Mladšie dorastenky síce opäť proti Šali neuspeli, ale srdnato bojovali o každý kus palubovky až do konca.

29.01.2024
ilustračné foto

Začiatok odvetnej nadstavbovej časti 1. ligy mladších a starších dorasteniek nám síce zatiaľ  nevychádza podľa našich predstáv, ale pred nami je ešte 13 kôl tejto náročnej jari, preto dvíhame hlavy a ideme ďalej.

HK Slovan Duslo Šaľa je ešte stále vyspelejším tímom aj vzhľadom na vek hráčok, čo sa ukázalo vo viacerých momentoch zápasu. Naše dievčatá veľmi chceli tento zápas vyhrať, no opäť nám ušiel začiatok, keď sme prehrávali už 0:4. Prvý gól na 1:4 sme dali až v 6. minúte zápasu. Celý prvý polčas sme sa snažili znížiť náskok, ale do šatne sme odchádzali s trojgólovým mankom. Opäť sme nepremenili niekoľko vyložených šancí a stratili sme lopty nevynútenými chybami. Prílišné chcenie nám zrejme zväzuje ruky a to zapríčiňuje zbytočné chyby v rozohrávke, ktoré sme nezvykli robiť. V druhom polčase sme sa šnúrou troch gólov v 47. minúte dotiahli na gól (21:22), ale opäť sme urobili chyby a súper nás okamžite potrestal presnou koncovkou. Celoplošnou osobnou obranou v závere sme sa ešte snažili získať lopty, ale súper zápas už nedovolil zdramatizovať. Strelecky sa najviac presadila Miška Ďuranová so 6 gólmi, Majka Bartková s 5 gólmi, Anička Šubjaková s 5 gólmi a Viki Benedigová so 4 gólmi.

Mladšie dorastenky: SMF - HK Žilina — HK Duslo Šaľa 27:32 (13:16)

Tabuľka nadstavbovej časti o 1. - 6. miesto (započítané len vzájomné zápasy z jesennej časti a dve kolá z jarnej časti)

6. Malacky/Rohožník 7 153:216 1

Zápas starších dorasteniek bol jednoznačne v rukách súpera, i keď na začiatku zápasu sa dievčatá vôbec nezľakli a bojovali o každú loptu a súpera sme zaskočili. Do 14.minúty dievčatá viedli 7:6 a robili nám veľkú radosť. Postupne súper zapojil všetky hráčky a prevzal kontrolu nad zápasom. Strelecky sa najviac presadila Natália Dejová s 5 gólmi a Marcela Pavlíková so 4 gólmi. V bráne sa veľmi pekne ukazovala Miška Stanková, ktorá sa od zápasu k zápasu zlepšuje.

Staršie dorastenky: SMF - HK Žilina — HK Duslo Šaľa 18:38 (8:17)