Na úvod odvetnej časti 1. ligy mladších a starších dorasteniek prehra v Michalovciach

23.01.2024
ilustračné foto
ilustračné foto

Mladšie dorastenky vycestovali v sobotu 19. 01. 2024 do Michaloviec, na prvý zápas odvetnej jarnej časti súťaže mladších dorasteniek, kde hrajú v skupine o 1. až 6. miesto. Vedeli sme, že zápas nebude na východe v hádzanárskej bašte jednoduchý. Jednak sme nastupovali s veľkým otáznikom nad tým, či vôbec bude môcť nastúpiť po zranení Majka Bartková a jednak sme v týždni mali tréningový výpadok viacerých hráčok. 

Dievčatá bojovali celý zápas a snažili sa získať oba body. V priebehu prvého polčasu sme sa stále držali gól na gól a až do 24. minúty bol stav 10:10. Avšak zbytočnými stratami lopty a technickými chybami nám súper v závere polčasu odskočil o dva góly. V druhom polčase nás stále držal súper na dištanc kvôli našej zlej koncovke, no v 41. minúte sme vyrovnali na 18:18. Súper nám opäť ušiel na 21:19 avšak v 53. minúte sme opäť vyrovnali na 22:22. Za tohto stavu sme nepremenili 7 m hod (tyč), 2 čisté šance z bránkoviska a dvakrát sme v protiútoku nespracovali loptu, keď sme šli sami na bránu. V závere sme síce ešte stiahli na 25:24 no už nám neostal čas na vyrovnanie a zápas sa už len dohral. Súperova brankárka predviedla výborný výkon a stála za našou porážkou. Celkovo sme dokázali zakončiť  48 útokov a ak k tomu pripočítame straty po prešľape a zlé spracovanie lopty v protiútoku, tak sme dokázali súpera zatlačiť viac ako 60-krát. Herne sme súpera predčili, ale tentokrát to nestačilo na víťazstvo. Musíme sa sústrediť v tréningovom procese na zníženie technických chýb a zlepšenie koncovky. 

V nedeľu nás čaká zápas proti lídrovi súťaže HK Duslo Šaľa. Veríme, že nás prídete povzbudiť, aby sme im vrátili prehru z jesennej časti. 

MŠK Iuventa Michalovce : SMF - HK Žilina 26:24 (13:11)

Zostava a góly: T. Matisová - B. Poliaková 1, V. Benedigová, V. Chrenková 1, J. Mikulovská 1, T. Tomaščíková, M. Ďuranová 4, E. Mistríková 4, M. Bartková 9/6, A. Šubjaková 2, A. Učníková 2, M. Pavlíková

Súťaž v kategórii starších dorasteniek hráme s mladšími a neskúsenými hráčkami, preto hrať v prvej šestke je pre naše dievčatá veľmi ťažký. Proti súperovi, ktorý suverénne prešiel jesennou časťou sme uhrali očakávaný výsledok. Pre zranenie nemohla nastúpiť ani Nina Barlová, ktorá za nás chytala v jesennej časti. 

MŠK Iuventa Michalovce : SMF-HK Žilina 45:11 (22:4)

Zostava a góly: M. Stanková - B. Poliaková 3, S. Mikušáková 1, N. Bukovinská, V. Benedigová, N. Dejová 1, J. Mikulovská 1, K. Kačková, M. Ďuranová 5, T. Tomaščíková


jQuery Tlačítko na začiatok