Víkend plný víťazstiev a množstva strelených gólov

01.12.2019

Víkend 30.novembra a 1.decembra bol pre nás veľmi náročný, pretože v sobotu sme vycestovali do Martina s tímom mladších žiakov na ďalšie kolo súťaže a s tímom prípravky dievčat na turnaj v minihádzanej. Hneď v nedeľu sme opäť vyrazili na turnaj v minihádzanej chlapcov do Považskej Bystrice. 

Prípravkári nám urobili obrovskú radosť, pretože v sobotu aj v nedeľu podali vynikajúce výkony, a tak sme zbierali body, ale čo je hlavné, mali sme radosť z hry a bolo nám všetkým veľmi veselo.

Dievčatá z "A" tímu v sobotu prehrali len jeden jediný zápas, a to proti Bytči "A" o jeden jediný gól, inak dokázali poraziť všetky tímy. Podali vynikajúce výkony a strelecky sa presadili viaceré dievčatá čo významne napomohlo krásnej sobote. Dievčatá z tímu "B" to mali trochu ťažšie, ale dôležité bolo, aby si všetky zahrali a vyskúšali si zápasovú atmosféru.

Zostavy: "A" - Terezka Matisová, Terezka Tardová, Majka Bartková, Rebeka Švajdová, Lívia Hlušková, Soňa Hlušková; "B" - Sárka Sabolová, Kika Klabníková, Amálka Turská, Tamarka Tardová, Terezka Krišteková, Miška Ďurajková, Veronika Cíbová

Chlapci z "A" tímu s podporou Terezky zvíťazili v dvoch zápasoch a konečne sa im podarilo prelomiť streleckú smolu. Nastrieľali súperom v dvoch víťazných zápasoch viac ako 35 gólov a zaslúžene sa tešili z víťazstva. V obrane nedovolili súperovi dostať sa bližšie k bráne, a tým aj k nebezpečnej streľbe. Chlapci z "B" tímu, tiež s podporou Amálky, zvíťazili v jednom zápase, a podali taktiež výborné výkony. 

Zostavy: "A" - Filip Repáň, Marek Cséri, Richard Michel, Terezka Tardová, Šimon Krištek, Šimon Mikulík; "B" - Denis Haviar, Alex Vrabec, Andrej Klabník, Jožko Milučký, Dárius Kubáň, Amálka Turská, Miško Šugár, Maximilián Vlašek

Všetkých prípravkárov chceme pochváliť za ich tímovú hru, nasadenie, nebojácnosť a obetavosť, ktoré slávili úspech a priniesli im úsmevy na tvárach.

Mladší žiaci v Martine síce nedokázali ešte zvíťaziť, ale pri pohľade na výsledky môžeme konštatovať progres. Inkasovali sme menej gólov, zlepšili sme obranu, ale v hre na postavenú obranu stále pokrivkávame. Mnohé technické chyby hlavne v druhom zápase (30) nás opäť stáli lepší výsledok. Musíme naďalej zlepšovať techniku streľby, ale aj prihrávky v pohybe či pohyb bez lopty, aby sme neodovzdávali súperom lopty zadarmo. Za 4 mesiace tréningu však chlapci urobili významný pokrok. V bránke nám pomáhala Amálka Bernátová, pretože nám vypadol Nikolas Kaniak. 

Zostava: Amálka Bernátová - Denis Danišek, Marek Cséri, Filip Repáň, Pascal Zima, Richard Ján Michel, Patrik Súľovský, Kristián Kríž, Šimon Krištek, Jakub Štalmach

Výsledky: THA Martin Vlci : SMF HK Žilina 18:2 (10:1) strelec Denis Danišek 2

                 THA Martin Medvede : SMF HK Žilina 37:3 (16:3) strelci Denis Danišek 2, Patrik Súľovský 1

Viac fotografií a možno aj video ešte doplníme. Za skvelé fotografie opäť vďačíme Mariánovi Hluškovi.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu