Žiačky získali krásne 4.miesto na STUPAVA CUPe!

29.08.2021

Naše žiačky  si priviezli zo Stupavy krásne štvrté miesto! Síce v oklieštenej zostave a s polovicou dievčat vo veku mladších žiačok, no napriek tomu vycestovali tento víkend na známy a populárny turnaj STUPAVA CUP. Zo zápasu na zápas zlepšovali svoj výkon a popasovali sa aj s veľmi náročnou obranou 3:3, ktorú hrali súperky z DAC Dunajská Streda. Po mesačnej letnej príprave, zameranej na rozvoj kondície bolo cieľom účasti na turnaji získať nové skúsenosti s ťažkými súpermi a získať aspoň nejaké víťazstvo. Výsledok nás nesmierne potešil a čo bolo ešte významnejšie, predviedli sme veľmi pekné výkony v útočnej aj obrannej fáze hry. Dievčatá významne zlepšili prechod do protiútoku, riešenie rôznych herných situácií na postavenú obranu a taktiež samotnú hru v obrane v systéme 0:6.

Postupne sme sa v skupine "A" popasovali s ŠKP Bratislava, MHK Bytča, TJ Malacky-Rohožník a DAC Dunajská Streda "A" (ročník narodenia 2007). V skupine sme získali druhé miesto a v semifinále sme sa stretli s víťazom skupiny B, čo bol opäť DAC Dunajská Streda avšak tím "B" (ročník narodenia 2008). Po prehre s DAC B sme sa opäť stretli s DAC A, ktorý v semifinále podľahol tímu AS Trenčín. DAC v poslednej dobe kraľuje turnajom, práve tým, že hrá obranný systém, s ktorým väčšina tímov nemá skúsenosť, netrénujú ho v tejto vekovej kategórii a teda naň nevedia okamžite zareagovať. My sme mali šnúru troch zápasov proti DAC, čo nám pomohlo pomaly si zvyknúť a pripraviť špeciálnu taktiku na posledný zápas. Dievčatá v ňom predviedli fantastický kolektívny výkon s dodržaním taktických pokynov takmer do bodky, čo nám síce neprinieslo víťazstvo, ale boli sme nesmierne spokojní s predvedenou hrou vo väčšine zápasov. Dievčatá sa nevzdali ani za nepriaznivého stavu a dokázali otočiť priebeh zápasov. 

Sezóna sa čochvíľa začne a my máme pred sebou ešte 3 týždne poctivého tréningu, aby sme zlepšovali každý detail našej hry a individuálnych výkonov dievčat. 

Zostava: Tereza Matisová, Anna Mária Nemcová - Jana Mikulovská, Emma Mistríková,  Viktória Benedigová, Mária Bartková, Lívia Hlušková, Tereza Tardová, Tamara Tardová, Nina Bukovinská

Výsledky: SMF-HK Žilina - ŠKP Bratislava 8:8; SMF-HK Žilina - MHK Bytča 9:5; SMF-HK Žilina - TJ Malacky/Rohožník 15:7; SMF-HK Žilina - DAC Dunajská Streda A 6:18; semifinále SMF-HK Žilina - DAC Dunajská Streda B 8:22; zápas o tretie miesto SMF-HK Žilina - DAC Dunajská Streda A 11:13.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu