Staršie žiačky sa stali MAJSTERKAMI SLOVENSKA!

18.06.2023

Fantastická sezóna 2022/23 starších žiačok nášho klubu!

Dievčatá počas celej sezóny neprehrali ani jeden jediný zápas a po víťazstve na veľkonočnom medzinárodnom turnaji Praha Handball Cup zvíťazili nielen v krajskej súťaži Trenčianskeho a Žilinského kraja, ale porazili všetkých súperov v semifinálových turnajoch a v takzvanom "FINAL 4", a stali sa tak MAJSTERKAMI SLOVENSKA v kategórii do 15 rokov!

 • 28.05.2023 • 1. semifinálový postupový turnaj Žilina
  MŠK Iuventa Michalovce 13:35 SMF - HK Žilina
  SMF - HK Žilina 34:13 ŠŠK SLŠ Prešov
  FHT Košice 10:30 SMF - HK Žilina

 • 04.06.2023 • 2. semifinálový postupový turnaj Michalovce
  FHT Košice 12:29 SMF - HK Žilina
  MŠK Iuventa Michalovce 10:23 SMF - HK Žilina
  SMF - HK Žilina 31:15 ŠŠK SLŠ Prešov

 • 17.06.2023 • Zlatná na Ostrove FINAL 4
  Semifinále 
  SMF - HK Žilina 20:19 HK Slovan Duslo Šaľa
  Finále SMF - HK Žilina 29:25 Zlatná na Ostrove


Dievčatá celú sezónu poctivo trénovali, pravidelne sa zúčastňovali všetkých spoločných aktivít a po celý rok sme sa im venovali aj po ich mentálnej stránke. Okrem tréneriek Renáty Bartkovej a Katky Holbojovej, sa na ich významnom raste podieľal náš vedúci tímu Milan Jasenka a tréner Patrik Remiš zodpovedný za ich silovo-kondičnú pripravenosť s Luciou Beňadikovou, fyzioterapeutkou v Bytči.

Za týmto úspechom stoja najmä dievčatá Mates :-), Majka, Anička, Viki, Miška, Adel, Emma a ďalej Terezka Ta, Marcelka a Livka. V bráne ďalej bojovali Kika a Domča a v poli ešte Tete. Neskôr sa k nám pridali a perfektne zapadli do tímu Nelka a Lucka a takmer na konci sezóny k nám pribudla Dianka. Máme v tíme až štyri Terezky, tak sme im museli dať nejaké prezývky :-). Pod taktovkou kapitánky Viki, vytvorili všetky dievčatá jednoliaty celok, ktorý bol ako hodváb - pevný, lesklý, jemný a odolný :-) A boli to veru naše pracovité včeličky, hladné po víťazstve ako vlci, vrtké na ihrisku ako srnky a štebotavé mimo ihriska ako vtáčiky :-).

Chceme sa  tiež poďakovať aj rodičom našich dievčat, ktorí ich celý rok podporovali a vytvorili im skvelé domáce zázemie a perfektnú športovú atmosféru na zápasoch! Bez úžasného rodinného zázemia by to naše dievčatá mali určite ťažšie.

Trénovali sme v športovej hale na Rosinskej ceste 4, na ZŠ Námestie mladosti 1, v športovej hale SŠZ mesta Žilina a dokonca aj v športovej hale v Predmieri. Silové tréningy sme absolvovali v posilňovni Mozolani Trainings Fitness Club a silovo-kondičnú prípravu v MOVEO.

Bol to ťažký rok a dievčatám treba pogratulovať a pochváliť ich za perfektnú reprezentáciu svojich škôl a nášho klubu!

Ďakujeme vám dievčatá! 

Teraz zaslúžene oddychujte počas mesiaca júl :-) a hurá do ďalšej sezóny :-)


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu