Mladšie žiačky vo výrazne oklieštenej zostave a doplnené chlapcami urobili veľmi dobrý dojem v Trenčíne

21.02.2022

V nedeľu 20.februára sa nám stretli dva turnaje a my sme museli urobiť rozhodnutie, ako rozdeliť tím. Kvôli chorobe či iným ťažkostiam nám vypadli ďalšie 2 hráčky, preto sme mladšie žiačky dopĺňali ročníkmi 2011 a dokonca 2012 z prípravky. Pomohli nám aj 3 chlapci. Musíme skonštatovať, že Covid-19 nám výrazne zasiahol do náboru deti narodených v roku 2010 a 2011, čo sa dnes prejavuje v mladšom žiactve. Taktiež nám chýbajú dievčatá do brány, preto budeme intenzívne pracovať, po upokojení situácie s pandémiou, na doplnení kádra.

Poďme k turnaju:

Vyjadrenie trénera Mareka Mikulíka a Katky Svitanovej:

"Dnes mladšie žiačky v Trenčíne, spolu 9 hráčok a hráčov, 6 dievčat, 3 chlapci. Vekovo siedmi ešte stále môžu hrať aj za prípravku. Dva veľmi pekné zápasy, jeden slabší. Výhra o 6, prehra o 2 góly trošku smolne a výrazná prehra o 15. Dva zápas sme hrali po sebe, výrazný problém bol kondícia vzhľadom na výpadky z tréningov a neubránenie pivota. Keďže veľká časť tímu bola z prípravky, prejavovali sa ešte úplne logicky neduhy, ktoré vyplývajú zo žiadnej skúsenosti z hry na veľkom ihrisku. Všetci hrali a bojovali, plnili pokyny v rámci svojich individuálnych schopností a momentálnych možností. Dnes výborná Ivanka Tučeková, ktorá nielen herne, ale aj ako kapitánka ťahala celý tím. Tamarka veľká bojovníčka, ktorá napriek tomu, že sa necítila práve najlepšie, prišla na turnaj a plnila výborne pokyny. Sárka S. tiež dobrý výkon, bojovala príkladne, získala viacero faulov, no po strate lopty stráca na chvíľku koncentráciu. "Čisté prípravkárky" Betka, Sára W. a Nella bojovali, snažili sa, bolo vidieť, že chcú, bol to pre ne krst ohňom, v ktorom obstáli. Betka má výbornú pozičnú hru v obrane, v útoku sa nebojí ani o hlavu vyššieho protihráča, vybojovala aj 7 metrový hod a niekoľko faulov. Chalani splnili to čo mali. Alex, Aďo bolo vidieť tréningy u ml. žiakov, dobré nábehy, nepoznajú stratenú loptu, pomohli dievčatám. U Aďa vidieť, že chodí málo na hádzanárske tréningy, občas mal problémy so spracovaním lopty a zle riešil situácie. Šimon v bráne dobre. Pri vyššej prehre s Trenčínom A mu obrana veľmi nepomohla, ale mal už aj lepšie zápasy. Dnes celkovo spokojnosť, deti nám urobili krajší deň!"

Výsledky:

Slávia Partizánske : SMF-HK Žilina 12:10 (7:5)

Zostava: Mikulík Š. - Tardová Ta 1, Holbojová N., Vrabec A. 1, Svitanová A., Tučeková I. 6, Sabolová S. 1, Wiligerová S., Klabník A.

AS Trenčín A : SMF-HK Žilina 17:3 (8:1)

Zostava: Mikulík Š. - Tardová Ta , Holbojová N., Vrabec A. 1, Svitanová A., Tučeková I. 1, Sabolová S., Wiligerová S., Klabník A. 1

AS Trenčín B : SMF-HK Žilina 9:15 (4:7) 

Zostava: Mikulík Š. - Tardová Ta , Holbojová N., Vrabec A. 1, Svitanová A., Tučeková I. 7, Sabolová S. 3, Wiligerová S., Klabník A. 4

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu