čo na hádzanú potrebujete

Hádzaná nie je šport náročný na výstroj. Vaše dieťa bude potrebovať: športové oblečenie (tričko a trenky/legíny/tepláky) a športovú obuv do haly - lepšie na šnúrky. Počas tréningu je potrebné dodržiavať pitný režim, preto nachystajte dieťaťu plastovú (najlepšie z PP) športovú fľašu s vodou.

Klub zabezpečí: lopty (rôzne veľkosti podľa veku dieťaťa) a všetky tréningové pomôcky. V prípade súťaží klub zabezpečí chrániče na lakte a kolená, teplákové súpravy a spoločné dresy.Spolupracujúce organizácie

Hádzaná v CVČ Žilina - Športová hala, V. Javorku, Žilina

Prihláška do CVČ je k dispozícii nižšie. Je rovnako uverejnená na oficiálnej stránke mesta Žilina. Tréningy v školskom roku 2020/2021 budú pod hlavičkou CVČ pre deti, ktoré sa s hádzanou iba zoznamujú. Pozrite si prosím rozpis tréningov.

Hádzanársky krúžok bude v priestoroch škôl na základe záujmu detí. Krúžky nie sú súčasťou práce CVČ.

Spolupracujúce školy sú: ZŠ Višňové, ZŠ Lichardova Žilina, ZŠ Limbová Žilina, ZŠ Námestie mladosti 1 Žilina, ZŠ Sv.Gorazda Žilina

V prípade otázok napíšte na cvczilina@cvczilina.sk.

Všeobecná pohybová príprava a minihádzaná pre 4 až 6 ročné deti v ŠK Juventa

Určené pre deti, ktoré začínajú s tréningami a nemajú zatiaľ žiadne pohybové návyky. Tréningy budú v ponuke od septembra 2019. V prípade záujmu sledujte oznamy ŠK Juventa, o.z. alebo napíšte na skjuventa.zilina@gmail.com


Asi všetci chlapci vedia hádzať a chcú dávať góly...

Hádzaná je šport, ktorý je prirodzený takmer všetkých chlapcom, pretože hádzanie, behanie a skákanie majú v krvi. Je hokeju veľmi podobná svojou dynamikou, tvorivosťou a kontaktom. Obratnosť je jednou z dôležitých pohybových schopností, ktorá sa v hádzanej rozvíja. Okrem nej je to rýchlosť, sila, odrazové schopnosti, švih či vytrvalosť v rýchlosti. Veľké nároky sa kladú na myslenie hráča a zdôrazňujú sa vlastnosti ako odvaha, smelosť, nebojácnosť a spoluzodpovednosť či spolupatričnosť. Chlapci si hádzanú zamilujú na prvý pohľad pokiaľ preferujú súboje "útočník-obranca" a "útočník-brankár".

Ako spoznáte hádzanárku?

Takúto jednoduchú otázku sme položili aktívnym hráčkam i ľuďom, ktorí hádzanú nikdy nehrali a občas ju sledovali v televízii či naživo. Niektoré odpovede nás naozaj pobavili, ale posúďte sami:

nechcel by som od nej dostať facku - tvrdá - nekompromisná - odolná - vysoká a dobre stavaná - taký chalanský typ - nosí oblečenie značky Hummel - vyšportovaná - atraktívna - "modrinová" - kolektívna - spoločenská - do koča aj do voza - z problémov si strieľa - vytrvalá - "správňačka" - samostatná - sebavedomá - smelá - nezabudnuteľná - jedinečná individualita - silná osobnosť -energická - jednoducho diablica