Odohrali sme prvé súťažné kolo

15.09.2019

Mladší žiaci aj mladšie žiačky nastúpili na prvé súťažné stretnutia v rámci prvého kola súťaže Žilinského a Trenčianskeho kraja v sezóne 2019/2020. A ako vidíte na fotke, dokonca sme raz aj viedli :-) 

Mladšie žiačky odohrali prvé stretnutia s MHK Bytča A, MHK Bytča B a MŠK Čadca. Všetky stretnutia rozhodoval F. Jelínek. Hoci sme všetky stretnutia prehrali, dievčatá hrali s nasadením a obetavo. Po jeden a pol mesačnom tréningu podali dievčatá skutočne výborný výkon a zožali poklonu od prítomných trénerov z iných tímov. Bolo pre nich veľmi náročné odohrať hneď 3 stretnutia v jeden deň, rozložiť si sily a pochopiť úplne pravidlá hry. Vynikajúci výkon podala najmä naša brankárka Amálka Bernátová, ktorá nás všetkých privádzala do úžasu tým, čo všetko dokázala chytiť. Bravooooo :-) Z prvých gólov sa tešili Ivanka Tučeková, Zuzka Tučeková, Emmka Mistríková, Viktória Benedigová, Šarlota Zábavníková a Terezka Komačková. 

Výsledky: 

SMF-HK Žilina : Bytča B 2:19
SMF-HK Žilina : Bytča A 3:19
SMF-HK Žilina : MŠK Čadca 5:21

Mladší žiaci odohrali prvé stretnutia s THA Martin Medvede a THA Martin Vlci. Chlapci boli v zložitej situácii, keďže ich na zápas vycestovalo len 9. Hneď v prvom kole sa stretli s klubom, kde hádzaná má výborné zázemie a chlapci trénujú už pár rokov. Netreba sa preto nechať odradiť, ale naďalej trénovať a výsledky prídu samé. Máme za sebou len jeden a pol mesiaca prípravy a na chlapcoch je vidieť ako sa z tréningu na tréning zlepšujú. Z prvých gólov sa tešili Pascal Zima a Alex Kulich. Súperi nám síce nič nedarovali, ale chalani bojovali ako o život. S tým súviseli aj nejaké nedovolené zákroky, za ktoré nás rozhodcovia trestali. 

Výsledky:

THA MT Medvede : SMF-HK Žilina 47:3
THA MT Vlci : SMF-HK Žilina 25:0

Ďalšie turnaje odohrajú dievčatá v Partizánskom (28. 9. alebo 29. 9.) a chlapci na domácej palubovke na Hájiku 28. 9. Poďme sa na ne spoločne pripraviť :-)

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu