Napriek veľmi zložitej situácii v tíme sa starším žiačkam podarilo získať tretie miesto na prvom medzinárodnom turnaji!

31.01.2022

Vo veľmi zložitej situácii, do ktorej sme sa dostali vďaka karanténam, sme v nedeľu nastúpili na turnaj starších žiačok, tzv. ČSPL. Na turnaji sa predstavili tímy z Poľska Ruda Slaska, z Českej republiky výber Moravskoslezského kraja a zo Slovenska priebežný víťaz jesennej časti súťaže AS Trenčín a druhý tím súťaže SMF-HK Žilina.

Hneď v prvom zápase sme nastúpili proti vyspelému tímu AS Trenčín, v ktorom sme síce prehrali 15:25, ale v prvom polčase sme prehrávali iba o gól. Výrazne sme zlepšili náš výkon oproti jesennej časti a veríme, že Trenčín ešte na jar poriadne potrápime, keď budeme v plnej zostave. V zápase sme nepremenili tri sedemmetrové hody a niekoľko vyložených šancí. Urobili sme veľa technických chýb a strácali sme loptu. Strelecky sa spolu presadilo 5 hráčok. V obrane sme sa nechali opakovane odcloniť pivotom a boli sme nedôrazné hlavne na pravej strane obrany. Výsledok SMF HK Žilina : AS Trenčín 15:25 (7:8)

V druhom zápase sme nastúpili proti MSK kraju. Celý prvý polčas sme viedli avšak zranila sa nám naša pravá spojka Emmka, čo znamenalo významné oslabenie tímu. Dievčatám prišlo veľmi ľúto jej zranenia a chvíľu nám trvalo, kým sme sa dokázali otriasť a zabojovať za Emmku. V druhom polčase sme strácali loptu na pravej strane útoku a nepremenili sme viacero vyložených šancí. Šnúrou štyroch gólov Češky otočili skóre. Bojovnosťou sa nám však podarilo opäť vrátiť do hry a nebyť straty lopty v poslednom útoku, sme mohli zápas aj vyhrať. Výsledok SMF HK Žilina : MSK kraj 22:22 (12:9)

V poslednom zápase sme nastupovali už veľmi unavené proti dievčatám z Poľska. Pri našej úzkej zostave to bol pre nás ťažký zápas, no dievčatá bojovali ako levice. Prehrou o 5 gólov sme si zabezpečili konečné tretie miesto na turnaji, čo je prvý významnejší úspech dievčat! Výsledok Ruda Slaska : SMF HK Žilina 24:19 (15:8)

Trénerky Renáta a Katka by chceli poďakovať všetkým dievčatám za snahu podať čo najlepší výkon, i keď pre  niektoré dievčence boli súperky ešte príliš ťažké. Bola to pre nás skvelá skúsenosť a na odvetu sa tešíme 20.februára na turnaji v Ostrave - Poruba.

Najlepšie výkony podali v hre Majka Bartková a Viki Benedigová. Celý turnaj brali zodpovednosť na seba a snažili sa ťahať ostatné dievčatá. Výborný výkon podala tiež Terezka Matisová v bráne a Janka Mikulovská na ľavom krídle. Svojim výkonom potešila hlavne v obrane aj Ivanka Túčeková a do zranenia hrala veľmi dobre aj Emmka Mistríková. Veríme, že Emmka sa k nám čoskoro pripojí. Ostatné dievčatá sa určite onedlho priblížia svojimi výkonmi menovaným hráčkam, ale chce to ešte tréning a odvahu.👍👍👍

Veľké poďakovanie  tiež patrí všetkým rodičom a priateľom, ktorí nám pomohli pri organizácii turnaja!  👍👍👍

Fotografie od Mariana Hlušku nájdete na zonerama 👍👍👍 https://eu.zonerama.com/f0AGM/Album/8123081

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu