Úspešná reprezentácia klubu pokračuje aj v podaní mladších žiakov v ČSPL

18.04.2023

Mladší žiaci sa zúčastnili posledného z troch turnajov Česko-Slovensko-Poľskej ligy v nedeľu 16.4.2023, Chraznow, PL.

V poslednom turnaji sme postupne porazili Powiat Chrzanowski, PL; HK Kopřivnice, CZ; UMKS Chrzanow. V poslednom zápase s HCB Karviná, CZ, sme prehrali s fyzicky disponovaným súperom, ktorý prevahu využil na tvrdú hru, z ktorej pramenili mnohé fauly a zápas po zranení spôsobených faulom nedohrali 3 naši hráči. Hráči, ktorí nás reprezentovali v Chrzanowe, PL: Šimon Mikulík, Šimon Krištek - Faris A. Elmusrati, Šimon Majštiník, Jakub Cíba, Dárius Kubáň, Ján Sebastian Mešo, Jozef Milučký, Denis Haviar, Alex Vrabec, Kristián Kríž, Michal Myšiak, Dávid Višňovský, Róbert Novotný, Yasin A. Elmusrati, Andrej Klabník. Chlapcov chceme, musíme pochváliť a zagratulovať za prístup, bojovnosť a výbornú reprezentáciu nášho klubu.

Chlapci nasledovali úspešne ťaženie našich starších žiačok z minulého, ale aj tohto roku v tejto súťaži. Pri premiére v tejto medzinárodnej súťaži postupne získali:
1. miesto - Žilina, SK 
2. miesto - Karviná, CZ
3. miesto - Chrzanow, PL

K tímovým úspechom sme pripojili aj individuálne, Faris A. Elmusrati sa stal najlepším strelcom v každom turnaji (3x) a Šimon Mikulík získal ocenenie najlepší brankár turnaja.

Po skončení ČSPL musíme konštatovať spokojnosť s formátom súťaže, medzinárodnou konfrontáciou, nadobudnutými skúsenosťami, novými kamarátstvami a najmä s účinkovaním našich mladších žiakov. Poďakovanie patrí všetkým hráčom, ktorí reprezentovali počas turnajov, ale aj tým, ktorí sa nedostali do nominácií a tiež boli dôležitou súčasťou tímu a tréningového procesu. Sme na vás hrdí, ste bojovníci, športovci a srdciari! A to všetko, čo dávate do tréningov, zápasov sa vám v hádzanej a aj v živote vráti.

Ďakujeme.

Vaši tréneri Vladimíra Ohrádka, Marek Mikulík, Terka Elmusrati a Váš klub SMF - HK Žilina

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu