Výsledky zápasov mladších dorasteniek

30.04.2023

Po návrate z Prahy sa dievčatá museli okamžite koncentrovať na zápas s veľmi silným súperom a favoritom súťaže Iuventa Michalovce. Naše dievčatá síce srdnato bojovali, ale nezvládli ešte takýto ťažký zápas s fyzicky veľmi vyspelým súperom. Sme však veľmi spokojní s ich prístupom k zápasu a s tým, že sa nevzdávajú za akéhokoľvek stavu. I keď prvý polčas nám nevyšiel, v druhom sme už naozaj zabrali.

Nemali sme ešte čas ani poriadne vydýchnuť a už nás čakal AS Trenčín, ktorý nám chcel určite vrátiť prehru z jesene. Veru, v tomto zápase sme už fyzicky a mentálne odišli. Hlavne v prvom polčase sme nepremenili množstvo šancí a robili sme hrubé chyby v obrane. ˇČo nám však chýbalo najviac, bol kľud a túžba po víťazstve. V druhom polčase to ešte chvíľu vyzeralo tak, že sa dotiahneme na súpera, ale napokon sa to nepodarilo. Úplne zaslúžene sme zápas prehrali, ale nerobíme z toho žiadnu vedu. Bol to prirodzený útlm našich hráčok po obrovskom emočnom a fyzickom vypätí, ktoré zažili v Prahe. Tréningy po tomto zápase sme upravili, aby sme dievčatá dostali naspäť na správnu vlnu.

A to sa nám podarilo, pretože proti ŠKP Bratislava sme hrali veľmi dobre a súperovi sme nedali žiadnu šancu na úspech. V prvom polčase sme súpera úplne rozobrali a zápas sa dohral do víťazného konca. Výborne zachytala Terezka v bráne a všetky dievčatá sa k nej v hre pridali. Zápas však nedohrali kvôli červeným kartám naše dve hráčky a trénerka, čo nebudeme nijako komentovať.

Výsledky zápasov:

22.kolo 15.apríla 2023

SMF-HK Žilina : MŠK Iuventa Michalovce 24:35 (7:18)

Zostava a góly: Terezka Matisová, Dominika Jurkovičová - Lucia Beňušová, Viktória Benedigová 4, Chrenková Veronika 5, Nela Laurenčíková, Lívia Hlušková,  Janka Mikulovská, Tereza Tomaščíková, Tereza Hrtánková, Michaela Ďuranová 3, Emma Mistríková 1, Mária Bartková 7, Anna Šubjaková 2, Adela Učníková 2, Marcela Pavlíková

23.kolo 23.apríla 2023

AS Trenčín : SMF-HK Žilina 28:21 (17:11)

Zostava a góly: Terezka Matisová, Lucia Beňušová, Nina Bukovinská, Viktória Benedigová 4, Chrenková Veronika 1, Nela Laurenčíková, Dominika Jurkovičová, Janka Mikulovská 1, Tereza Tomaščíková 1, Michaela Ďuranová 3, Emma Mistríková, Mária Bartková 7, Anna Šubjaková, Adela Učníková 4, Marcela Pavlíková

24.kolo 29.apríla 2023

SMF-HK Žilina : ŠKP Bratislava  33:15 (21:5)

Zostava a góly: Terezka Matisová, Kristínka Klabníková - Marcela Pavlíková, Timea Trnková 1, Nina Bukovinská, Viktória Benedigová 3, Chrenková Veronika 2, Nela Laurenčíková, Janka Mikulovská 2, Tereza Tomaščíková, Tereza Hrtánková, Michaela Ďuranová 8, Emma Mistríková 3, Mária Bartková 6, Anna Šubjaková 6, Adela Učníková 2

Najbližšie zápasy:

7.mája cestujeme do Stupavy

13.mája hráme posledný dorastenecký zápas sezóny proti ŠK Zemplín Trebišov o 13:00 hod v športovej hale na Rosinskej ceste 4.

Veríme, že nás prídete povzbudiť. Stále totiž máme šancu získať bronzové medaily v 1.dorasteneckej lige ak vyhráme oba posledné zápasy. Dievčatá sú odhodlané sa o medaily pobiť, avšak nebude to vôbec ľahké! Pre nás, ako nováčikov ligy by to bol vynikajúci úspech.