Chlapci aj dievčatá absolvovali ďalší turnaj v minihádzanej.

24.11.2019

V sobotu ráno od 8:00 hod sa začínal turnaj v minihádzanej chlapcov v Žiline a už popoludní o 13:00 hod sme nastupovali na turnaji v minihádzanej dievčat v Čadci. Sobota bola pre nás organizačne náročná, keďže na turnaji chlapcov hralo v Žiline až 15 tímov. Vďaka spoločnosti Lidl sme mali pre deti k dispozícii ovocie, keksíky, minerálky aj džúsy. Vďaka pekárni Ďuroška zasa makovníky. Opäť sa nám potvrdilo, že na Slovensku nájdeme aj spoločensky zodpovedné firmy. Ešte raz im týmto veľmi pekne ďakujeme!

K turnajom. V minihádzanej by nemalo ísť primárne o výsledky, ale o získavanie herných skúseností jednotlivých hráčov, oboznamovanie sa s pravidlami a hrou jeden na jedného. Veríme, že sa po čase s inými klubmi a KZH dohodneme, aby sa v tejto vekovej kategórii vôbec nerátali výsledky. Ide nám o to, aby si deti s chuťou zahrali hádzanú, súperili s deťmi z iných miest, a aby si vybudovali k tomuto športu trvalý a pekný vzťah. Chlapci nastúpili proti tímom z Bojníc (A, B, C), Martina (MHák a THA), Čadce, Kysuckého Nového Mesta a Považskej Bystrice (A, B). Dievčatá nastúpili proti tímom z Čadce Bytče, Partizánskeho, Martina (MHáK, THA), Trenčína (A, B, C). 

Zostava chlapcov A,B: Nicolas Kaniak, Richard Micheľ, Kristián Kríž, David Koňušík, Filip Repáň, Šimon Mikulík, Šimon Krištek, Marek Cseri, Jakub Cíba, Andrej Klabník, Alexander Vrabec, Michal Šugár, Jozef Milučký, Matúš Čerňan, Vladko Turský, Dárius Kubáň, Denis Haviar, Majko Púček

Zostava dievčat A,B: Terezka Tardová, Tamarka Tardová, Ivanka Túčeková, Lívia Hlušková, Soňa Hlušková, Mária Bartková, Terezka Matisová, Sára Sabolová, Amália Turská, Veronika Cíbová, Michaela Ďurajková, Karolínka Stehorová, Terezka Krišteková

Zápasy boli hlavne v skupine starších chlapcov a starších dievčat rýchle, s množstvom gólov a vzájomných súbojov. Naše tímy predviedli veľmi dobré výkony a bolo opäť vidieť pokrok. V oboch kategóriách nastúpili aj naši najmenší hráči a získavali tak prvé zápasové skúsenosti. Pozrite si fotky, ako to na palubovkách v Žiline a Čadci vyzeralo. Za tieto a mnohé ďalšie krásne fotky vďačíme opäť pánovi Mariánovi Hluškovi a Michaele Cíbovej. Už o týždeň hrajú dievčatá ďalší turnaj v Martine a chlapci v Považskej Bystrici. 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu