Turnajmi mladších žiakov a mladších žiačok pokračovala liga Krajského zväzu hádzanej Trenčianskeho a Žilinského kraja.

08.03.2020

17.-18. kolo Krajských majstrovstiev ml. žiakov v hádzanej 07.03.2020

Chlapci sa opäť predstavili na domácej pôde, kde odohrali dva zápasy so silným súperom z Považskej Bystrice. Keďže v tejto kategórii bojujeme s menším počtom trénujúcich chlapcov narodených v roku 2007 a 2008, tak zápasy v tejto kategórii musia odohrať aj mladší chlapci, čo má samozrejme vplyv na výsledky. Traja chlapci narodení v roku 2006 a 2005, ktorí sa nami trénujú, naopak nemôžu v tejto kategórii nastúpiť. Budeme teda intenzívne hľadať ďalších chlapcov, ktorí chodia do piateho či šiesteho ročníka na základnú školu, aby sa k nám pridali a objavili krásy tohto kontaktného dynamického športu.

SMF Žilina : MŠK Pov. Bystrica "A" 5 : 21 / 3 : 19 /

Zostava: M. Cseri, J. Štalmach , P. Zima 2 , D. Danišek 2, F. Repáň , K. Kríž , P. Súľovský 1, A. Kulich

Brankári: N. Kaniak 22/5 - 23% úspešnosť, F. Kozlík 4/0 - 0% úspešnosť

Streľba: 19/5 - 26% úspešnosť

SMF Žilina : MŠK Pov. Bystrica "B" 4 : 27 / 2 : 12 /

Zostava: M. Cseri 1, J. Štalmach , P. Zima, D. Danišek 1, F. Repáň 1 , K. Kríž , P. Súľovský 1 , A. Kulich

Brankári: N. Kaniak 22/2 - 9% úspešnosť, F. Kozlík 8/1 - 12,5% úspešnosť

Streľba: 23/4 - 17,4% úspešnosť

V prvom zápase chlapci podali bojovný výkon, súper bol jasne lepší. Oproti predchádzajúceho zápasu sme sa zhoršili v technických chybách z 11 na 21.

Vyjadrenie trénera J. Horku: "Sklamal ma zápas s B-družstvom, kde sme dostali 20 gólov z protiútokov. V 4. minúte sme viedli 2 : 1. Začali sme strácať lopty a nestíhali sa vracať do obrany. Technických chýb bolo 20, z toho 16 strát lopty prihrávkou, z čoho nasledovali súperove protiútoky. Vracanie do obrany bolo katastrofálne. Treba zlepšiť účasť na tréningoch."

https://slovakhandball.sk/sutaz/ziactvo/mladsi-ziaci/

Dievčatá odohrali dva súťažné zápasy v Čadci s HK AS Trenčín "A" a HK AS Trenčín "B". Dúfali sme, že sa dievčatám podarí získať v súťaži mladších žiačok prvé body, čo sa aj podarilo! 

Gratulujeme dievčatám k víťazstvu nad Trenčínom B!

Výsledky:

SMF-HK Žilina : HK AS Trenčín "A" 3:33 /1:18/ 

Zostava: T. Matisová, V. Benedigová, T. Tardová , Z. Tučeková, A. Bernátová , I. Tučeková, J. Mikulovská 1, A. Segečová , A. Vallová, E. Mistríková 2, T. Komačková, R. Švajdová, A. Juríková

V tomto zápase sa naplno prejavil veľký výkonnostný rozdiel spôsobený tým, že mnohé dievčatá z Trenčína hrajú hádzanú už niekoľko rokov, na rozdiel od našich dievčat, ktoré začali v auguste 2019. Trenčín je na druhom mieste v súťaži. Dievčatá si zahrali všetky práve preto, aby mali hernú skúsenosť s akým silným súperom. 

https://slovakhandball.sk/sutaz/ziactvo/mladsie-ziacky/

SMF-HK Žilina : HK AS Trenčín "B" 13:3 /9:1/

Prvý zápas s týmto súperom sme na jeseň prehrali, ale tentokárt sme už súpera dokázali jednoznačne poraziť. Preukázalo sa, ako sa dievčatá významne zlepšili vo výkonnosti a že majú lepší prístup k tréningom ako chlapci v našom klube. Odčinili tak aj našu prehru s Čadcou spred týždňa, ktorú sme veľmi ťažko rozdýchavali. Tréner Vlado Ohrádka sa snažil, aby si opäť zahrali viaceré dievčatá, ale aby zároveň tento duel vyhrali.

Zostava: T. Matisová, V. Benedigová, T. Tardová 1, Z. Tučeková, A. Bernátová 1, I. Tučeková, J. Mikulovská 4, A. Segečová 1, A. Vallová, E. Mistríková 6, T. Komačková, R. Švajdová, A. Juríková

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu