06.11.2022

5. kolo 2. Spojená liga Starší dorastenci + Mladší dorastenci

Termín: 5.11.2022

Miesto: Piešťany

Zápas: MHK Piešťany : MHáK MT- SMF Žilina (mladší dorastenci)    37 : 29 /14:10/

Zostava SMF: Pavelka 2 ,Madeja 1, Shevchuk 4, Kulich, Mwazighe 4, Súlovský 8, Moric 8, Hamšík 2

Brankári: Stroka 19/3, 16 % úspešnosť

Kanáloš 33/12, 36 % úspešnosť

Komentár trénera Horku:

"V zápase v Piešťanoch v súťaži dorastencov naše družstvo podalo bojovný výkon a súpera sa tentokrát nezľaklo. Opäť nás trápili technické chyby, 22 zlých prihrávok. Maksym to často pretláčal na pivota a mal 12 zlých prihrávok. Mal však aj 5 asistencií a vybojoval tri 7m hody. Naša streľba bola 52 percentná. Nepremenili sme dva 7m zo šiestich a 4 vyložené šance z pivota. Brankári 15 zákrokov za celý zápas, 29 percentná úspešnosť. V polovici 2. polčasu sme sa dotiahli na trojgólový rozdiel no nedokázali sme to udržať. Chlapcom ďakujem za bojovný výkon. Darilo sa Paťovi Súlovskému, Johnymu a aj Tomášovi Moricovi z Martina. Aj Adam Kanaloš a Dano Stroka v bráne podržali družstvo."

7.kolo 1.ligy mladších dorasteniek v Šali

Dievčatá nastúpili v Šali proti vyspelému tímu mladších dorasteniek, ktoré boli nad naše sily. Organizátori taktiež vymenili štandardné poradie zápasov, čo nám vôbec nevyhovovalo, keďže naše 4 hráčky stále musia vypomáhať THA Martin, aby sme vôbec mohli nastúpiť v staršom doraste. Hrať dva zápasy po sebe, preto nie je jednoduché a v druhom zápase sme ich už nemohli veľmi zapájať do hry. Naše vekom mladšie hráčky nezvládli prvý polčas, keď sa nevedeli presadiť cez kompaktnú vysunutú obranu súpera, ktorý ukážkovo zdvojoval a preberal naše hráčky. Dokázali sme streliť len 7 gólov, čo prispelo k neutešenému výsledku po prvom polčase. V druhom polčase sme už súperovi strelili 16 gólov a inkasovali sme len 18. Niektorým hráčkam tento zápas vôbec nevyšiel a odchádzali zo stretnutia veľmi smutné. Spokojnosť s výkonom môžeme vyjadriť pri Viki, Majke a Terezke v bráne. V druhom polčase sa pridali aj Miška, Janka, Adelka. Tento zápas nám ukázal, kde by sme chceli byť o dva roky, keď budeme na sebe tvrdo pracovať. Moderná hádzaná je rýchla, tvrdá a hráčky musia byť platné v obrannej aj útočnej hre. Čo však tento tím zdobí je to, že napriek zbabranému prvému polčasu nehodili flintu do žita a bojovali ďalej. Keďže máme zápas natočený, rozoberieme si detailne chyby a budeme pracovať na ich odstránení.

HK Slovan Duslo Šaľa : THA Martin/SMF HK Žilina 39 : 23 (21:7)

Zostava a góly: T.Matisová, K.Klabníková - J. Mikulovská 1, A. Učníková 3, A. Šubjaková 2, N. Bukovinská, M. Bartková 8, V. Benedigová 3, E. Mistríková 2, M. Ďuranová 3, T. Hrtánková, T. Trnková 1, T. Tomaščíková, L. Hlúšková

Trénerky: R. Bartková, K. Holbojová

Krajská súťaž mladších žiakov

4.-5. kolo súťaže v Žiline

V zápasoch 4.-5. kola sme nastúpili proti MŠK Kysucké Nové Mesto a HK Kúpele Bojnice. Na zápasy sme nastúpili s 1 brankárom a 13 hráčmi do poľa, z toho 5 hráči vekom ešte patriaci do kategórie prípravky. Do 2. zápasu nám vypadli 2 hráči z poľa.

SMF HK Žilina - MŠK Kysucké Nové Mesto. Ťažký zápas, ktorý ukázal, že kvalitná variabilná obrana s podporou brankára je cesta k úspechu proti fyzicky zdatnému súperovi. Chlapci sa veľmi dobre vyrovnali s tvrdou hrou súpera, ktorý nazbieral za zápas 10 trestov, oproti nášmu 1. Dokázali sme sa presadiť svojou rýchlou hrou. Po prvom vyrovnanom polčase sme dokázali svojou hrou zápas v druhom polčase zlomiť vo svoj prospech a príležitosť tak mohli v tomto ťažkom zápase všetci hráči, vrátane aj našich najmladších.

SMF HK Žilina - HK Kúpele Bojnice. Rovnako aj v tomto zápase sme ťažili z kvalitnej variabilnej obrany s podporou brankára, z rýchlej prechodovej fázy a z dôrazného zakončenia. Dokázali sme si vypracovať náskok už v prvom polčase, čo nám umožnilo dať väčšiu zápasovú minutáž všetkým hráčom

Veľmi nás teší, že chlapci začínajú mať v hlavách snahu o rýchlu a dynamickú hru. Ďakujeme rodičom, našim mladším žiačkam a starším žiakom, ktorí nás prišli podporiť a povzbudiť.