Výborné výkony počas víkendu striedali aj zaváhania.

10.04.2022
prípravka v sobotu
prípravka v sobotu
prípravka v nedeľu
prípravka v nedeľu

11. kolo krajskej súťaže starších žiakov

Miesto: Žilina, Rosinská cesta 4, Sobota 9.4.2022

SMF Žilina : Považská Bystrica "A" 15 : 40 /7 : 19/

Zostava: Madeja ,Mwazighe 7, Michel R., Kulich 1, Súlovský 2, Filip, Danišek , Kasper, Michel F. 4, Štalmach, Pavelka, Shevchuk 1; Brankári: Stroka 10 zákrokov / 35 min, Vršanský 2 zákroky / 15 min

Úspešnosť streľby: 36 %, premenili sme 1 sedmičku, 8 technických chýb.

Veľa chýb v obrane a slabá úspešnosť streľby nás pripravilo o lepší výsledok.

Vyjadrenie trénera: "Mwazighe napriek 7 gólom mal úspešnosť pod 50%, Danišek nastúpil aj napriek bolesti kolena /5 striel bez gólu/. Zohrával sa s nami aj Maxim z Ukrajiny. Dal 1 gól. Prestriedali sme celú lavičku, chlapci proti lepšiemu súperovi bojovali."

SMF Žilina : Považská Bystrica "B" 22 : 21 /8 : 6/

Zostava: Madeja 2,Mwazighe 5, Michel R. 1, Kulich , Súlovský 3, Filip, Danišek 3 , Kasper, Michel F. 8, Štalmach, Pavelka, Shevchuk, Brankári: Stroka 15 zákrokov / 50 min, Vršanský

Vyjadrenie trénera: "V tomto zápase sme zohrávali chlapcov, ktorí idú na veľkonočný turnaj do Prahy. Hrali na začiatkoch polčasov a dokázali držať dvoj až päť gólový náskok. Pochvala všetkým hráčom za víťazstvo. Medzi najlepších patril F. Michel a super zachytal Dano s 42%nou úspešnosťou."

Prípravka dievčatá

Súperi: AS Trenčín A a B, MHáK Martin, THA Martin

Zostava: Staršie - Nella Holbojová, Sára Willigerová, Sára Sabolová, Lenka Ponechalová a Tamarka Tardová

Mladšie - Veronka Cíbová, Milan Kucharčik, Miško Šugár, Timea a Elisa Hammerové, Miška Ďurajková

Vyjadrenie trénerky Danky a Mišky: "Prípravka dievčat sa dnes zúčastnila turnaja v Trenčíne. Dievčatá odohrali náročný turnaj, keďže hrali 4 zápasy po sebe v oklieštených a improvizovaných zostavách. Mladšia prípravka odohrala 3 vyrovnané zápasy, kde v dvoch sa dievčatá a chlapci zo začiatku nevedeli presadiť na zasunutú obranu s vyššími protihráčkami. 1 zápas hrali proti začiatočníkom, kde si schuti zastrieľali a každý z hráčov sa niekoľkokrát presadil. Prekvapili najmä mladšie deti, ktoré šli do útoku nebojácne a plnili aj pokyny v obrane. Staršie dievčatá mali miestami problém spracovať gumenú loptu. Celkovo s prípravkou veľká spokojnosť, aj keď je stále na čom pracovať. Staršie dievčatá hrali bez vystriedania, keďže sme mali k dispozícii len 5 dievčat. V jednom zápase hrali výborne, plnili postupne prechody do útoku a presadzovali sa. V ďalších 3 zápasoch bola výkonnosť slabšia, keďže sa prispôsobili silám súpera."

10.kolo súťaže KZH Trenčianskeho a Žilinského kraja starších žiačok

Nedeľa 10.4.2022

Výsledky: SMF - HK Žilina : AS Trenčín B 25:9 (12:2)

Zostava a góly: T. Matisová - J. Mikulovská 3, M. Bartková 3, V. Benedigová 6, E. Mistríková 6, Te. Tardová 1, A. Šubjaková 4, N. Bukovinská, L. Hlušková 1, D. Jurkovičová , Ta. Tardová, I. Tučeková 1, K. Klabníková, A. Juríková; trénerky: R. Bartková, K. Holbojová vedúci: M. Jasenka

Výsledky: SMF - HK Žilina : AS Trenčín A 21:24 (15:15)

Zostava a góly: T. Matisová - J. Mikulovská 1, M. Bartková 10, V. Benedigová 1, E. Mistríková 2, Te. Tardová 3, A. Šubjaková 4, N. Bukovinská, L. Hlušková, D. Jurkovičová, Ta. Tardová, I. Tučeková, K. Klabníková, A. Juríková; trénerky: R. Bartková, K. Holbojová vedúci: M. Jasenka  

Vyjadrenie trénerov: Náš tím dievčat v kategórii starších žiačok dnes odohral 2 zápasy po sebe, proti dvom tímom z AS Trenčín. Vedeli sme nás čaká náročný dvojzápas, preto sme v prvom zápase proti B tímu nechali viac oddychovať niektoré dievčatá, aby sa úplne nevyčerpali a boli pripravené na náročný zápas s "A" tímom z Trenčína. Na jeseň sme v Trenčíne prehrali s A tímom veľmi vysoko, preto sme dnes chceli uhrať lepší výsledok. Dievčatá v prvom zápase proti B tímu hrali s radosťou a presadili sa nám strelecky mnohé hráčky. Radosť nám urobilo aj to, že niektoré dievčatá významne zlepšili svoje výkony, oproti minulému víkendu. V druhom zápase dievčatá srdnato bojovali a snažili sa víťaziť. Naozaj sme neboli ďaleko od výborného výsledku, keďže v polčase sme so silným súperom hrali nerozhodne. Aspoň bodík nám ušiel v závere zápasu, keď sme stratili niekoľko lôpt nepresnými prihrávkami a nepremenili sme veľmi sľubné príležitosti. Napriek tomu ďakujeme dievčatám za obetavý a bojovný výkon, v ktorom hrali so srdcom za seba, tím, klub aj Žilinu! Už teraz sa tešíme na ďalší zápas proti Trenčínu :-). 

Staršia prípravka CHLAPCI (U10)

Súperi: MŠK Kysucké Nové Mesto, MŠK Považská Bystrica, MHáK Martin, THA Martin, HK Bojnice. 

V  predchádzajúcich turnajoch sme sa vedeli vyrovnať súperom herne, ale mali sme fyzický deficit. Chlapci boli tentokrát doplnení aj hráčmi prípravky hrajúcimi za mladších žiakov, čím sme sa fyzicky vyrovnali súperom.

Dnes chceme pochváliť všetkých chlapcov za prístup a bojovnosť. V zápasoch všetci žili s mužstvom, bojovali jeden za druhého a radovali sa spolu po góloch. V útoku sme hrali rýchlo, snažili sme sa zakončovať max. po 2-3 prihrávkach, čo sa nám aj väčšinou darilo. Dnes sme vo väčšej miere využívali aj krídla a dali sme z nich veľa pekných gólov. V obrane sme sa sme hrali aktívne, snažili sme sa rýchlo pristupovať k hráčom, čo sa nie všetkým chlapcom stále darilo, ale je vidieť aj u chlapcov pokrok v tejto činnosti. Veľká pochvala za množstvo zblokovaných striel, čím sme značne pomáhali brankárom. Brankári dnes veľmi pekné výkony, rezervy máme pri rozohrávke, kedy veľakrát poplašene rozohrávame. Vyhrali sme po veľmi dobrých výkonoch 4 zápasy, 1 prehrali.

Dnes sme mohli mať 100% bilanciu. V jedinom zápase v ktorom sme prehrali, sme vyhrávali už o 5 gólov. Prehrali sme o gól v poslednej minúte, ešte aj po inkasovanom góle sme mali 2 šance na vyrovnanie, ale svoju rolu zahralo nedostatok skúsenosti a nervozita. Chlapci sa uspokojili a mysleli si, že zápas sa dohrá sám. Je dôležité, že chlapci si to uvedomili, poučili sa a vo zvyšných zápasoch hrali naplno dokonca a s prehľadom zvládli ešte 2 zápasy.

Mladšia prípravka CHLAPCI (U8), súperi: MŠK Kysucké Nové Mesto, MŠK Považská Bystrica, MHáK Martin, HK Bojnice.

V tejto kategórii máme chlapcov, ktorí sa stále zoznamujú s hádzanou. Vekovým zložením mužstva sa stále radíme k najmladším mužstvám na turnajoch. Odohrali sme 4 zápasy. V U8 sa góly nepočítajú, ale môžeme povedať, že sa nám podarilo 1 zápas vyhrať.

Chlapcov chválime za dnešné výkony. Podarilo sa nám nastrieľať viac gólov ako v predchádzajúcich turnajoch. Hrali sme s veľkou chuťou a elánom. V útoku sme sa dostávali do častej streľby, aj keď nie vždy úspešnej. Chlapci sa tlačili do zakončenia. V obrane sme hrali snaživo, ale máme stále veľké rezervy. Rovnako tak máme rezervy vo vnímaní rozhodcu a jeho pokynov. U chlapcov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú tréningov je vidieť pokrok.

Ďakujeme rodičom, ktorí nás dnes prišli povzbudiť do Martina. Chlapci to vnímali a povzbudilo ich to. Vidíme sa na ďalšom turnaji

Tréneri: Miška, Marek

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu