Staršie žiačky vycestovali v sobotu do Martina. Starším žiakom sa bohužiaľ turnaj v Bojniciach zrušil.

11.10.2020
ilustračné foto

Naši starší žiaci sa tešili na turnaj v Bojniciach, kde sa mali stretnúť s hráčmi Bojníc a s hráčmi THA Martin alebo MŠK Kysucké Nové Mesto. Bohužiaľ sme nemohli vycestovať, pretože turnaj sa zrušil, čo chalanov zarmútilo.

Staršie žiačky posilnené mladšími žiačkami vycestovali v sobotu do Martina a zmerali si sily so staršími žiačkami THA Martin a MŠK Bytča. Prvý z dvoch zápasov sme síce prehrali, ale v druhom sme dokázali s Bytčou remizovať, čo pokladáme za skvelý výsledok, vzhľadom na našu krátku existenciu.

V prvom zápase s THA Martin sme hrali veľmi zakríknuto. Obrana nám takmer vôbec nefungovala. Najviac gólov sme dostali z postu ľavej a strednej spojky. V druhom polčase sme sa síce prebrali, ale už sme nedokázali výrazne skorigovať celkový výsledok. Druhý polčas sme prehrali len o 4 góly oproti prvému, v ktorom sme zaostali až o 10 gólov.

V zápase s Bytčou sme dokázali získať až 5 vylúčení na 2 minúty, pričom naše hráčky neboli vylúčené ani raz. Hádzali sme až päť 7 metrových hodov. V obrannej fáze hry sme dokázali blokovať strely súpera a vytláčať hru do krídiel. Z postu krídla sme však dostávali góly. V zápase sme dokonca viedli o 4 góly, ale súper šnúrou šiestich gólov otočil skóre, ktoré sme na konci zápasu napokon dokázali vyrovnať. Strelecky sme sa presadili hlavne z postu ľavej spojky, z protiútokov i z ľavého krídla.

THA Martin - SMF HK Žilina 29:15 (15:5) Zostava a góly: T.Matisová, A.Nemcová - J.Mikulovská 1, V.Benedigová, T.Komačková 1, Z.Túčeková, A.Juríková, N.Bukovinská, M.Bartková 8, A.Segečová 1, E.Mistríková 2, A.Šubjaková, K.Kačková 2, N.Harániová

MHK Bytča - SMF HK Žilina 18:18 (8:9) Zostava a góly: T.Matisová, A.Nemcová - J.Mikulovská 1, V.Benedigová, T.Komačková, Z.Túčeková, A.Juríková, N.Bukovinská, M.Bartková 12, A.Segečová, E.Mistríková 3, A.Šubjaková, K.Kačková 2, N.Harániová