Starší žiaci zbierali skúsenosti na prvom semifinálovom turnaji

24.05.2024

Starší žiaci odohrali 19. 5. 2024 - 1. semifinálový turnaj Majstrovstiev SR v Prešove.

Nastúpili sme postupne proti súperom z Prešovského a Košického kraja: Tatran Prešov, ŠK Zemplín Trebišov a HK Košice, ktorí disponujú silnými ročníkmi v kategórii starších žiakov. Hrali sme proti fyzicky disponovaným súperom, s ktorými sme dokázali držať krok. V obrane chlapci predvádzali výborné výkony, za čo sme boli odmenení a dostali sme najmenej gólov. V útočnej fáze sme neboli dostatočne efektívny, ale dokázali sme sa dostávať do šancí, kde nám chýbali väčší kľud a najmä skúsenosti, ktoré prichádzajú s vekom a odohratými zápasmi.

S ašpirantom na celkový triumf v kategórii starších žiakov, Tatran Prešov, sme odohrali veľmi zaujímavý zápas s minimom gólov na oboch stranách a po veľmi dobrom výkone najmä v obrane, sme od Prešova dostali najmenej gólov zo všetkých družstiev. V druhom zápase, proti ŠK Zemplín Trebišov, nám chýbalo povestné "športové šťastie" a herná skúsenosť, ktorú naši mladší žiaci ešte získavajú. V poslednom zápase sa prejavila únava z cesty, skorého vstávania (zo Žiliny sme vyrážali o 5:00 hod. ráno), z obedu 30 min. pred zápasom. Chlapci bojovali, ale ku koncu zápasu už dochádzali sily a súper nám gólovo ušiel.

Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu za prístup, bojovnosť a celkovú reprezentáciu klubu a mesta. Po hernej stránke sa súperom vyrovnali, ale po fyzickej stránke mali súperi prevahu. Vycestovali sme so 6 staršími žiakmi (2009, 2010) a 10 mladšími žiakmi (2011, 2012).

Ďakujeme rodičom, ktorí vycestovali s nami a povzbudzovali nás celý deň.

Výsledky:
Tatran Prešov – SMF - HK Žilina 13 : 5
ŠK Zemplín Trebišov – SMF - HK Žilina 19 : 17
HK Košice – SMF - HK Žilina 25 : 20

Zostava: Matej Hudák, Šimon Mikulík - Matúš Horák, Faris A. Elmusrati, Šimon Majštiník, Marek Cseri, Denis Haviar, Kristián Kríž, Alex Vrabec, Šimon Krištek, Michal Myšiak, Marcus Gallia, Jozef Milučký, Róbert Novotný, Yasin A. Elmusrati, Andrej Klabník

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík

Nasledujúce 2. semifinále odohráme 1. 6. 2024 v Považskej Bystrici.

jQuery Tlačítko na začiatok