Mladšie žiačky sa cez víkend opäť predstavili na domácej pôde.

01.03.2020

V sobotu 29.2. sa naše žiačky opäť predstavili na domácej pôde a zmerali si sily s Partizánskym a Čadcou.

V prvom zápase sme nastúpili proti veľmi silnému súperovi z mesta s dlhoročným hádzanárskym zázemím a s vynikajúcimi výsledkami z minulosti. Naše dievčatá sa síce snažili, ale veľký výkonnostný rozdiel sme nemohli zmazať. Dievčatá napokon prehrali 28:5 po polčase 13:4 pre Partizánske. Strelecky sa dokázala presadiť hlavne Emma Mistríková s troma gólmi a Terezka Tardová s dvoma.

V druhom zápase sme dúfali, že dokážeme konečne získať prvé body v súťaži, ale dievčatá zápas napokon nezvládli a prehrali ho tesne 7:6 po polčase 3:2. Celkovo v zápase padlo veľmi málo gólov, čo bol obraz hlavne nízkej streleckej úspešnosti oboch tímov. Strelecky sa opäť presadila hlavne  Emma Mistríková (3), Terezka Tardová (2).

Tento zápas nám však nastavil zrkadlo, pretože sme sa opäť nedokázali presadiť hlavne na postavenú obranu. V hre sme robili veľmi veľa technických chýb. Po nie práve šťastnom tréningovom týždni, keď boli školy zavreté a deti boli na prázdninách, sa náš výpadok naplno ukázal v hernom prejave. V zostave nám chýbali aj štyri dievčatá, ktoré boli po chorobe alebo ešte na prázdninách. Sklamanie bolo po zápase veľké a máme nad čím rozmýšľať.

Musíme naďalej veľmi zodpovedne pristupovať k tréningu, pretože len tak môžeme dohnať stratu, ktorú máme oproti iným tímom.

Zostava: T.Matisová, T.Tardová, E.Mistríková, T.Komačková, V.Benedigová, A.Vallová, A.Segečová, A.Juríková, A. Bernátová; tréner V.Ohradka