Nová sezóna klope na dvere. Aké máme ciele?

04.09.2022

Milé hádzanárky, milí hádzanári, milí rodičia, športoví priatelia a tréneri!

     Už za pár dní odštartuje nová sezóna, ktorá prináša do klubu veľa noviniek. V posledných dvoch rokoch sme sa borili s pandémiou a dúfame, že túto sezónu odohráme celú bez obmedzení. Do klubu prichádzajú neustále nové deti, čo nás teší a zároveň utvrdzuje, že si postupne budujeme dobré meno. Je tiež možné, že niektoré deti si napokon vyberú iný šport alebo jednoducho prestanú športovať. Všetko závisí nielen od ich vôle, ale aj od ochoty rodičov podporiť svoje ratolesti v systematickom venovaní sa hádzanej. Hádzaná patrí medzi koordinačne a fyzicky náročné športy, čo sa však napokon prejaví nielen vo fyzickej ale aj mentálnej odolnosti detí, ktoré sa venujú tomuto športu. 

     Druhý augustový týždeň sme sa zúčastnili hádzanárskeho športového sústredenia, kde sme sa snažili pripraviť našich zverencov čo najlepšie do novej sezóny. Tí, ktorí sa kempu zúčastnili, si skutočne oddreli 6 dní a potom pokračovali v príprave v Žiline. Chceme pochváliť všetkých hádzanárov a hádzanárky, ktorí boli na sústredení, za ich disciplínu, dochvíľnosť a ochotu učiť sa niečo nové aj z oblastí mimo športovej prípravy. Tí, ktorí sa nemohli kempu zúčastniť, trénovali doma. Pre kvalitné budúce sezóny však chceme požiadať rodičov, aby, pokiaľ je to možné, neplánovali dovolenky počas mesiaca august a september. Taktiež je potrebné, aby prihlásili deti na hádzanárske sústredenie. Dôležitou súčasťou celkového výkonu športovca je jeho účasť na letnej príprave a následne na každom tréningu v sezóne. 

     Najmenší hádzanári vo veku prípravky (dievčatá aj chlapci) majú ťažkú situáciu, keďže rodičia ich nemôžu nechávať doma bez dozoru a častokrát sú počas leta mimo Žiliny. Preto sme začiatok prípravy posunuli na 15.augusta, no i tak  nebola účasť vysoká. V novej sezóne nás čaká zmena v pravidlách mini-hádzanej a objaví sa aj nová hra tzv. "soft-handball", ktorá bude určená pre najmenšie deti. Prihlásiť sa môžu kedykoľvek počas školského roka, no začať treba čím skôr. Prípravkári sa preto majú na čo tešiť jednak v krajskej súťaži a jednak v mestskej lige, ktorú by sme radi spustili v spolupráci so školami, kde bude krúžok hádzanej. Najmenším deťom sa budú venovať viacerí tréneri. Hlavný dozor budú mať Danka Šugárová, Soňa Akantisová, Miška Cíbová, Igor Sidor, Renáta Bartková, Milan Jasenka.

      V auguste sa naši chalani zúčastnili turnaja v Stupave, pod názvom ZORNO CUP. Naši mladší žiaci (2010 - 2011 a mladší) na ňom získali úžasné druhé miesto 👍, čím dávajú jasne najavo, že v tejto sezóne o nich budeme počuť omnoho viac 😍. Chlapci sa minulý rok rozohrávali v kategórii, kam ešte nie všetci patrili svojim vekom, preto v tejto sezóne veríme, že nám do klubu prinesú niekoľko pohárov! Vedenie klubu a všetci tréneri im veľmi držíme palce!

     Starší žiaci (2008-2009) budú mať možno stále trošku ťažšiu situáciu, nakoľko táto kategória nie je ešte taká početná, ako by sme si priali. Na burze športových klubov sme sa rozprávali s viacerými chalanmi, ktorý prejavili záujem pripojiť sa k nám, preto veríme, že ich uvidíme. Rovnako veríme, že sezónu odohráme tak, aby sme sa čo najviac naučili. Viacero chalanov v tejto kategórii trénuje poctivo a majú pred sebou peknú hádzanársku budúcnosť ak nepoľavia. Hlavným trénerom pre obe kategórie, teda mladších aj starších žiakov bude skúsený tréner Vlado Ohrádka s asistentom Marekom Mikulíkom.

     Už aj mladší dorastenci (2006 - 2007) nám konečne zasiahnu do súťaží pod taktovkou hlavného trénera Joža Hôrku. Keďže káder nebol taktiež až taký početný, rozhodli sme sa spojiť sily s klubom MHáK Martin a chlapci budú hrať 2.spojenú dorasteneckú ligu. Chalani už počas augusta absolvovali niekoľko spoločných tréningov a zároveň aj prípravné zápasy a turnaj v Stupave. Chlapci budú hrať niektoré domáce zápasy aj na palubovke v Žiline, preto veríme, že ich prídete povzbudiť. Črtá sa nám tam zopár talentov, len musia poctivo trénovať. 

     V novej sezóne sa nám vyformoval úplne nový tím mladších žiačok (2010 - 2011 a mladšie), ktoré bude trénovať rovnako nový tréner v našich radoch Robo Hanuška, čím ho ešte raz vítame medzi nami👍. Dievčatá narodené v roku 2009 sú už totiž oficiálne v kategórii starších žiačok, ktorú napriek tomu minulý rok odohrali. Nie všetky mladšie žiačky nám trénovali pravidelne počas augusta, preto veríme, že do začiatku súťaže všetko doženieme a ich účasť na tréningoch bude už príkladná 😍. Tím poslnili aj nové dievčatá, preto sa už teraz veľmi tešíme na ich výsledky. Asistentkou trénera je Katka Svitanová.  

      V tejto sezóne sa spojil tím starších žiačok (2008 - 2009) a mladších dorasteniek (2007 - 2006) a trénujú spolu. Tento tím posilnili aj ďalšie dievčatá, ktoré k nám prestúpili z MHK Bytča a THA Martin. Dievčatá u nás vítame a držíme im palce, aby sa cítili medzi nami dobre a dosahovali výborné výkony. Keďže nás čaká ťažká sezóna, v ktorej budeme hrať dve súťaže - Krajská súťaž starších žiačok a Celoslovenská súťaž mladších dorasteniek - je veľmi dôležité, aby bol tím zložený z dostatočného počtu dievčat. V 1.lige dorastu budeme nastupovať pod mediálnym názvom THA Martin/SMF Žilina. Keďže sme sa napokon nedohodli na podmienkach spoločného fungovania s MHK Bytča, tak sme uzavreli dohodu s THA Martin. Veríme, že nás akékoľvek choroby a zranenia už budú obchádzať a zvládneme túto výzvu čo najlepšie. V kategórii starších žiačok je našou ambíciou získať medaily na finálovom turnaji a v kategórii mladšieho dorastu chceme získavať skúsenosti a skončiť po sezóne niekde v polovičke tabuľky. Trénerkou tohto tímu je autorka článku Renáta Bartková a jej asistentkou je Katka Holbojová. Ako vedúci tímu nám pomáha Milan Jasenka.

Rozpis zápasov nájdete na podstránke Práca s mládežou.

     Čo nás ďalej nesmierne teší: 

1. Otvorenie športovej triedy na ZŠ Hájik so zameraním na hádzanú 

2. Otvorenie športovej špecializácie hádzaná na Strednej športovej škole v Žiline

3. Rozbehnutie Talent programu pre deti narodené v roku 2008 a 2009 - príprava pre predkadetské reprezentácie

4. SZH by mal taktiež rozbehnúť nové projekty, ktorých by sme boli radi súčasťou. Cieľom je vybudovať v Žiline Hádzanársku akadémiu.

5. Slovak Open Handball bude v kategórii U12 (miesto sa ešte vyberie)

6. Semifinálové a Finálové turnaje v kategórii U14 ostávajú zachované (z nášho kraja KZH TN+ZA postupujú prví traja)

7. Krúžky hádzanej v kategórii 1.-4.ročník na viacerých základných školách 


Tešíme sa na novú sezónu a veríme, že sa nám okrem výsledkov podarí získať aj viacerých reklamných partnerov. Zároveň veríme, že predstavitelia politických strán budú systémovo podporovať výkonnostný šport mládeže na úrovni štátnej správy a samosprávy. 

Tak HURÁ DO NOVEJ SEZÓNY 😍😍😍

Renáta Bartková


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu