Turnajmi mladších žiakov a mladších žiačok pokračovala liga Krajského zväzu hádzanej Trenčianskeho a Žilinského kraja.

08.03.2020

17.-18. kolo Krajských majstrovstiev ml. žiakov v hádzanej 07.03.2020

Chlapci sa opäť predstavili na domácej pôde, kde odohrali dva zápasy so silným súperom z Považskej Bystrice. Keďže v tejto kategórii bojujeme s menším počtom trénujúcich chlapcov narodených v roku 2007 a 2008, tak zápasy v tejto kategórii musia odohrať aj mladší chlapci, čo má samozrejme vplyv na výsledky. Traja chlapci narodení v roku 2006 a 2005, ktorí sa nami trénujú, naopak nemôžu v tejto kategórii nastúpiť. Budeme teda intenzívne hľadať ďalších chlapcov, ktorí chodia do piateho či šiesteho ročníka na základnú školu, aby sa k nám pridali a objavili krásy tohto kontaktného dynamického športu.

SMF Žilina : MŠK Pov. Bystrica "A" 5 : 21 / 3 : 19 /

Zostava: M. Cseri, J. Štalmach , P. Zima 2 , D. Danišek 2, F. Repáň , K. Kríž , P. Súľovský 1, A. Kulich

Brankári: N. Kaniak 22/5 - 23% úspešnosť, F. Kozlík 4/0 - 0% úspešnosť

Streľba: 19/5 - 26% úspešnosť

SMF Žilina : MŠK Pov. Bystrica "B" 4 : 27 / 2 : 12 /

Zostava: M. Cseri 1, J. Štalmach , P. Zima, D. Danišek 1, F. Repáň 1 , K. Kríž , P. Súľovský 1 , A. Kulich

Brankári: N. Kaniak 22/2 - 9% úspešnosť, F. Kozlík 8/1 - 12,5% úspešnosť

Streľba: 23/4 - 17,4% úspešnosť

V prvom zápase chlapci podali bojovný výkon, súper bol jasne lepší. Oproti predchádzajúceho zápasu sme sa zhoršili v technických chybách z 11 na 21.

Vyjadrenie trénera J. Horku: "Sklamal ma zápas s B-družstvom, kde sme dostali 20 gólov z protiútokov. V 4. minúte sme viedli 2 : 1. Začali sme strácať lopty a nestíhali sa vracať do obrany. Technických chýb bolo 20, z toho 16 strát lopty prihrávkou, z čoho nasledovali súperove protiútoky. Vracanie do obrany bolo katastrofálne. Treba zlepšiť účasť na tréningoch."

https://slovakhandball.sk/sutaz/ziactvo/mladsi-ziaci/

Dievčatá odohrali dva súťažné zápasy v Čadci s HK AS Trenčín "A" a HK AS Trenčín "B". Dúfali sme, že sa dievčatám podarí získať v súťaži mladších žiačok prvé body, čo sa aj podarilo! 

Gratulujeme dievčatám k víťazstvu nad Trenčínom B!

Výsledky:

SMF-HK Žilina : HK AS Trenčín "A" 3:33 /1:18/ 

Zostava: T. Matisová, V. Benedigová, T. Tardová , Z. Tučeková, A. Bernátová , I. Tučeková, J. Mikulovská 1, A. Segečová , A. Vallová, E. Mistríková 2, T. Komačková, R. Švajdová, A. Juríková

V tomto zápase sa naplno prejavil veľký výkonnostný rozdiel spôsobený tým, že mnohé dievčatá z Trenčína hrajú hádzanú už niekoľko rokov, na rozdiel od našich dievčat, ktoré začali v auguste 2019. Trenčín je na druhom mieste v súťaži. Dievčatá si zahrali všetky práve preto, aby mali hernú skúsenosť s takým silným súperom. 

https://slovakhandball.sk/sutaz/ziactvo/mladsie-ziacky/

SMF-HK Žilina : HK AS Trenčín "B" 13:3 /9:1/

Prvý zápas s týmto súperom sme na jeseň prehrali, ale tentokárt sme už súpera dokázali jednoznačne poraziť. Preukázalo sa, ako sa dievčatá významne zlepšili vo výkonnosti a že majú lepší prístup k tréningom ako chlapci v našom klube. Odčinili tak aj našu prehru s Čadcou spred týždňa, ktorú sme veľmi ťažko rozdýchavali. Tréner Vlado Ohrádka sa snažil, aby si opäť zahrali viaceré dievčatá, ale aby zároveň tento duel vyhrali.

Zostava: T. Matisová, V. Benedigová, T. Tardová 1, Z. Tučeková, A. Bernátová 1, I. Tučeková, J. Mikulovská 4, A. Segečová 1, A. Vallová, E. Mistríková 6, T. Komačková, R. Švajdová, A. Juríková