Mladší žiaci získali v sezóne 2022/23 strieborné medaily na SOH U12 a vyhrali krajskú súťaž!

18.06.2023

Úspešná sezóna mladších žiakov v sezóne 2022/2023 zakončená Krajským titulom a titulom Vicemajstra Slovenska!!!

V jesennej časti podávali chlapci výkony, ktoré nezodpovedali ich schopnostiam a možnostiam. Nepodávali vyrovnané výkony a ich prejav vykazoval väčšie výkyvy ako by bolo žiadúce. Tréningová činnosť prebiehala v tejto kategórii spolu so staršími žiakmi, čo hráčom veľmi pomohlo po fyzickej, ale aj výkonnostnej stránke. V tréningovej činnosti sme sa pracovali na obrannej činnosti, čo sa v priebehu súťaže ukázalo ako jeden z rozhodujúci faktor našej hry. Túto činnosť sme postupne zlepšovali a určite sme patrili v krajskej súťaži mladších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja medzi najlepšie brániace mužstvá.

Od toho sa odvíjal celkový trend nášho mužstva, chceli sme, aby hráči mali zafixovanú rýchlu hádzanú s orientáciou v priestore, s dôrazom na rýchle zakončovanie. Hádzanú zameranú na minimálny dribling, 1. a 2. vlnu. V tomto sme boli v krajskej súťaži mladších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja jedno z najprogresívnejších mužstiev. Mnohé zápasy sa v lige rozhodla schopnosť mužstva hrať rýchlu hádzanú. V obrannej fáze chlapci zvládli všetky predpísané obranné systémy. Dokonca sme zvládli všetky obranne systémy okrem 1-2-3.

V krajskej súťaži mladších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja sme obsadili 1. miesto a mali sme aj najlepšie strelca súťaže.

Vďaka tomu, že už po jesennej časti ligy sme boli na čele tabuľky, zabezpečili sme si v jarnej časti sezóny 2023 účasť v Česko-Slovensko-Poľskej lige (ČSPL). ČSPL sa hrala systémom troch turnajov. V prvom turnaji v Žiline sme získali 1. miesto, najlepšie strelca a najlepšie brankára turnaja. V druhom turnaji v Karvinej (CZ) sme získali 2. miesto a najlepšie strelca. V treťom turnaji v Chrzanowe (PL) sme získali 2.miesto a najlepšieho strelca.

V sezóne sme dosiahli výsledky s ktorými sme maximálne spokojní, čo sa týka výkonov. V zápasoch krajskej súťaži mladších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja sme vyhrali 15 z 18 zápasov. Prehry nastáli v dvoch zápasoch po veľkých absenciách z dôvodu chorôb a jedna prehra v zápase, kde sme museli vycestovať bez brankárov.

Počas jarnej časti sme sa zúčastnili medzinárodného turnaj v Prahe – PRAHA CUP. Kde sme vyhrali svoju základnú skupinu bez straty bodu (5 výhier). V nadstavbovej časti sme v trojčlennej skupine narazili na súpera z ČR, ktorého sme porazili. Druhým súperom bolo mužstvo z Estónska, ktorému sme podľahli a postúpili na náš úkor, nakoniec sa im podarilo získať bronzové medaily.

Veľké pozitívom sezóny je, že sa nám podarilo zabudovať do mužstva hráčov z prípravky, ktorí zo začiatku podávali bojazlivé výkony. Ale postupne sa začlenili do mužstva a stali sa rovnocennými partnermi celého mužstva.

Väčšina chlapcov odohrala enormné množstvo zápasov za sezónu. Vzhľadom na to, že nastupovali v krajskej súťaži mladších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja, v medzinárodnej ČSPL, na turnaji – PRAHA CUP a v krajskej súťaži starších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja.

Vyvrcholením sezóny bola účasť na SOH 2023 – otvorené majstrovstvá Slovenska. Postupne sme porazili v základnej skupine, v 1. nadstavbovej a aj v 2. nadstavbovej skupine 8 súperov. Do bojov o medaile sme vstupovali s 8 výhrami v rade. V semifinále sme narazili na hráčov z Nových Zámkov, ktorých sme porazili a postúpili do finále, kde bol našim súperom – MŠK Považská Bystrica. Súper s ktorým sme bojovali počas sezóny o titul v krajskej súťaži, a tiež sme sa stretli aj v nadstavbovej skupine, kde sme ich porazili. Vo finále nám súper prehru z nadstavbovej skupiny vrátil a tak sme obsadili krásne 2. miesto na Slovensku v kategórii mladších žiakov.

V sezóne nás reprezentovali:

brankári: Šimon Mikulík, Šimon Krištek

hráči v poli: Faris Abdulaati Elmusrati, Marek Cseri, Šimon Majštiník, Kristián Kríž, Denis Haviar, Alex Vrabec, Jozef Milučký, Michal Myšiak, Yasin Abdulaati Elmusrati, Róbert Novotný, Ján Sebastián Mešo, Jakub Cíba, Dárius Kubáň, Dávid Višňovský, Marcus Gallia, Jakub Horák, Oliver Chudomel, Oliver Gaňa, Andrej Klabník

Vyslovujeme veľkú pochvalu celému mužstvu, zvíťazilo v krajskej súťaži mladších žiakov Trenčianskeho/Žilinského kraja a získalo titul Vicemajstrov Slovenska pred mužstvami, ktoré majú dlhodobú históriu ako je MHáK Martin, Považská Bystrica, Tatran Prešov a ďalšie, kde sa dlhodobo pracuje s mládežou na veľmi dobrej úrovni, za čo im patrí z našej strany veľká gratulácia a obdiv.

Chlapci odohrali veľmi dobrú sezónu a týmto im vyjadrujeme obrovské poďakovanie za skvelú reprezentáciu klubu a Žiliny.

Ďakujeme všetkým hráčom!

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík, Terézia Elmusrati, SMF HK Žilina

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu