09.05.2022
ilustračné foto

Dohrávka krajskej súťaže starších žiakov

Miesto: Martin; Dátum: 06.05.2022

THA Martin : SMF Žilina 28 : 23 / 17 : 10 /Zostava: Vršanský, Mwazighe 7, Michel R. 2 , Michel F. 7 Filip, Danišek 6/2 , Kasper, Shevchuk 1, Štalmach Brankári: Stroka 13 zákrokov

Odohrali sme pekný zápas so silným súperom. V prvom polčase sme zahadzovali vyložené šance (14 nepremenených striel). Zlepšená obrana a výkon brankára v druhom polčase a predovšetkým bojovnosť nám ukázala, že dokážeme hrať vyrovnanú partiu aj s lepším súperom. Trápi nás ešte maródka viacerých hráčov. Na záver sezóny musím chlapcov pochváliť a ak sa zlepší dochádzka na tréningy, postupne dobehneme, čo máme herne aj fyzicky zameškané.

Mladšie žiačky 7.5.2022 10.kolo v Trenčíne

HK Slávia Partizánske - SMF HK Žilina 12:20 (7:10)

zostava: T.Matisová - L.Hlušková 2, M.Bartková 5, I.Tučeková 2, Te.Tardová 8, Ta.Tardová 3, S.Sabolová, S.Wiligerová, K.Klabníková, M.Ďurajková, L.Budayová, L.Ponechalová

HK AS Trenčín B - SMF HK Žilina 13:20 (6:11)

zostava: T.Matisová, Ta.Tardová 1 - L.Hlušková 3, M.Bartková 2, I.Tučeková 10, Te.Tardová 3, S.Sabolová 1, S.Wiligerová, K.Klabníková, M.Ďurajková, L.Budayová, L.Ponechalová

HK AS Trenčín A - SMF HK Žilina 22:25 (14:16)

zostava: T.Matisová - L.Hlušková 2, M.Bartková 19, I.Tučeková 1, Te.Tardová 2, Ta.Tardová, S.Sabolová, S.Wiligerová, K.Klabníková 1, M.Ďurajková, L.Budayová, L.Ponechalová

Trénerky: R.Bartková, K.Holbojová

Odohrali sme tri zápasy v ktorých sme zvíťazili. V každom zápase sme rôzne točili zostavu v závislosti od sily súpera. V prvom zápase sme po polčase prestriedali skúsenejšie hráčky. Tamarka Tardová mala aj svoju premiéru v bráne v druhom zápase a zvládla ju výborne. Práve v zápase s Trenčínom B sme dali príležitosť všetkým dievčatám z prípravky a nechali sme úplne oddychovať skúsenejšie hráčky. Výborne sa nám rozstrieľala Ivanka Tučeková. V treťom zápase hrali len dievčatá, ktoré už majú skúsenosti z ťažkých zápasov. Bohužiaľ však musíme skonštatovať, že niektoré z nich sa príliš naľakali a opäť prenechali všetku zodpovednosť za výsledok na Majku. Pripravujeme sa však na SOH U12, ktorý bude v Žiline a potrebujeme aby dievčatá spolu hrali aj takéto zápasy. Chýbala nám Anička, preto generálka pred SOH U12 nás ešte len čaká. Ďakujem všetkým dievčatám za predvedené výkony v prvých dvoch zápasoch. V poslednom to nebolo od všetkých to, čo od nich očakávame.

Mladší žiaci 7.5.2022 11.kolo v Žiline

SMF HK Žilina - MHáK Martin A  18:21 (9:10)

Zostava: Š. Mikulík, J. Cíba, Š.Krištek - K.Kríž 4, A.Vrabec 3, J.Milučký, M.Vlašek, J.Svitana, M.Cseri, R.Schevchuk, D.Haviar, F.Elmusrati 6, R.Micheľ 5, S. Jančuška

SMF HK Žilina - MHáK Martin B 23:11 (11:6)

Zostava:  Š. Mikulík, J. Cíba, Š.Krištek 1 - K.Kríž 4, A.Vrabec 3, J.Milučký, M.Vlašek, J.Svitana, M.Cseri, R.Schevchuk, D.Haviar 5, F.Elmusrati 4, R.Micheľ 6, S. Jančuška

V prvom zápase hráči ukázali, že aj starší a fyzicky vyspelejší súper sa dá poraziť. Aj keď v tomto zápase nepodali všetci hráči dobré výkony, až do konca zápasu sme hrali o dobrý výsledok, ktorý nám mohol priniesť body. V útočnej fáze sa ukazuje hádzanárske myslenie a prejavuje sa postupne zlepšenie dochádzky na tréningy. Je podstatné, aby chlapci nepoľavili a absolvovali všetky tréningy počas týždňa. V obrannej fáze systémy 3:3 a 1:2:3, čím sme súpera dostávali pod tlak, ktorý pramenil do chýb súpera. Bohužiaľ nedostatočná koncentrácia v posledných 5 minútach zápasu spôsobila, že sme nezískali žiadne body.

Druhý zápas si hráči užívali. V útoku predviedli veľa rýchlych a kombinačných akcií s dobrým zakončením, veľká pochvala za prihrávky na pivota a následne zakončenia. V obrannej fáze systém 6:0 so slušným pohybom, zdvojovaním, čím výrazne pomáhali brankárom. V prvom a aj v druhom polčase chvíľkové uspokojenie s výsledkom, nižšia koncentrácia. Po reakcii z lavičky sa chlapci znova naštartovali a hrali svoju hru.