Zhodnotenie jesennej časti sezóny 2023/24 všetkých kategórií

20.12.2023

Chlapčenské kategórie 

Mladší žiaci sa stali MAJSTRAMI Krajskej ligy Trenčianskeho a Žilinského kraja 2023/2024. V 12 zápasoch získali plný počet bodov s celkovým skóre 369:171. V jarnej časti sa stretneme v spoločnej súťaži s tímami z Trnavského kraja. Na základe umiestnenia sa mladší žiaci predstavia aj v Česko-Slovensko-Poľskej lige, ktorá sa bude hrať v priebehu januára - marca 2024. Rozpis zápasov nájdete na tomto odkaze.

Starší žiaci skončili na bronzovej priečke Krajskej ligy Trenčianskeho a Žilinského kraja 2023/2024 len jeden bod za druhým MHáK Martin. V 14 zápasoch získali 19 bodov po 9 výhrach, 1 remíze a 4 prehrách s celkovým skóre 441:365. V jarnej časti sa stretneme v spoločnej súťaži s tímami z Trnavského kraja. Úspešne účinkovanie hráčov v ich prvej sezónne u starších žiakov zatienili viaceré vážne zranenia ku koncu jesene. Rozpis zápasov nájdete na tomto odkaze.

Mladší dorastenci (spojené družstvo MHáK Martin/SMF - HK Žilina) v 2. spojenej lige STDCI+MLDCI sú aktuálne na 5. mieste priebežnej tabuľky. V 8 zápasoch získali 9 bodov po 4 výhrach, 1 remíze a 3 prehrách s celkovým skóre 253:242. Družstvo v priebehu súťaže postupne získavalo svoju hernú tvár, čo sa prejavilo aj vo výsledkoch. Rozpis zápasov nájdete na tomto odkaze.


Dievčenské kategórie

Mladšie dorastenky v jesennej časti 1. ligy tvorenej dvanástimi klubmi z celého Slovenska získali obdivuhodných 20 bodov so skóre 381:229 a vedú tabuľku. Jediná prehra s Duslo Šaľa v poslednom zápase jesene, ktorý sa hral vo vysokom tempe a priniesol do Žiliny vrchol jesene, nás veľmi mrzela.  Tím stál pred neľahkou úlohou potiahnuť so sebou aj staršie dorastenky, aby mohli na jar hrať v prvej šestke. Úloha sa podarila a na jar budeme hrať ťažkých 15 kôl, pričom sa budeme stretávať so súperkami z Michaloviec, Šale, Stupavy, Dunajskej Stredy a Malaciek. Žilina tak ostala ako jediný tím z regiónu stredného Slovenska v boji o medaily. Rozpis zápasov nájdete pri kategórii mladších a starších dorasteniek. Rozpis zápasov jarnej časti 1. ligy mladších dorasteniek nájdete na tomto odkaze.

Staršie žiačky prešli nielen generačnou výmenou ale aj trénerskou. V tíme ostali dievčatá narodené v roku 2009, ktoré začali s hádzanou trochu neskôr a chceli sme, aby sa rozohrali. Tieto dievčatá sú doplnené žiačkami narodenými v roku 2010 a 2011. V krajskej súťaži s trinástimi tímami sa nachádzajú po jesennej časti na 7. mieste so skóre 287:282. Potrebujeme, aby dievčatá hrali čo najviac zápasov a získavali ďalšie skúsenosti na ceste do dorastu. Zároveň veríme, že tento tím sa po jarnej časti vyšplhá v tabuľke na 3. alebo 4. miesto. Rozpis zápasov nájdete na tomto odkaze.

Mladšie žiačky rovnako ako staršie žiačky majú novú trénerskú dvojicu. Po jesennej časti sa nachádzajú v krajskej súťaži na 5. mieste, ale odohrali len 10 zápasov zo 14. Skóre po desiatich zápasoch uvedené v tabuľke majú 268:148 a získali 16 bodov. Veríme, že tento tím dosiahne na medaily. Rozpis zápasov nájdete na tomto odkaze.

Prípravka dievčat a chlapcov odohrala niekoľko turnajov krajskej súťaže, kde si zmerali sily so súpermi z okolitých miest. Minihádzaná sa nehrá na výsledky. Pre nás je kľúčové, aby sa najmenší hádzanári a hádzanárky bavili hádzanou a budovali si správne návyky. Deti, ktoré skúšajú hádzanú aj v rámci školských krúžkov si zmerali sily v decembri na ZŠ Námestie mladosti 1. Zúčastnili sa školy ZŠ a MŠ Višňové, ZŠ Lichardova, ZŠ Námestie mladosti 1, ZŠ Karpatská. Deti sme odmenili sladkosťami a rôznymi malými darčekmi. 

jQuery Tlačítko na začiatok