Mladšie dorastenky porazili HC DAC Dunajská Streda aj Malacky/Rohožník

11.02.2024

1. liga mladších dorasteniek, jej nadstavbová časť je už v plnom prúde a my sme v posledných dvoch zápasoch cestovali najprv 3. februára do Dunajskej Stredy a potom 10. februára do Malaciek.

Chceli sme si napraviť chuť po nevydarených zápasoch proti Michalovciam a Šali, i keď sme vedeli, že to nebude jednoduché. Našim cieľom bolo predovšetkým znížiť celkový počet technických chýb v zápasoch a zlepšiť úspešnosť streľby a zákrokov brankárok.

V Dunajskej Strede sme kontrolovali celý priebeh zápasu a zvíťazili sme o tri góly. Technických chýb sme síce spravili omnoho menej (iba 7 za celý zápas), ale úspešnosť streľby a úspešnosť zákrokov nám stále viazla. Zlepšili sme prechod do protiútokov a taktiež obranu 0:6. V druhom polčase sme sa trochu trápili s 3:3 obranou v niektorých fázach zápasu, keď sme dostali viac ako dve tretiny gólov z krídiel a pokutových hodov.

HC DAC Dunajská Streda — SMF - HK Žilina 26:29 (12:15)
Zostava a góly: Terezka Matisová, Michaela Stanková - Bianka Poliaková 1, Viktória Benedigová 4,  Janka Mikulovská 1, Michaela Ďuranová 6, Emma Mistríková 1, Mária Bartková 9/3, Anna Šubjaková 4, Adela Učníková 4, Marcela Pavlíková

V Malackách sme nezachytili úvod zápasu a nepochopiteľne sme prehrávali 4:1. Dokázali sme ale vyrovnať na 4:4 a postupne otočiť na 5:8, no stále to nebol dobrý výkon. Opäť nás potrápili technické chyby a zahodené šance či úspešnosť zákrokov v bráne. Cez prestávku sme si povedali v šatni, čo musíme zlepšiť a že ak chceme vyhrať zápas, tak musíme urobiť pre to maximum. Každá jedna hráčka. Trápila nás maródka, takže príliš veľa možností na striedanie sme nemali. Dokonca nám rozhodca vylúčil jednu hráčku priamo na červenú kartu. Do druhého polčasu dievčatá nastúpili ako vymenené a opäť ukázali aké sú silné aj mentálne. V 39. minúte sme už viedli o 9 gólov a zápas sme držali pevne pod kontrolou až do konca. Výborne nám vychádzala spolupráca s pivotom aj krídlami, taktiež protiútoky. Všetkým dievčatám patrí pocta za bojovnosť a sústredenie v obrane, bráne i útoku. V autobuse naspäť bolo veselo a spievalo sa ostošesť :-)

Malacky/Rohožník — SMF - HK Žilina 22:37 (14:18)
Zostava a góly: Terezka Matisová, Michaela Stanková - Veronika Chrenková, Viktória Benedigová 4, Janka Mikulovská 3, Michaela Ďuranová 4, Emma Mistríková 3, Mária Bartková 9/5, Anna Šubjaková 6, Adela Učníková 7, Marcela Pavlíková 1


1.liga starších dorasteniek je v nadstavbe nad naše sily. Keďže hráme v hornej šestke, tak pre náš káder je to škola hrou. Snažíme sa so cťou prejsť cez všetky zápasy a práve zápas v Malackách sme zvládli napokon dosť dobre. Kvôli maródke sme hrali hlavne v Malackách vo veľmi oklieštenej zostave.

HC DAC Dunajská Streda — SMF - HK Žilina 43:11 (23:5)
Strelecky sa najviac presadila Natália Dejová, ktorá vsietila 4 góly. 

Malacky/Rohožník — SMF - HK Žilina 35:17 (19:6)
Strelecky sa najviac presadili Terezka Tomaščíková a Viki Benedigová, ktoré strelili po 5 gólov.

jQuery Tlačítko na začiatok