Prípravné zápasy mladších a starších žiakov

28.01.2022

Starší žiaci odohrali v utorok v Martine prípravný zápas s MHáK Martin. Zápas sa hral na tri dvadsaťminútové úseky hry. Konečný výsledok bol MHáK Martin - SMF HK Žilina 25:50!

V prvej dvadsaťminútovke hral súper z Martina s našimi chlapcami vyrovnanú partiu, ale od druhého polčasu začali naši chlapci predvádzať zlepšenú obranu podporenú dobrými zákrokmi nášho brankára a s následných protiútokov začali navyšovať svoj náskok. V tretej tretine v úvode už naši chalani dominovali a niektoré ich akcie mali už exhibičný charakter, hrali s chuťou a radosťou dlho som ich nevidel tak dobre hrať :-).

Vyjadrenie trénera Horku: "U nás dobrá spolupráca Denisa Danišeka s Paťom Suľovským. Obrana sa postupne zlepšovala. Najviac gólov sme dali z protiútokov. Riško Micheľ robil pekné zábehy krídla. Dano dobrá obrana 1 na 1. Streľba 73%. Brankár Vršanský mal výbornú 37% úspešnosť. Hrali sme 3x20, Prvá tretina 10:10, 8 zahodených vyložených striel, druhá o 13 a celkovo 25:50. Dobrá hra."

Mladší žiaci vycestovali v stredu do Kysuckého Nového Mesta.
Vyjadrenie trénera Ohrádku: "Zo súťažného bol nakoniec prípravný, ale nevadí !!! Je to na zamyslenie? Hrali sme 3×20 min. Prvé 2 úseky hry sme prehrávali ale posledný úsek sme vyhrali. Naznačuje to zlepšenú kondíciu a tiež hernú disciplínu. Keďže naši mladší žiaci sú zväčša ešte vo veku prípravky, hrali sme proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi, V obrane chlapci podali zodpovedný výkon.  Blokovanie streľby z 9 metrov nám príliš nešlo a tiež pristupovanie k strelcom. V prechode do protiútoku sme zaznamenali  veľký progres. Premieňanie streleckých šancí nám robilo problém a na druhej strane výkon nášho brankára bol excelentný.  Brankári sa budú zúčastňovať špecializovaných brankárskych tréningov, o ktorých vás budeme informovať.
Výsledok zápasu:  24:24 ale najdôležitejšia bola veľká bojovnosť a emócia na konci na 1****.