Staršie žiačky získali striebro na Stupava Cupe

29.08.2022

     Naše dievčatá sa počas víkendu 26.-28.augusta zúčastnili medzinárodného turnaja v Stupave. Získali sme krásne druhé miesto po jedinej prehre na turnaji, a to vo finále s DAC Dunajská Streda. Za najlepšiu hráčku turnaja v tejto kategórii vyhlásili organizátori, po hlasovaní trénerov družstiev, našu Máriu Bartkovú. Predstavili sme sa v kategórii starších žiačok, teda v kategórii narodených v roku 2008 a 2009, kde bolo celkovo 11 tímov. Vzali sme zo sebou aj 3 dievčatá narodené v roku 2007, aby sme odohrali aspoň nejaké prípravné zápasy v kategórii dorast, avšak to sa bohužiaľ nepodarilo.  Spolu bolo na turnaji 17 dievčat, pričom cieľom bolo naďalej utužovať kolektív a pripraviť sa na blížiacu sa sezónu.

     V základnej skupine sme postupne porazili Sláviu Praha 15:8, Malacky/Rohožník 16:7, HC Tatran Stupava A 18:11, MHK Bytča 10:6. V semifinále sme narazili na DHC Plzeň. S týmto tímom sme v minulej sezóne prehrali na Praha Cupe, avšak to boli dievčatá narodené v roku 2007. Tentokrát už sme hrali proti rovnocennému tímu a chceli sme im prehru vrátiť. Celý zápas sme jednoznačne mali vo svojich rukách a zvíťazili sme 13:10. Vo finálovom zápase sme narazili na tím z DAC Dunajská Streda. V tomto zápase sme nepremenili množstvo tutoviek, čo nás v konečnom súčte stálo víťazstvo. Zápas sme prehrali 12:16 a dostali sme v ňom najviac gólov z celého turnaja. Súper mal lepšiu streleckú úspešnosť, preto športovo musíme priznať, že v tomto zápase boli lepším tímom. Tešíme sa, keď im túto prehru budeme môcť oplatiť.

     Turnaj bol prípravný a ukázal nám naše silné stránky ale aj nedostatky. Za obrovské pozitívum hodnotíme našu obrannú hru, ktorá robila tímom značné problémy. Zatiaľ hráme agresívnu 0:6 obranu avšak počas najbližších týždňov sa budeme intenzívne venovať hre v systéme 1:2:3 a 3:3. V útočnej fáze hry nám vychádzali výborne protiútoky v prvej aj druhej vlne. S pribúdajúcou únavou sme však postupne hru spomaľovali. Dievčatá ešte potrebujeme naučiť správne fázovanie hry a prácu s vlastnou energiou, aby sa zbytočne neunavovali v činnostiach, ktoré nie sú podstatné. Na postavenú obranu sme mali vynikajúcu spoluprácu s pivotom, čo sa ukázalo v množstve gólov, ktoré sme súperom nastrieľali z tohto postu. Taktiež sme sa významne presadzovali z pozície spojok. Celkovo najlepšie výkony na turnaji podali už spomínaná Majka, ďalej Anička Šubjaková, a v bráne Terezka Matisová. V niektorých zápasoch sa výborne ukázali aj Viki Benedigová, Miška Ďuranová, Adelka Učníková, Livka Hlušková, Emmka Mistríková a Terezka Tardová. Potrebujeme naše výkony ustáliť a hrať proti silným súperom, aby sme sa naďalej zlepšovali. Dievčatám ďakujeme za perfektný kolektívny výkon a za to, že sa formujú ako výborný tím. 

Zostava:

T.Matisová, K.Klabníková, D.Jurkovičová - A.Učníková, L.Hlušková, M.Bartková, E.Mistríková, V.Benedigová, M.Ďuranová, A.Šubjaková, Te.Tardová, Ta.Tardová, S.Willigerová, T.Hrtánková 

T.Tomaščíková, N.Bukovinská, J.Mikulovská hrali len chvíľu v piatok, keď bol stav zápasu jasný a  bohužiaľ od soboty do hry nemohli zasiahnuť. Ale perfektne nás doplnili a fandili na maximum, začo im chceme veľmi pekne poďakovať!!!

Celkové výsledky turnaja nájdete TU

Trénerky: R.Bartková, K.Holbojová

Vedúci: M.Jasenka

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu