Prvý turnaj "miničiek" prebehol v sobotu za sprísnených podmienok

11.10.2020

V sobotu 10.októbra náš klub zorganizoval prvý turnaj v mini hádzanej pre kluby zo súťaže Žilinského a Trenčianskeho kraja. Keďže turnaj bolo možné organizovať len pri dodržaní prísnych podmienok, museli sme vykonať mnohé úkony už pri vstupe do haly. Členovia nášho klubu čakali všetkých zúčastnených a vykonali meranie telesnej teploty a dezinfekciu rúk a vyzbierali tzv. Covid dotazníky. Vo vnútorných priestoroch bola povinnosť nosiť rúška a samozrejme výrazne sa obmedzoval počet osôb, ktoré sa mohli v hale a v objekte pohybovať. Priebežne sa dezinfikovali šatne. Tieto podmienky samozrejme ovplyvnili aj rozlosovanie. Chlapčenského turnaja sa zúčastnili napokon len A a B tímy Žiliny a Dubnice nad Váhom. Preventívna karanténa v niektorých kluboch či iné zdravotné problémy zamedzili účasti väčšiny tímov prípraviek. U dievčat bola situácia lepšia a  turnaja sa zúčastnili: dva tímy z Partizánskeho, dva tímy z Bytče, jeden tím z Čadce, jeden tím z THA Martin, jeden tím z Detvy a dva tímy zo Žiliny. Dievčenský turnaj bol rozdelený takisto na mladšie a staršie tímy. Dievčatá aj chlapci si turnaj maximálne užili a tešili sa nielen z gólov ale i z toho, že konečne mohli súťažiť. Prípravka hrá túto sezónu bez ukazovateľov skóre, aby v tejto vekovej kategórii nebol taký tlak na výsledky a aby si všetky deti zahrali. Naše staršie prípravkárky podali výborné výkony a opticky súperov predčili. Jedine Partizánske zrejme bolo nad ich sily. Mladšie prípravkárky takisto odohrali veľmi pekné zápasy a strelili množstvo gólov. Ako dlho sa tešili a či sa ďalšie turnaje uskutočnia je však ťažko dnes povedať. Chalani jednoznačne prestrieľali Dubnicu.

Zostava dievčat staršej prípravky: Tardová Te., Tardová Ta., Sabolová S, Holbojová N., Kontšeková Sá., Kontšeková So., Mikulík Š., Cíba J.

Zostava dievčat mladšej prípravky: Ďurajková M., Stehurová K., Svitanová B., Cíbová V., Krišteková T., Švajdová A., Šugár M.

Zostava chlapcov staršej prípravky: Mikulík Š., Krištek Š., Milučký J., Haviar D., Cseri M., Kubáň D.

Zostava chlapcov mladšej prípravky: Šugár M., Bury S., Bury M., Halamčák A., Cíbová V., Svitanová B.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu