Z Prahy sa vraciame s výbornými výsledkami a množstvom zážitkov

19.04.2022
Podrobný report je nižšie. Zatiaľ si vychutnajte zopár záberov a pozrite si výsledky tu: https://www.phc.cz/

Hodnotenie očami Jozefa Horku, trénera starších žiakov:

14. - 18. 4. 2022 sme sa zúčastnili mládežníckeho medzinárodného turnaja v Prahe, PHC 2022.

Naši starší žiaci odohrali 6 zápasov so silnými vyspelými európskymi družstvami. Prvý zápas s rakúskym družstvom Handball Tirol nám nervozita zväzovala ruky aj nohy. Po polčasovej prehre o jeden gól sme uhrali remízu a všetkých nás mrzelo, že sme nevyhrali. Ďalšie 3 zápasy sme hrali s vyspelými klubmi z Telnice, Kostelca n.L. a maďarským družstvom Tempo KSE. Museli sme uznať kvalitu súpera, no napriek tomu sme sa nezložili a bojovali sme.

Vyrovnanejší zápas sme zohrali z družstvom Českých Budejovíc. Prehrali sme síce o 6 gólov, no v druhom polčase sme boli už lepším družstvom ako súper.

V nedeľu sa hral už vyraďovací systém. V "B" skupine sme sa stretli s klubom Malaciek. Zranil sa nám David Madeja, ktorý do posledného zápasu nemohol nastúpiť. Hrali sme bojovne, chlapci zlepšili spoluprácu. Fyzicky lepšieho súpera sme nezdolali no v porovnaní polčasov sme v druhom boli lepší. Prehrali sme o 5 gólov.

Naše družstvo sa stmelilo, naučilo sa bojovať, nabralo nenahraditeľné skúsenosti, videli sme hrať tie najlepšie európske športové hádzanárske akadémie, čo je pre chlapcov veľká motivácia do ďalšej práce.

Rodičia športovo fandili a ocenili potleskom výkony našich chlapcov.

Zostava: Michel F. 20, Danišek 8, Súľovský 15, Shevchuk 8, Madeja 2, Kasper 2, Kulich, Štalmsch Brankári: Stroka a Vršanský

Hodnotenie očami Renáty Bartkovej, trénerky starších žiačok. 

Do Prahy sme cestovali prvýkrát a s nohami na zemi. Keďže náš tím sa skladá z väčšej polovice z dievčat, ktoré sú ešte vekom mladšie žiačky, nemali sme príliš veľké očakávania. Na turnaji v našej kategórie (ročníky 2007 a 2008) bolo 49 tímov z Európy. Konečné umiestnenie a náš výkon však predčil naše očakávania. V skupine sme sa postupne stretli s TJ Sokol Praha Vršovice (víťazstvo 12:8), Házená Jindřichův Hradec (13:16) , s belgickým tímom HC Schotten 1 (8:8), s TJ Sokol Velké Meziříčí (16:9) a s rumunským tímom CS Sporting Ghimbav (12:12). Cheb nepricestoval, preto všetky tímy v skupine mali s týmto súperom skontumovaný zápas. Získali sme 8 bodov a postúpili sme do hlavnej A fázy, kde sme si v prvom zápase poradili s HK Sláviou VŠ Plzeň (11:6), no prehrali s finalistom turnaja DHC Plzeň (4:20). Touto vysokou prehrou, keď sme zápas vôbec nezvládli,  sa naše športové účinkovanie na turnaji skončilo (ostali sme pred bránami štvrťfinále) a už sme len sledovali ďalší vývoj. Objektívne však musíme skonštatovať, že tento súper nabitý dievčatami narodenými v roku 2007 bol nad naše sily.  Okrem zaváhania v základnej skupine s Belgičankami sme podali vynikajúce výkony v obrane i útoku a významne nám držala chrbát naša brankárka Terezka Matisová. Naša Majka Bartková (2009) sa umiestnila na 11.mieste najlepších strelkýň s priemerným počtom gólov 5 na zápas. Ďalšími úspešnými strelkyňami boli hlavne Anička Šubjaková, Terezka Tardová a Viki Benedigová. Bojovné výkony podali aj Ninka Bukovinská, Emmka Mistríková a Janka Mikulovská. Významne sme zlepšili hru v obrane, čo stálo za výbornými výsledkami. Všetky dievčatá bojovali a snažili sa podať čo najlepšie výkony. Vieme, že nás čaká ešte dlhá tréningová a zápasová cesta 😁 a všetky dievčatá sa tešia na turnaj aj o rok✌️😍🤾‍♀️. Trénerka Katka sa starala nielen o výkon Terezky, ale aj celkovú zdravotnú stránku našich dievčat. Jej batoh mi pripomínal Hermioninu kabelku 😃 👏, keďže z neho dokázala vytiahnuť vždy všetko potrebné. Vedúci Milanko sa postaral o organizáciu nášho tímu a vďaka nemu sme videli Prahu dokonale 😂 a z každej strany. Úžasnú divácku kulisu nám vytvorili nielen skvelí rodičia našich hráčok ❤️👏👏👏, ale aj kamaráti, príbuzní a členovia iných tímov. Tešíme sa na PHC 2023 a o rok zabojujeme o medailu 😉🤗. 

https://www.phc.cz/vysledky/tym/158

Zostava: T. Matisová - J. Mikulovská, M. Bartková, V. Benedigová, E. Mistríková, A. Šubjaková, T. Tardová, N. Bukovinská, I. Túčeková, L. Hlušková, K. Klabníková, D. Jurkovičová 

Tréneri: R. Bartková, K. Holbojová Vedúci: M. Jasenka


Hodnotenie očami Vladimíra Ohrádku, trénera mladších žiakov:

Do Prahy sme cestovali na prvý veľký medzinárodný turnaj v kategórii - mladších žiakov (ročníky 2009 a 2010). Náš tím sa skladal z 13 hráčov, pričom až 7 hráčov (ročníky 2011 a 2012) bolo vekom z kategórie prípravky. Na turnaji v našej kategórie bolo 56 tímov z Európy.

V skupine sme sa postupne stretli s HC Hlučín, CZ (remíza 13:13), Sokol Praha Vršovice, CZ (výhra 10:8) , MoNoGo Leipzig, DE (výhra 19:10), Slávia VŠ Plzeň, CZ (remíza 10:10) a Liberec Handball, CZ (prehra 8:15). Získali sme 6 bodov a pokračovali sme do Playoff - B, kde sme boli ako jeden z troch tímov nasadení priamo do osemfinále a čakali sme na súpera zo šestnásťfinále. Zo šestnásťfinále nám vzišiel súper Handball Tirol, AU. Vyhrali sme 15:12. S turnajom sme sa rozlúčili vo štvrťfinále Playoff - B v zápase s Jablonec nad Nisou I, keď sme prehrali 12:20.

Z hernej stránky veľká skúsenosť pre všetkých zúčastnených. Je vidno že chlapci sa zlepšujú aj po mentálnej stránke ako kolektív, čo je devíza do budúcnosti. V útočnej hre si hráči začínajú zvykať na rýchlu hádzanú a dokážu sa presadiť proti fyzicky a vekovo starším súperom. To isté môžem skonštatovať aj v obrane, kde sa neboja ísť do kontaktu so silnejšími a staršími hráčmi. Ak tento kolektív ostane pokope má perspektívu napredovať a neustále sa zlepšovať.

Veľká vďaka patrí všetkým za bojovné srdiečko vo všetkých zápasoch, aj napriek zdravotným problémom v družstve všetci chceli pomôcť. Treba spomenúť trénerov prípravky, ktorí majú veľký podiel na tom, že vekom prípravkári sa presadzujú o kategóriu vyššie. Verím, že turnaj nakopne nás všetkých ešte k lepšej práci s našimi zlatými deťmi, sú úžasné.

Zostava: Š. Krištek, J. Cíba - F. Repáň, R. Michel, F. Elmusrati Abdulaati, J. Svitana, M. Cseri, D. Haviar, J. Milučký, K. Kríž, A. Klabník, A. Vrabec, Y. Elmusrati Abdulaati

Realizačný tím: V. Ohrádka, M. Cíbová, M. Mikulík

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu