Mladší žiaci sa predstavili v Žiline a mladšie žiačky v Partizánskom.

29.09.2019

V sobotu 28.9. sme odohrali ďalšie zápasy  v súťaži KZH Trenčianskeho a Žilinského kraja, pričom chlapci hrali na domácej palubovke a dievčatá vycestovali do Partizánskeho.

Chlapci odohrali dva výborné zápasy, v ktorých sme síce nestrelili veľa gólov, ale bolo vidieť výrazné zlepšenie v obrannej i útočnej hre. V prvom zápase proti Čadci sme na začiatku zápasu dostávali veľa gólov zo sedemmetrových hodov, kým chlapci pochopili, že fauly na hranici bránkoviska pri streľbe hráča sa trestajú veľmi prísne a hrozia tiež dvojminútové tresty. Po prvom polčase sme prehrávali 0:7 a v druhom polčase sa nám podarilo vsietiť aspoň jeden gól, ktorého autorom bol zaslúžene Denis Danišek.  Výborný výkon podal náš brankár Nikolas Kaniak a bol aj vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu z nášho tímu. 

SMF HK Žilina: MŠK Hádzaná Čadca 1:13 Zostava: Kaniak - Koňušík, Cseri, Michel, Štalmach, Zima, Kríž, Danišek 1/7m, Repáň, Kulich

V druhom zápase sme nastúpili proti chlapcom z Kysuckého Nového Mesta. Bol to veľmi silný súper, keďže v KNM sa hádzanej venujú už nejaký ten piatok a je vidieť, že veľmi svedomito. Naši chlapci podali opäť veľmi pekný a bojovný výkon, pričom by sme chceli vypichnúť výkon Pascala Zimu, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu na našej strane. V najbližšom čase sa budeme venovať hlavne technike streľby, ktorá spôsobila to, že sme niekoľkokrát stroskotali v koncovke. Tréner Jozef Horka uzavrel hodnotenie tým, že sa učíme od lepších, aby sme ich predbehli. 

SMF HK Žilina: MŠK HO KNM 2:22 Zostava: Kaniak - Koňušík 1, Cseri, Michel, Štalmach, Zima 1, Kríž, Danišek, Repáň, Kulich

Najbližšie (12.alebo 13.10.) vycestujeme do krásneho hádzanárskeho prostredia v Považskej Bystrici, kde si zmeriame sily s tímami  P. Bystrice A a B. 

Dievčatá vycestovali do Partizánskeho, niekdajšej bašty ženskej hádzanej na Slovensku. Práca s mládežou je v tomto meste naďalej na vysokej úrovni a je to vidieť aj na výkonoch dievčat, ktoré sú často generačne späté s hádzanou. Prvý zápas sme hrali práve proti tomuto súperovi. Výsledok bol pre nás možno krutý, ale po dvoch mesiacoch tréningu sa nemôžeme rovnať dievčatám, ktoré trénujú viac ako 3 roky. 

HK Slávia ZDA Partizánske : SMF HK Žilina 31:2 (20:2)   Zostava: Bernátová - Tardová, Hlušková, Túčeková I., Matisová, Komačková, Mistríková 2, Švajdová, Túčeková Z., Benedigová

V druhom zápase sme predohrávali zápas s Čadcou, ktorý sme prehrali 3:16 a góly v ňom vsietili Ivanka Túčeková a Viktória Benedigová. Napriek snahe uhrať lepší výsledok sa nám nedarilo v koncovke. Máme pred sebou ďalšie dva týždne tréningu, aby sme v ďalšom kole v Trenčíne dokázali uhrať lepšie výsledky. Tréner Vlado Ohrádka hodnotí vystúpenie nasledovne: "Dievčatá určite nesklamali, opäť ukázali progres a už tam nebola taká veľká tréma ako v prvom kole. Všetky hráčky chválim, keďže vstávali zavčasu a hrali proti veľmi silnému súperovi. Chýba nám kondícia, čo môžeme zlepšovať len pravidelnou účasťou na tréningovom procese."

MŠK hádzaná Čadca : SMF HK Žilina 16:3 (8:1)  Zostava: Tardová - Benedigová 2, Hlušková, Túčeková I. 1, Matisová, Komačková, Mistríková, Bernátová, Švajdová, Túčeková Z.

13.10. nás čaká turnaj v Trenčíne, kde odohráme dva zápasy proti dievčatám HK AS Trenčín A a B.


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu