Spokojnosť s výkonmi a výsledkami v našom klube narastá

16.10.2022

3. kolo súťaže starších žiakov v Žiline

V dohrávke 3. kola sme nastúpili proti THA Martin v domácom prostredí. Na zápas sme nastúpili so 14 hráčmi, v zložení 5 starších žiakov a 9 mladších žiakov.  Je potrebné dodať, že pre zranenia a choroby nám chýbali viacerí starší a aj mladší žiaci.

Bol to ťažký zápas, nesúci sa od začiatku v nervóznej atmosfére, ktorý mladý rozhodca úplne nezvládol spoločne s trénermi. Napriek tomu musíme vyzdvihnúť hádzanú🤗. Hrala sa rýchla hádzaná hore dole, s množstvom gólov, obojstranným vysokým nasadením hráčov a vyrovnaným priebehom zápasu.

Hráči bojovali s fyzicky zdatnejším súperom do posledných sekúnd o úspešný výsledok za čo im patrí veľká pochvala, aj keď v priebehu zápasu sme prehrávali už 6 gólovým rozdielom.

Ďakujeme tiež rodičom a našim dorastencom, ktorí nás prišli povzbudiť.

Výsledok:

SMF - HK Žilina — THA Martin 29:30

Zostava a góly: Šimon Krištek, Lukáš Vršanský, Šimon Mikulík,- Kristián Kríž, Alex Vrabec 3, Samuel Jančuška, Juraj Svitana, Marek Cseri, Denis Haviar 1, Faris Abdulaati Elmusrati 8, Denis Danišek 8, Šimon Majštiník, Jakub Štalmach, Richard Ján Michel 9

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík


3. kolo súťaže mladších žiakov v Kysuckom Novom Meste

V 3. kole sme nastúpili proti THA Martin v Kysuckom Novom Meste. Na zápas sme cestovali s 2 brankármi a 12 hráčmi do poľa, z toho 3 hráči vekom ešte patriaci do kategórie prípravky. Pre zranenia a choroby nám stále chýbali viacerí hráči.

Prvý polčas bol vyrovnaný, vstúpili sme do neho trochu nervózne, ale s postupom času sme získali väčšiu istotu, čo sa prejavilo najmä v druhom polčase. Boli sme istejší na lopte, ale aj v pohybe bez lopty, čo sa postupne prejavilo aj na skóre. Aktívnou obranou sme dokázali získavať lopty a prechádzať do rýchlych protiútokov. K výsledku zlepšenými výkonmi prispeli aj brankári. V zápase dostali príležitosť všetci hráči a získali ďalšie zápasové skúsenosti. Zaslúžia si od nás pochvalu za prístup, snahu a najmä za to, že fungujú ako tím a podporujú sa navzájom.

Ďakujeme tiež rodičom a našim starším žiačkam, ktorí nás prišli podporiť a povzbudiť do KNM.

Výsledok:

SMF - HK Žilina — THA Martin 30:21

Zostava a góly: Šimon Mikulík, Šimon Krištek - Róbert Novotný, Yasin Abdulaati Elmusrati 2, Oliver Chudomel, Alex Vrabec 3, Dárius Kubáň, Jozef Milučký, Kristián Kríž, Denis Haviar 6, Faris Abdulaati Elmusrati 16, Marek Cseri 2, Šimon Majštiník, Juraj Svitana 1

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík


Mladšie žiačky 

SMF - HK Žilina — AS Trenčín B 25:9 (15:2)
N. Holbojová, L. Budayová - T. Krišteková, L. Ponechalová 1, M. Ďurajková. A. Buchová , Ta. Tardová 8, S. Willigerová 4, A. Svitanová 1, Te. Tardová 9, S. Sabolová 2

SMF - HK Žilina — AS Trenčín A 24:27 (12:13)
N. Holbojová, L. Budayová - T. Krišteková, L. Ponechalová 1, M. Ďurajková. A. Buchová 1, Ta. Tardová 2, S. Willigerová 1, A. Svitanová, Te. Tardová 15, S. Sabolová 4

“Prvý zápas dievčatá zvládli výborne, všetky si zahrali s chuťou (okrem Ninky, ktorej štart kvôli veku súper neodsúhlasil). Druhý zápas bol nervóznejší. Zápas pískal jeden rozhodca, čo so sebou vždy prinesie množstvo kontroverzných rozhodnutí.  Inak dievčatá pekne bojovali, opäť si dali góly aj menej tradičné strelkyne, čím sa zlepšuje ich výkonnosť.  V bráne by sme ešte potrebovali lepšie zákroky, ale inak som vcelku spokojný.“ hodnotí tréner Hanuška.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu