Mladší žiaci Žiliny v sezóne 2023/2024 tretí na Slovensku

12.06.2024

Mladší žiaci Žiliny skončili v aktuálnej sezóne na treťom mieste na Slovensku a získali bronzové medaily. Pred nimi sa umiestnili len tradičné hádzanárske "bašty" na Slovensku MŠK Považská Bystrica a Tatran Prešov.

V dňoch 7. 6. - 9. 6. 2024 sa uskutočnili v Bratislave majstrovstvá SR mladších žiakov. Do turnaja sme vstúpili úspešne, a v našom prvom zápase sme porazili MŠK Považská Bystrica, neskoršieho víťaza majstrovstiev. Postupne sme porazili v skupine všetkých súperov a zaslúžene sme postúpili z prvého miesta tabuľky. V zápasoch základnej skupiny dostali dostatok hracieho času všetci hráči, ktorí svojimi výkonmi potvrdili, že boli oprávnene nominovaní a môžu konkurovať hráčom z ostatných hádzanárskych klubov. 

Vo štvrťfinále sme porazili súpera HC Tatran Stupava a zaslúžene postúpili. V semifinále sme nastúpili proti tímu Tatran Prešov "A" (strieborní v konečnom poradí), v dramatickom zápase sme prehrali o jeden gól. Bol to jediný zápas, ktorý sme prehrali. Chlapcov tento zápas nezlomil, práve naopak a do boja o 3. miesto sme vstúpili od prvej minúty veľmi aktívne. Od začiatku zápasu sme sa dostali do vedenia, počas celého zápasu sme boli aktívnejší, efektívnejší a zaslúžene sme ho doviedli do víťazného konca. 

Chlapci počas celého turnaja pristupovali k zápasom veľmi zodpovedne, žili na ihrisku, aj mimo neho ako jeden tím, vytvorili dobrú partiu a dokázali zúročiť celoročnú tvrdú prácu na tréningoch a zápasoch. V obrannej fáze boli dominantní, v útočnej fáze využili svoju kreativitu a ukázali svoju hádzanársku kvalitu.

Najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený – Šimon Krištek.

Klub, tréneri a rodičia sú na nich právom hrdí a ďakujú im za príkladnú reprezentáciu klubu. Ďakujem naším fanúšikom, ktorí nám vytvorili na turnaji výbornú atmosféru a podporovali nás od prvého do posledného zápasu. Ste najlepší! 

Základná skupina našich chlapcov:
SMF - HK Žilina – MŠK Považská Bystrica 16:13
SMF - HK Žilina – ŠK Zemplín Trebišov 17:10
SMF - HK Žilina –MHC Nové Zámky 18:14
SMF - HK Žilina – ŠKP Bratislava 18:16

Štvrťfinále:
SMF - HK Žilina – HC Tatra Stupava 16:10

Semifinále:
SMF - HK Žilina – Tatran Prešov "A" 15:16

O 3. miesto:
SMF - HK Žilina – MHK Piešťany 24:17

Bronzoví chlapci:

Šimon Krištek, Jakub Horák – Denis Haviar, Alex Vrabec, Kristián Kríž, Yasin Abdulaati, Elmusrati, Ján Sebastián Mešo, Michal Myšiak, Jozef Milučky, Andrej Klabník, Marcus, Gallia, Dárius Kubáň, Róbert Novotný, Dávid Višňovský, Michal Takáč, Oliver Chudomel

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík

Vedúci tímu: Adrián Takáč

jQuery Tlačítko na začiatok