Mladší žiaci získali striebro na Zorno Cupe

23.08.2022

V termíne 19. - 21. augusta 2022 sa uskutočnil 8. ročník medzinárodného chlapčenského turnaja ZORNO CUP.

Na tradičnom mládežníckom podujatí, ZORNO CUP 2022, naši chlapci v kategórií B12-mladší žiaci (r. narodenia 2010 a ml.) dosiahli úspech, keď prehrali jediný zápas a obsadili krásne 2. miesto. 👍 Na turnaji nás reprezentovalo 14 chlapcov, doplnení aj o hráčov prislúchajúcich do kategórie prípravky.

Musíme vyzdvihnúť najmä tímovú prácu a ducha nášho družstva. Hráči bojovali jeden za druhého, družstvo nestavalo na individualitách, ale na práci všetkých hráčov. V každom zápase bojovali hráči ako jeden tím, bez ohľadu na to, kto bol v danej chvíli na ihrisku. V prípade, že sa niekomu v danom zápase nedarilo, zodpovednosť prebral ďalší hráč na jeho poste. Môžeme konštatovať, že toto bolo rozhodujúcim aspektom, ktorý prispel ku konečnému a krásnemu výsledku na turnaji.

V obrannej fáze sme ťažili z aktívnej obrany, dobrého pristupovania k súperovi. Pokiaľ sa súperovi podarilo dostať do zakončenia, podržali hráčov v poli brankári, ktorí spolu nakoniec skončili s priemerom 9,4 gólu na zápas.

V útočnej fáze sme ťažili z rýchlych protiútokov, rýchleho zakončovania z prvej a druhej vlny. A taktiež z variability zakončovania, dokázali sme úspešne zakončiť ako z pozícií spojok, pivota a taktiež z krídiel. Do gólových štatistík sa zapísali všetci 12 hráči v poli s priemerom 15,7 gólu na zápas.

Vladimír Ohrádka - hlavný tréner, Marek Mikulík asistent trénera/vedúci mužstva

Zostava:

Šimon Krištek, Šimon Mikulík - Faris Elmusrati Abdulaati, Šimon Majštiník, Juraj Svitana, Jakub Cíba, Marek Cseri, Denis Haviar, Jozef Milučký, Andrej Klabník, Alex Vrabec, Kristián Kríž, Dárius Kubáň, Yasin Elmusrati Abdulaati

Naše výsledky:

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 13:6 HCB Baník Karviná (CZ)

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 19:6 Házená Napajedla (CZ)

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 19:9 ŠK Zemplín Trebišov (SK)

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 13:13 Strojár Malacky (SK)

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 20:8 Agrokarpaty Pezinok (SK)

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 16:8 HC Tatran Stupava (SK)

Slovan Malá Fatra Žilina (SK) 10:16 HK Legends Šaľa (SK)


Konečné umiestnenie na stupňoch víťazov v kategórií B12-mladší žiaci:

1. HK Legends Šaľa (SK)

2. Slovan Malá Fatra Žilina (SK)

3. Strojár Malacky (SK)

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu