rozpis tréningov

POZOR ZMENA

Rozpis tréningov August 2019

PONDELOK - STREDA - PIATOK (5.8. - 18.8.2019): 16:00 - 17:30 hod v ŠH V. Javorku

UTOROK - ŠTVRTOK (6.8. - 31.8.2019): 15:00 - 16:30 hod v ŠH Rosinská cesta

PONDELOK - STREDA - PIATOK (19.8. - 31.8.2019): 16:30 - 18:00 hod v ŠH V. Javorku


Vzhľadom na zložitú situáciu so športovými halami v meste budú tréningy počas školského roka prebiehať na rôznych miestach (ZŠ Námestie mladosti 1, ŠH na Rosinskej ceste, ŠH V. Javorku, ZŠ Limbová, ZŠ Višňové). O presnom mieste budú informovaní rodičia prihlásených detí e-mailom alebo formou SMS.

  1. mladšie žiačky (narodené v roku 2009 a staršie) hlavný tréner Vladimír Ohrádka
  2. mladší žiaci (narodení v roku 2009 a starší) hlavný tréner Jozef Horka

  3. prípravka dievčatá (narodené v roku 2010 a mladšie) hlavná trénerka Renáta Bartková

  4. prípravka chlapci (narodení v roku 2010 a mladší) hlavná trénerka Renáta Bartková

asistenti trénerov: Milan Jasenka, Erika Bašťovanská, Michaela Cíbová, Soňa Akantisová, Martin Bátovský

Čo na hádzanú potrebujete

Hádzaná nie je šport náročný na výstroj. Vaše dieťa bude potrebovať: športové oblečenie (tričko a trenky/legíny/tepláky) a športovú obuv do haly - lepšie na šnúrky. Počas tréningu je potrebné dodržiavať pitný režim, preto nachystajte dieťaťu plastovú (najlepšie z PP) športovú fľašu s vodou.

Klub zabezpečí: lopty (rôzne veľkosti podľa veku dieťaťa) a všetky tréningové pomôcky. V prípade súťaží klub zabezpečí chrániče na lakte a kolená, teplákové súpravy a spoločné dresy.


Spolupracujúce organizácie


Hádzaná v CVČ Žilina - Športová hala, V. Javorku, Žilina

Prihláška do CVČ je k dispozícii nižšie. Je rovnako uverejnená na oficiálnej stránke mesta Žilina. 

Tréningy 1-krát týždenne po 60 min. Ďalšie tréningové jednotky budú v priestoroch haly V. Javorku pod hlavičkou klubu. 

V prípade otázok napíšte na cvczilina@cvczilina.sk.

Všeobecná pohybová príprava a minihádzaná pre 4 až 6 ročné deti v ŠK Juventa


Určené pre deti, ktoré začínajú s tréningami a nemajú zatiaľ žiadne pohybové návyky. Tréningy budú v ponuke od septembra 2019. V prípade záujmu sledujte oznamy ŠK Juventa, o.z. alebo napíšte na skjuventa.zilina@gmail.comAsi všetci chlapci vedia hádzať a chcú dávať góly...

Hádzaná je šport, ktorý je prirodzený takmer všetkých chlapcom, pretože hádzanie, behanie a skákanie majú v krvi. Je hokeju veľmi podobná svojou dynamikou, tvorivosťou a kontaktom. Obratnosť je jednou z dôležitých pohybových schopností, ktorá sa v hádzanej rozvíja. Okrem nej je to rýchlosť, sila, odrazové schopnosti, švih či vytrvalosť v rýchlosti. Veľké nároky sa kladú na myslenie hráča a zdôrazňujú sa vlastnosti ako odvaha, smelosť, nebojácnosť a spoluzodpovednosť či spolupatričnosť. Chlapci si hádzanú zamilujú na prvý pohľad pokiaľ preferujú súboje "útočník-obranca" a "útočník-brankár".

Ako spoznáte hádzanárku?


Takúto jednoduchú otázku sme položili aktívnym hráčkam i ľuďom, ktorí hádzanú nikdy nehrali a občas ju sledovali v televízii či naživo. Niektoré odpovede nás naozaj pobavili, ale posúďte sami:

nechcel by som od nej dostať facku - tvrdá - nekompromisná - odolná - vysoká a dobre stavaná - taký chalanský typ - nosí oblečenie značky Hummel - vyšportovaná - atraktívna - "modrinová" - kolektívna - spoločenská - do koča aj do voza - z problémov si strieľa - vytrvalá - "správňačka" - samostatná - sebavedomá - smelá - nezabudnuteľná - jedinečná individualita - silná osobnosť -energická - jednoducho diablica