Mladšie dorastenky získali v sezóne 2023/2024 pre Žilinu krásne tretie miesto

19.05.2024

Mladšie dorastenky získali v 1.lige pre Žilinu bronz 🤾‍♀️🥉✌️

V poslednom zápase sme bojovali o striebro v Stupave. Prehra nás posunula na konečné tretie miesto. Rozhodli naše nepremenené šance.

Dievčatám ďakujeme za bojovnosť a nasadenie počas celej veľmi ťažkej sezóny. Náš úzky káder zohral rolu. Teraz si oddýchneme a oslávime tento úspech pre mladú žilinskú hádzanú!

1. liga mladších dorasteniek
Skupina o 1. - 6. miesto
15. kolo nadstavbovej časti

HC TATRAN STUPAVA – SMF - HK ŽILINA 24:16 (11:5)

Vylúčenia: 3 - 5
7 m hody: 3/2 - 4/4

Góly:
HC TATRAN STUPAVA
- Gogová 6, Karkušová 5, Garlíková 4, Drahošová 2, Komíneková 2, Hýravá 2, Polláková 1, Horecká 1, Miškolciová 1; 
SMF - HK ŽILINA - Bartková 10/3, Benedigová 2, Učníková 1, Šubjaková 1, Ďuranová 1/1, Mistríková 1

Trénerka Bartková: "V zápase rozhodli nepremenené šance. Dokázali sme si vypracovať až 44 šancí na zakončenie. Skórovali sme však len 16-krát. Až 18 striel sme nepremenili z hranice bránkoviska. Súper zakončil len 32-krát, avšak s omnoho lepšou úspešnosťou. Pravá strana útoku v podstate dala jeden gól, čo v súčte nemohlo proti posilnenému súperovi o dve hráčky v nadstavbe stačiť. Šírka kádra v poslednom zápase sezóny rozhodla v náš neprospech. Dievčatá však odohrali naozaj veľmi náročnú sezónu a som presvedčená, že tieto skúsenosti využijeme v tej ďalšej. Ďakujem im za poctivý prístup k tréningu a snahu o čo najlepšie výkony. Škoda zranenia Mišky, ktorá nám veľmi chýbala v nadstavbe a tiež Niky, ktorá sa zranila na turnaji v Prahe, kde hrala za Martin a nadstavbu už nedohrala. Tretie miesto je v konečnom súčte pre Žilinu krásny výsledok. Najlepšou strelkyňou súťaže 1. ligy mladších dorasteniek SR sa stala naša Majka s 257 strelenými gólmi. V rámci tímu najlepšími strelkyňami boli ešte Viki so 117 gólmi a Anička so 103 gólmi. V reprezentácii predkadetiek sa predstavilo našich 5 hráčok a verím, že budú na sebe naďalej pracovať, aby svoje výkony posunuli opäť vyššie. Výkonnostný a vrcholový šport chce veľa obety a sebazaprenia a len tí najodolnejší dosiahnu tie najvyššie méty."


Návrat k posledným dvom domácim zápasom

SMF - HK ŽILINA – MALACKY/ROHOŽNÍK 39:27 (18:10)

Vylúčenia: 3 – 4
7 m hody: 2/1 – 13/8
Rozhodovali: Klieštiková, Mindek

Góly:
SMF - HK ŽILINA: Bartková 9, Šubjaková 7, Tomaščíková 7, Benedigová 5, Mikulovská 5, Mistríková 3, Učníková 2, Beňušová 1
TJ STROJÁR MALACKY/ŠKH ROHOŽNÍK: Kassayová 8/5, Pavleová 5/1, Kubeňáková 3, Benková 3, Wunderlichová 4, Slámova 2, Antolík 2

Trénerka Bartková: "Na začiatku zápasu nám nefungovala obrana, čo trochu pomohlo súperovi držať s nami krok. Niekoľko 7 m hodov, ktoré súper hádzal ma dosť prekvapilo, ale nebudem to komentovať. V bráne sa ukázala v dobrom svetle Ninka Barlová. Celkovo chcem dievčatá pochváliť za bojovný a koncentrovaný výkon." 


SMF - HK ŽILINA – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 24:24 (13:14)

Vylúčené: 6 – 5
7 m hody: 5/5 – 3/1
Rozhodovali: Klempa, Vanko

Góly:
SMF - HK ŽILINA: Bartková 10/1, Mistríková 6, Benedigová 3, Učníková 2, Šubjaková 2, Tomaščíková 1; HC DAC DUNAJSKÁ STREDA: Gogolová 9, Komlós 8/5, Somogyi 3, Csanóová 2, Kiss 1, Cseh 1

Trénerka Bartková: "Dievčatá bojovali a niekoľkokrát otočili nepriaznivý stav. Vzhľadom na výpadok troch hráčok zo zostavy a nie práve ideálny zdravotný stav našej strelkyne som rada, že sme zápas napokon zvládli aspoň takto. V prvom polčase sme mali hluchých 9 minút, kedy nám súper ušiel a my sme to museli doťahovať. Toto nás trápi dlhodobo a stojí nás to veľa síl."

jQuery Tlačítko na začiatok