Víťazná sobota staršieho žiactva a radostný víkend prípravky.

27.03.2022
Starší žiaci odohrali v sobotu dopoludnia ďalší ligový zápas, tentokrát proti MHáK Martin.

Celý zápas naši chlapci vyhrávali a úspešne ho dotiahli do víťazného konca.

10. kolo krajskej súťaže starších žiakov

SMF Žilina : MHáK Martin 32 : 22 / 15 : 14 /

Zostava: Madeja ,Michel F. 14, Michel R. 5/1, Kulich, Súlovský 5 , Filip 1, Danišek 7, Brankári: Stroka 12 zákrokov / 40 min Vršanský 1 zákrok / 10 min Úspešnosť streľby: 50 %, premenili sme 1 sedmičku, 6 technických chýb.
“Polčas sme sa so súperom ťahali , neubránili sme krídla a zahodili sme tri protiútoky. V druhom polčase nám vychádzala spolupráca s pivotom a aj zbehy krídel boli úspešné. Najvýraznejšie sa presadil Filip Michel so 14 gólmi, z ktorých 9 bolo zakončených z rýchlych protiútokov. Denis skvele uvolňoval pivota, vyhadzoval do trhákov a aj sám dal 5 gólv. Rišo skvele v útoku, no v obrane má ešte rezervy. Gratulujem chlapcom k úspechu, verím, že toto víťazstvo nás povzbudí k ďalším úspechom.” zhodnotil tréner Horka.

Staršie žiačky odohrali iba jeden ligový zápas, pretože Slávia Partizánske opäť nedocestovala. Dievčatá vyhrali nad ŠA Trenčín 26:15, pričom v druhom polčase sme prestriedali všetky dievčatá a tempo hry sa mierne spomalilo. V obrane sme už začali robiť hrubky, čo umožnilo súperovi držať strelecký rozdiel z prvého polčasu.

Výsledok: SMF-HK Žilina : ŠA Trenčín 26:15 (15:5)

Zostava: Matisová T. - Mikulovská 3, Bartková 5, Benedigová 5, Mistríková 3, Šubjaková 3, Tardová Te 4, Hlušková 1, Túčeková, Jurkovičová, Bukovinská 2

S MšK Čadca sme sa dohodli na prípravnom zápase, aby sme využili halu a rezervovaný čas. Mali sme možnosť vyskúšať si rôzne herné varianty. Hlavne v obrane sme si skúsili aj systém 3:3. Zápas sme mali od začiatku do konca pod kontrolou a vyhrali sme vysokým rozdielom. Zápis sme nerobili. Chceme pochváliť všetky dievčatá za výkon v oboch zápasoch.

Fotografie zo zápasov na Rosinskej nájdete na Zonerama Hádzaná Žilina

Prípravka dievčatá - turnaj sobota v Trenčíne

Zostava: A-Willigerová, Holbojová, Svitanová, Ponechalová, Budayová, Hammerová
B- Ďurajková, Krišteková, Možješová, Cíbová, Chudomel, Kucharčík

Vsetky detičky hrali super, odohrali po 5 zápasov, snažili sa, nastrieľali veľa gólov.. súperi Detva, Lehota pod Vtacnikom, Trenčín,Banovce nad Bebravou.. tešíme sa!! Tréneri Marek, Miška,Katka

Prípravka chlapci

Nedeľa v Považskej Bystrici prípravka chlapci -  súperi PB, MT, KNM, BOJ. Všetky mužstvá A,B.

Staršia prípravka, 6 chlapcov, 1 dievča. Hrali s nasadením, bojovali, potešili🤾‍♂️🤾‍♀️💪👍😍. Hrali sme vyrovnané zápasy so všetkými súpermi, aj napriek ich fyzickej prevahe. Katka, Marek.
Zostava: Višňovský, Mišiak, Svitanová, Milec, Kubáň, Novotný, Chudomel

K mladšej prípravke:
Mladšia prípravka nastúpila s 8 chlapcami. Napriek vekovej prevahe ostatných mužstiev sme s dvoma hrali vyrovnanú partiu, aj keď koncovka nám dnes nešla tak ako by sme si želali. Máme rezervy na ktorých treba popracovať. Ako družstvo sa snažili, hrali kompaktne, na vysunutú obranu si pekne hľadali priestor. Nastúpili aj najmladší hráči, ktorí si to užili. Trénerky Miška a Danka
Zostava: Šugár Mi, Šugár Ma, Bury S, Bury , Kucharčík, Chudomel, Kubáň E., Mihal