Odohrali sme prvé kolo v sezóne 2020/21 a získali sme prvé body

13.09.2020

Nový súťažný ročník spoločnej súťaže KZH Trenčianskeho a Žilinského kraja sa začal cez víkend 5.-6.septembra. V prvom kole sa predstavili staršie žiačky na domácej palubovke a starší žiaci vycestovali do Martina. Ďalší víkend v nedeľu 13.septembra odohrali prvé kolo súťaže na domácej pôde mladšie žiačky a mladšie žiaci.

Kategória mladších žiakov a žiačok vstúpila v poradí do druhej sezóny. Pred rokom boli pre našich hráčov a hráčky začiatky veľmi ťažké, keďže sme nemali žiadne skúsenosti. V tomto roku sa v rovnakej situácii ocitli viacerí naši starší žiaci, ktorí si vyskúšali ostré ligové zápasy prvýkrát. Výsledky neboli pre nás vôbec dôležité a zamerali sme sa na základnú súhru v útočnej hre na postavenú obranu a samotnú obrannú činnosť. Starší žiaci majú pred sebou ešte veľa tréningových hodín, ale majú veľký potenciál a hlavne túžbu víťaziť. Oba zápasy sme síce prehrali dosť vysoko, ale v druhom zápase sme ukázali, že čoskoro našich súperov prekvapíme. 

Výsledky: THA Martin : SMF HK Žilina 41:4 (23:1) zostava a góly: Holboj D. - Micheľ R., Micheľ F., Súľovský P. 1, Jaroščiak M. 1, Strempek D., Kozlík F., Ondák M. 1, Kulich A., Fízik M. 1, Danišek D.

MHáK Martin : SMF HK Žilina 36:9 (11:4) zostava a góly: Holboj D. - Micheľ R., Micheľ F. 1, Súľovský P. 4, Jaroščiak M. 1, Strempek D., Kozlík F., Ondák M. 1, Kulich A., Fízik M. 2, Danišek D.

Staršie žiačky taktiež vstúpili prvýkrát do tejto súťaže a keďže ich máme zatiaľ menej, tak sme ich doplnili niektorými mladšími žiačkami. Prvý zápas prehrali tesne o jeden gól a v druhom sme podľahli súperovi už vyšším rozdielom. V oboch zápasoch sme však mali veľmi pekné momenty a sme presvedčení, že víťazstvo je za rohom. 

Výsledky: SMF HK Žilina : Bánovce n/B 19:20 (9:16) zostava a góly: Matisová T. - Mikulovská J. 2, Benedigová V., Komačková T. 1, Tučeková Z., Bartková M. 14, Segečová A., Mistríková E., Švajdová R., Juríková A., Kačková K. 1; Bukovinská N. 1

SMF HK Žilina : Baník Lehota p./V. 12:24 (6:11) zostava a góly: Matisová T. - Mikulovská J. 1, Benedigová V., Komačková T., Tučeková Z., Bartková M. 8, Segečová A., Mistríková E. 1, Švajdová R., Juríková A., Kačková K. 2

Mladšie žiačky posilnené o Máriu Bartkovú, ktorá v minulej sezóne hosťovala ešte v Bytči odohrali dve krásne stretnutia. V prvom zápase síce ešte podľahli MHK Bytča, ktorá pricestovala do Žiliny v plnej sile, ale v druhom zápase rozstrieľali MŠK Čadca a odchádzali s krásnymi úsmevmi na tvárach. 

Výsledky: SMF HK Žilina - MHK Bytča 9:11 (3:7) zostava a góly: Matisová T. - Nemcová A, Benedigová V., Tardová T., Michnáčová N., Segečová A. 2, Hlušková L., Mistríková E. 1., Šubjaková A., Švajdová R., Bartková M. 6

SMF HK Žilina - MŠK Čadca 31:6 (17:1) zostava a góly: Matisová T. - Nemcová A, Benedigová V. 2, Tardová T. 1, Michnáčová N., Segečová A. 5, Hlušková L. 2, Mistríková E. 4., Šubjaková A. 3, Švajdová R., Bartková M. 14

Viacerí hráči v tíme mladších žiakov sa predstavili na palubovke prvýkrát a mohli tak okúsiť ako chutí ligový zápas. Keďže sa nám tím utešene rozrástol, bola na nich radosť pozerať. V prvom zápase sme síce tesne prehrali ale v druhom zápase sme výrazným rozdielom porazili tím z MHák Martin.

Výsledky: SMF HK Žilina : MŠK KNM 8:10 (5:4) zostava a góly: Kaniak N., Kozlík F. - Klabník A., Cseri M., Micheľ R. 1, Štalmach J., Mikulík Š., Kríž K., Danišek D. 1, Repáň F. 2, Jaroščiak M., Krištek Š., Micheľ F. 4, Kasper T. 

SMF HK Žilina : MHáK Martin 15:4 (7:2) zostava a góly: Kaniak N., Kozlík F. - Klabník A. 1, Cseri M., Micheľ R. 6, Štalmach J., Mikulík Š., Kríž K., Danišek D. 4, Repáň F. 1, Jaroščiak M., Krištek Š. 1, Micheľ F. 2, Kasper T.

Za všetko hovorí vyjadrenie našej trénerky brankárov Katky Holbojovej: "Veľká chvála začínajúcim talentom hádzanej. Nech ich počiatočný neúspech neodrádza, pretože po horších dňoch prídu tie úspešnejšie! Brankári a brankárky odchytali ťažké zápasy s dobrým výkonom. Ako trénerka brankárov som spokojná  s ich výkonmi. To ale neznamená, že zaspíme na vavrínoch, ale naopak budeme sa spolu snažiť ešte viac zlepšovať."

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu