Mladší žiaci zvíťazili na turnaji ČSPL

14.02.2023

Mladší žiaci sa stali víťazmi prvého turnaja Česko-Slovensko-Poľskej ligy

V nedeľu 12. februára sa naši mladší žiaci, ako víťazi krajskej súťaže po jesennej časti, predstavili na prvom z troch turnajov tzv. Česko-Slovensko-Poľskej ligy v domácom prostredí v Mestskej športovej hale pri ZŠ V. Javorku. Z druhého miesta krajskej súťaže ich doplnil tím MŠK Považská Bystrica. Pohraničné kraje vysielajú rovnako do súťaže tímy, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch priečkach. Ďalšími účastníkmi turnaja boli tímy: HBC Karviná (CZ), KH ISMM Kopřivnice (CZ), UMKS PMOS Chrzanów (PL), Powiat Chrzanowski (PL).

Naši chlapci predvádzali rýchlu hádzanú, zvládli prechod do rýchleho protiútoku, ktorou sa snažíme prezentovať celú sezónu. Úspešne sme zvládli aj hru v obrannej fáze, podporenú výborným výkonom brankára Šimona Mikulíka, ktorý bol zvolený za Najlepšieho brankára turnaja a náš najúspešnejší strelec Faris Abdulaati Elmusrati sa stal aj celkovo Najlepším strelcom turnaja. Hrací čas bol 2x18 min a celkovo sme súperom nastrieľali 78 gólov a inkasovali 53 gólov. A tak okrem celkového víťazstva sa nám podarilo získať aj dve individuálne ceny.

Mladších žiakov (ročníky 2010-2011) sme doplnili chlapcami s prípravky (ročníkmi 2012). Všetci pracovali ako jeden tím, navzájom sa dopĺňali, povzbudzovali a všetci boli plnohodnotnou súčasťou tímu. Starší chlapci boli oporami, presadzovali sa gólovo, výborne bránili. Mladší chlapci vytvárali priestor starším na oddych, dobre bránili a niektorí z nich sa presadili aj gólovo.

Veľká vďaka patrí aj naším rodičom, ktorí nám pomohli s organizáciou turnaja, zabezpečili pohostenie a počas celého dňa nás povzbudzovali a podporovali. Veríme, že z tejto spolupráce vznikne pekná tradícia.

Výsledky prvého turnaja

SMF-HK Žilina postupne porazila: HBC Karviná (CZ) 15:10, Powiat Chrzanowski (PL) 25:15, UMKS PMOS Chrzanów (PL) 22:14, KH ISMM Kopřivnice (CZ) 16:14

Celkove poradie na stupni víťazov:

1. SMF-HK Žilina (SVK) 2. Kopřivnice (CZ) 3. HBC Karviná (CZ)

Zostava: Šimon Mikulík, Šimon Krištek,- Michal Myšiak, Yasin Abdulaati Elmusrati, Oliver Chudomel, Alex Vrabec, Dárius Kubáň, Dávid Višňovský, Marcus Gallia, Jozef Milučký, Kríž Kristián, Haviar Denis, Novotný Róbert, Faris Abdulaati Elmusrati, Ján Sebastián Mešo, Cíba Jakub, Šimon Majštiník

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík

Nasledujúce turnaje sa uskutočnia v Karvinej (CZ) - 4.3.2023 a v Chrzanówe (PL) - 16.4.2023.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu