Prvý aprílový víkend bol opäť plný zápasov

03.04.2023

10. kolo -  2. spojená liga mladších a starších dorastencov

Termín: 02. 04. 2023

Miesto: Martin

Zápas: HKM Šaľa STDCI — MHáK Martin/SMF - HK Žilina MLDCI

Stav: 48 : 24 (24:9)

Zostava SMF: Kasper, Michel R. 4, Danišek 3, Pavelka 2, Madeja 1, Mwazighe 2, Súlovský 2, Moric 6/3, Mandát 5

Brankári: Stroka 32/9, 28 % úspešnosť

Holboj 29/4, 14 % úspešnosť

"V zápase medzi našimi MLDC a STDC Šale naše družstvo mladších dorastencov podalo dobrý výkon. Bolo menej technických chýb / 15/, ideálne by bolo dostať sa pod 10. Hrali sme bojovne, bez rešpektu proti hráčom časti Extraligového mužského družstva Šale. Brankári nemali veľkú šancu proti rýchlim protiútokom súpera. Napriek tomu chválim Dana Stroku s deviatimi zákrokmi. Do dorasteneckej súťaže sa zapojili aj naši starší žiaci Denis Danišek, Richard Michel a Tomáš Kasper. Denis dal pekné tri góly, získal 7m hod a s tromi asistenciami patril medzi najlepších hráčov. Martin John v 28 minúte nastrelil nechtiac zo 7m hodu brankára súpera do hlavy, za čo bol diskvalifikovaný. Druhý polčas sme sa museli zaobísť bez nášho njlepšieho strelca. Našim najlepším strelcom bol tentokrát Moric so šiestimi gólmi, z toho tri dal zo sedmičky. Potešili ma aj Mandát s piatimi a najmä R. Michel so štyrmi gólmi. Pavelka a Súľovský strelili po 2 góly. Mali sme 45% úspešnosť streľby. Družstvo sa zohráva, postupne sa zlepšuje a čo ma teší, že ich hádzaná baví a stmeľuje sa náš spoločný kolektív." zhodnotil zápas tréner Horka.


12. kolo súťaže starších žiakov 

Na 12. kolo sme v sobotu (1.4.2023) po dvoch týždňoch opäť vycestovali do Bojníc. Na zápas sme nastúpili so iba 4 staršími žiakmi, ktorých dopĺňali 11 mladší žiaci. Odohrali sme dva zápasy proti MŠK Pov.Bystrica "A" a MŠK Pov.Bystrica "B".

V prvom zápase proti MŠK Pov.Bystrici "A" sme odohrali výborný 1.polčas. S fyzicky disponovaným súperom sme dokázali držať krok v obrannej a aj útočnej fáze. Vyrovnaný priebeh polčasu dokázali hráči súpera zlomiť vo svoj prospech 4 gólovou šnúrou v posledných minútach. V druhom polčase sme už nedokázali udržať štandard z prvého polčasu, prejavili sa herné skúsenosti a fyzická prevaha súpera.

V druhom zápase proti MŠK Pov.Bystrici "B" sme odohrali veľmi dobrý celý zápas a zaslúžene sme vyhrali. Základom víťazstva bola výborná hra v obrannej činnosti, ktorá bola podporená výbornou prácou brankára Mateja Hudáka. 

Chlapci dnes ukázali dobrú tímovú prácu a bojovnosť počas oboch zápasov.

Ďakujeme rodičom, ktorí nás prišli podporiť do Bojníc a vytvorili nám domáce prostredie.

Výsledky:

SMF - HK Žilina — MŠK Považská Bystrica "A" 12:26 (9:13)

Zostava: Matej Hudák, Šimon Mikulík - Šimon Krištek, Kristián Kríž, Alex Vrabec 1, Dárius Kubáň, Ján Sebastián Mešo, Jakub Cíba, Marek Cseri 1, Denis Haviar 4, Faris Abdulaati Elmusrati 1, Denis Danišek, Šimon Majštiník, Tomáš Kasper 1, Richard Ján Michel 4

SMF - HK Žilina — MŠK Považská Bystrica "B" 23:18 (12:11)

Zostava: Matej Hudák, Šimon Mikulík - Šimon Krištek, Kristián Kríž, Alex Vrabec 1, Dárius Kubáň, Ján Sebastián Mešo, Jakub Cíba, Marek Cseri, Denis Haviar 3, Faris Abdulaati Elmusrati 8, Denis Danišek 4, Šimon Majštiník, Tomáš Kasper 2, Richard Ján Michel 5

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík


9. kolo krajskej súťaže starších žiačok

Staršie žiačky vycestovali v sobotu do neďalekej Bytče, kde sa stretli so súperkami s Bánoviec nad Bebravou a Lehotou pod Vtáčnikom. Oba zápasy sme jednoznačne vyhrali a v druhom polčase opäť dostali príležitosť všetky hráčky. Bol to predposledný turnaj krajskej súťaže pred veľkým medzinárodným turnajom v Prahe počas Veľkej noci. Už vo štvrtok skoro ráno vycestujeme do Prahy a tešíme sa na zmeranie síl so zahraničnými súpermi. Poďme ale späť ku krajskej súťaži. Čaká nás ešte jedno kolo, v ktorom odohráme zápas s MHáK Martin a MŠK Hádzaná Čadca. Potom budeme mať chvíľu voľno a budeme sa pripravovať na dva postupové semifinálové turnaje, ktoré budú v máji. Záver sezóny tejto kategórie bude boj o titul Majstra Slovenska v súťažnom ročníku 2022/23. 

Výsledky:

HK Sokol Bánovce nad Bebravou — SMF - HK Žilina 18:40 (2:22)

Zostava a góly: T.Matisová, D.Jurkovičová, K.Klabníková - L.Beňušová 1, V. Benedigová 5, Te.Tardová 2, M.Ďuranová 11, E. Mistríková 2, M.Bartková 6, A. Šubjaková 5, A.Učníková 7, M.Pavlíková 1, N. LAurenčíková, T.Hrtánková

TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom — SMF - HK Žilina 11:36 (7:22)

Zostava a góly: T.Matisová, D.Jurkovičová, K.Klabníková - L.Beňušová, V. Benedigová 8, Te.Tardová 2, M.Ďuranová 11, E. Mistríková 3, M.Bartková 4, A. Šubjaková 3, A.Učníková 3, M.Pavlíková, N. LAurenčíková, T.Hrtánková

Trénerky: R.Bartková, K.Holbojová

Mladšie dorastenky 18. kolo

V nedeľu naše mladšie dorastenky vycestovali do Hlohovca, kde odohrali zápas 18.kola celoslovenskej súťaže. Zápas sa hral už o 9:00 hod., čiže sme opäť skoro vstávali a cestovali už od 6:00 hod. Napriek tomu dievčatá pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a zvládli ho na výbornú. V druhom polčase opäť dostali príležitosť všetky hráčky. Súperovi sa podarilo trochu stiahnuť výsledok tak sme 10 minút pred koncom zápasu opäť vrátili na ihrisko základnú zostavu. Dievčatám patrí veľká vďaka za obetavý a bojovný výkon, keďže nie sme naučené hrať s hádzanárskym lepidlom. Prelepená lopta nám robí problém.

Výsledok

HC Sporta Hlohovec — SMF - HK Žilina 8:34 (2:18) 

Zostava a góly: T.Matisová, D.Jurkovičová, K.Klabníková - L.Beňušová, V. Benedigová 6, M.Ďuranová 6, E. Mistríková 6, M.Bartková 7, A. Šubjaková 4, A.Učníková 3, M.Pavlíková 1, N. Laurenčíková, L.Hlušková, T.Tomaščíková, N. Bukovinská, J.Mikulovská 1

Trénerky: R.Bartková, K.Holbojová 

Mladšie dorastenky v Hlohovci
Mladšie dorastenky v Hlohovci
Zápasy starších žiačok v Bytči
Zápasy starších žiačok v Bytči
Do súťaženia sa opäť zapojili aj naši najmenší bojovníci a bojovníčky 🤗🤾‍♀️🤾‍♂️


V nedeľu dievčatá a chlapci prípravky odohrali turnaj v Žiline. Postavili sme 4 tímy, dva do mladšej prípravky, dva do staršej. Mladšia prípravka si vyskúšala hru 3+1, kde deti mali viac priestoru na individuálne presadzovanie sa a padalo aj viac gólov. Mladšia prípravka predviedla veľmi peknú hru, niektoré deti si dali svoje prvé góly a potešili rodičov, ktorý vytvárali peknú športovú atmosféru. Staršia prípravka mala jedno družstvo tvorené deťmi zo žiactva a druhé z prípravky, kde boli prevažne novšie deti. So súpermi odohrali pekné zápasy, snažili sa presadzovať, vynikali bojovnosťou. Ukázali sa aj individuálne chyby, na ktorých budeme na tréningoch pracovať. Deti si užili pekné dopoludnie, odohrali vcelku dosť zápasov a veríme, že sú pripravené ďalej na tréningoch pracovať.

Chceme sa poďakovať rodičom za pomoc pri organizácií turnaja a za množstvo výborného občerstvenia. Vďaka patrí aj mladším žiačkam za pomoc na ihrisku, pri organizácií a sladkom občerstvení. Tiež gratulujeme mladším žiačkam k prvým rozhodcovským skúsenostiam 🙂.

Tréneri: R.Hanuška a M.Cíbová


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu