Starší žiaci si v nedeľu zmerali sily s hráčmi z Považskej Bystrice

14.02.2022

Po opakovaných karanténach a slabej účasti na tréningoch sa naši starší žiaci predstavili na pôde Považskej Bystrice. Prvý zápas sme odohrali proti tímu "A", v ktorom sme síce na začiatku zápasu vcelku držali krk so súperom, avšak v druhom polčase nám už Považania odskočili. V hre nám chýba väčší ťah na bránu a hra jeden na jedného. Nevyužívali sme hru pivota a krídla nedostatočne rozťahovali hru. Mnohé nepresné prihrávky nás taktiež stáli lepší výsledok. V obrannej hre často dochádza k preskakovaniu útočiacich hráčov na oblúku bránkoviska. Výpadok tréningu a hernej praxe bol znateľný, ale veríme, že sa chlapci nakopnú a budú chcieť sami víťaziť.

V druhom zápase sme očakávali, že si naši starší žiaci poradia s tímom "B", avšak množstvo zahodených šancí ich pripravilo o víťazstvo. Podľa slov trénera Horku, sme na tím z Považskej Bystrice ešte nedorástli, aj keď s "B" tímom to bolo najmä o nepremenených šanciach a chybách v obrane.

Hodnotenie trénera Horku: "V zápase s "A" tímom Považskej Bystrice sme sa nevedeli presadiť v útoku, prihrávali sme súperovi do rúk. Bolo to až 16 zlých prihrávok, ktoré končili rýchlym protiútokom. V tomto zápase nám pomohol aj Martin J. Mwazighe /dal 4 góly/. Dobre zahral aj Denis Danišek. F. Michel po nútenej prestávke zapríčinenej Covidom slabšie bránil a spravil 6 technických chýb. S "B" tímom sme v 1.polčase hrali vyrovnanú partiu. Do 15tej minúty sme stále viedli, potom sme nepremenili 7m hod, náskok z bránkoviska a polčas sme prehrali o 2 góly. V druhom polčase ďalších 6 nepremenených 7m hodov. Nedokázali sme ubrániť veľmi priebojnú pravú spojku a tak sme aj tento zápas prehrali. V bráne Lukáš Vršanský v prvom zápase len jeden zákrok, v druhom to už bolo lepšie, mal 6 zákrokov."

Výsledky: 

P. Bystrica A - SMF HK Žilina 32:12 (15:7)

P. Bystrica B - SMF HK Žilina 23:15 (11:9)

Zápisy zo stretnutí nájdete nižšie.

Zostava: Vršanský L. - Pavelka A., Mwazighe J., Štalmach J., Micheľ R., Micheľ F., Súľovský P., Kasper T., Stroka D., Samuel F., Danišek D. Tréner: J. Horka ZVD: Danišek P.


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu