Víťazný návrat dievčat zo Žeravíc

07.03.2022

V nedeľu 6.marca dievčatá z tímu žiačok vycestovali do Žeravíc na turnaj mladších žiačok. Všetci súperi boli pre nás veľkou neznámou a po výsledkoch našich chlapcov sme nevedeli do čoho ideme. Zo zostavy nám vypadla Anička, preto sme ju nahradili po dohode s Viki. 

Od prvého zápasu sme pochopili, že turnaj je skôr "B" kategórie, preto sme niektoré vyspelé hráčky nechávali hrať len polovicu hracieho času zápasov, niekedy aj menej. V štyroch zápasoch sme strelili až 91 gólov pri hracom čase 2x15 min a dostali sme len 21 gólov. V relatívne najťažšom zápase sme sa trochu na začiatku potrápili, ale napokon sme ľahko zvíťazili. Príležitosť dostali všetky hráčky a potešili nás aj nebojácne prípravkárky, ktoré s nami vycestovali. Najlepší dojem z kategórie 2011 zanechali Sárka S. (3), Sárka W. a Tamarka (3). Lucka a Nelka ešte musia s nami potrénovať, aby sa vedeli viac aktívne zapojiť do zápasov mladších žiačok. Miška (naša najmladšia hráčka na turnaji - až 2012) sa nebála aktívne hrať a jej ľavá ruka bude v budúcnosti určite veľmi platná pre náš tím. Terezka T. podala veľmi dobrý výkon a vsietila množstvo gólov (18), i keď v poslednom zápase si už vystrieľala strelecký prach a urobila z brankára súpera hviezdu zápasu :-). Ivanka si takisto schuti zastrieľala (14 gólov) a v obrane podala veľmi dobrý výkon, i keď v strede obrany nám ešte trochu robí problém preberanie hráčok. V útočnej hre by sme ešte radi videli viac klamavej činnosti  1:1  a preskoky do otvorenej obrany. V dobrom svetle sa ukázala aj Lívia, ktorá nabrala odvahu a už hrala aktívnejšie v útoku a zlepšila aj obranu. V poslednom zápase jej už trochu došli sily. Dala spolu 3 góly, no mohlo ich byť aj viac. Sme presvedčení, že Livka sa bude presadzovať čím ďalej, tým viac. Viki hrala výborne, no pre ňu to bol veľmi ľahký turnaj rovnako ako pre Majku, ktorá hrala na jej pomery veľmi málo. Majka s Viki veľmi pekne usmerňovali dievčatá v obrane aj v útoku a často ich povzbudzovali z lavičky :-), za čo im veľmi pekne ďakujeme!  Naša brankárka Terezka M. po výbornom výkone bola vyhlásená za najlepšiu hráčku nášho tímu. 

Žilina : SK Žeravice 25:3

Velká nad Veličkou : Žilina 5:24

HC Zlín : Žilina 6:23

Žilina : SK Žeravice mini 19:7

Zostava: Terezka M. - Terezka Tardová, Lívia Hlušková, Ivanka Túčeková, Majka Bartková, Viki Benedigová, Tamarka Tardová, Sárka Sabolová, Sárka Willigerová, Lucka Budayová, Nelka Holbojová, Miška Ďurajková. Trénerka: R.Bartková Vedúci: M. Jasenka 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu