Tretie miesto na ČSPL v podaní mladších žiakov

19.03.2024

3. turnaj mladších žiakov v ČSPL - 3. miesto

V nedeľu 17. 03. 2024 sa naši mladší žiaci, ako víťazi krajskej súťaže, predstavili na poslednom z troch turnajov Česko-Slovensko-Poľskej ligy v Chrzanów, PL. Účastníkmi turnaja boli tímy: MŠK Považská Bystrica, SKH Polanka (CZ), KH Kopřivnice (CZ), UMKS Chrzanów (PL), Ruda Ślaska (PL) a náš tím SMF - HK Žilina. Obsadili sme 3. miesto, keď o poradí na 2. a 3. mieste rozhodol jediný gól.

Chlapci odohrali veľmi dobrý a kvalitný turnaj, v ktorom ukázali veľký progres v obrannej činnosti. Zvládli na veľmi dobrej úrovni systém 5 - 1. Patrili sme medzi najlepšie brániace družstvá. V 2 víťazných zápasoch dostali dostatočný hrací čas všetci hráči, ktorí predviedli veľmi zodpovedný výkon. Veľmi poučné boli zvyšné 2 zápasy, v ktorých si chlapci zahrali pod tlakom výsledku. Ukázali veľkú mentálnu silu a dokázali hrať s víťazom (prehra o 1 gól) a aj s 2. družstvom (remíza) v turnaji vyrovnané zápasy. V oboch zápasoch rozhodovali o výsledku posledné sekundy zápasu, ktoré boli poznamená zmätočnými a rozporuplnými rozhodnutiami zo strany rozhodcov.

Čím viac takýchto ťažkých zápasov chlapci absolvujú, tým viac ich to bude posúvať vo výkonoch. Chlapci dokázali svoju variabilitu a schopnosť hrať na viacerých postoch bez poklesu hernej kvality, za čo im patrí veľká pochvala. A rovnako si zaslúžia veľkú pochvalu za prístup a nasadenie počas celého turnaja.

Najlepší brankár turnaja bol vyhlásený Šimon Krištek a do zostavy turnaja sa dostal Alex Vrabec.

Výsledky druhého turnaja:

SMF - HK Žilina — SKH Polanka (CZ) 24:18
SMF - HK Žilina — KH Kopřivnice (CZ) 23:17
SMF - HK Žilina — Ruda Ślaska (PL) 27:28
SMF - HK Žilina — UMKS Chrzanów (PL) 22:22

Celkové poradie na stupni víťazov:

1.Ruda Ślaska (PL)
2. UMKS Chrzanów (PL)
3. SMF - HK Žilina (SVK)

Zostava: Šimon Krištek, Jakub Horák, Denis Haviar, Jozef Milučký, Andrej Klabník, Alex Vrabec, Ján Sebastián Mešo, Kristián Kríž, Dárius Kubáň, Dávid Višňovský, Róbert Novotný, Marcus Gallia, Oliver Chudomel, Michal Myšiak, Michal Takáč.
Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík
ZVD: Adrián Takáč

Ďakujeme rodičom, ktorí s nami vycestovali a podporovali nás počas celého turnaja.

jQuery Tlačítko na začiatok