Staršie žiačky do tretice víťazne na ČSPL v Žiline

20.02.2023

Do tretice sme sa stretli s tímami z Poľska a Česka na tzv. Česko-slovensko-poľskej lige. Dievčatá turnaj zvládli na výbornú a opäť získali na turnaji prvenstvo.


Turnaj prebehol pod záštitou predsedníčky ŽSK, s podporou Mesta Žilina, Žilinskej komunitnej nadácie a Krajského zväzu hádzanej Žilinského a Trenčianskeho kraja. Pán primátor Peter Fiabáne sa zúčastnil aj osobne slávnostného otvorenia turnaja. Žilinský samosprávy kraj poskytol halu a individuálne ceny, Mesto Žilina poskytlo turnajové trofeje a medaily, Žilinská komunitná nadácia pomohla s pokrytím časti nákladov na občerstvenie a napokon Krajský zväz hádzanej bude refundovať aspoň časť nákladov vo výške 300 EUR za účasť na troch turnajoch. Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli pri organizácii turnaja. Všetko mal hlavne pod palcom náš generálny sekretár Milan Jasenka. Aj naše dorastenky, dorastenci a ďalší hádzanári a rodičia priložili ruky k vydarenému dielu. Chceme sa poďakovať aj rozhodcom za výborné zvládnutie náročného dňa.

Teraz nás čakajú ligové súboje v dorasteneckej lige a žiackej lige, plus počas Veľkej noci sa zúčastníme tradičného veľkého turnaja Praha Handball Cup.Naše dievčatá podali výborný kolektívny výkon. Najlepšou hráčkou turnaja bola naša Mária Bartková a tesne najlepšou brankárkou Terezka Matisová.


Trénerky však ocenili ešte individuálne za výborné výkony Anku Šubjakovú a Mišku Ďuranovú. Dievčatá sme pochválili za ich bojovnosť a obetavosť, pričom hneď na druhý deň ich čakal ťažký derby súboj v mladšom doraste s MHK Bytča, ktorý sme po nevydarenom úvode napokon výborne zvládli a body ostali doma.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu