Mladší žiaci sa vracajú z druhého turnaja ČSPL so striebornými medailami!

05.03.2023

Mladší žiaci vybojovali výborné 2.miesto na druhom turnaji Česko-Slovensko-Poľskej ligy

V nedeľu 5. marca 2023 sa naši mladší žiaci, ako víťazi krajskej súťaže po jesennej časti, predstavili na druhom z troch turnajov tzv. Česko-Slovensko-Poľskej ligy v Karvinej, organizátor HBC Karviná (CZ). Ďalšími účastníkmi turnaja boli tímy: MŠK Považská Bystrica, KH ISMM Kopřivnice (CZ), UMKS Chrzanów (PL), Powiat Chrzanowski (PL).

Naši chlapci sa snažili predvádzať hádzanú s rýchlym prechod protiútoku, ktorou sa snažíme prezentovať celú sezónu, čo sa nám viac menej darilo počas prvých troch zápasov turnaja. V poslednom zápase s domácim tímom sa prejavila únava, z ktorej pramenili technické chyby a nepremieňanie vyložených gólových šancí. Náš najúspešnejší strelec Faris Abdulaati Elmusrati sa stal aj celkovo Najlepším strelcom turnaja. Hrací čas bol 2x18 min a celkovo sme súperom nastrieľali 81 gólov a inkasovali 72 gólov. A tak okrem pekného 2.miesta sme získali aj individuálnu cenu.

Mladších žiakov (ročníky 2010-2011) sme doplnili chlapcami s prípravky (ročníkmi 2012). Chlapci tvoria dobrú partiu, vedia pracovať ako jeden tím, povzbudzujú sa navzájom. Za prístup a bojovnosť im patrí naša pochvala a už teraz sa všetci tešíme na ďalší turnaj.

Domácemu tímu, HBC Karvina (CZ), gratulujeme k víťazstvu a ďakujeme za dobrú organizáciu turnaja.

Výsledky prvého turnaja

SMF-HK Žilina: Powiat Chrzanowski (PL) 23:17, KH ISMM Kopřivnice (CZ) 26:23, UMKS Chrzanów (PL) 19:13, HBC Karviná (CZ) 13:19.

Celkove poradie na 2.turnaji:

1. HBC Karviná (CZ) 2. SMF-HK Žilina (SVK). 3. Kopřivnice (CZ)

Zostava: Šimon Mikulík, Šimon Krištek,– Michal Myšiak, Yasin Abdulaati Elmusrati, Oliver Chudomel, Alex Vrabec, Dávid Višňovský, Marcus Gallia, Kríž Kristián, Haviar Denis, Novotný Róbert, Faris Abdulaati Elmusrati, Ján Sebastián Mešo, Marek Cseri, Jakub Cíba, Šimon Majštiník

Tréneri: Vladimír Ohrádka, Marek Mikulík

Nasledujúc turnaj sa uskutoční v Chrzanówe (PL) - 16.4.2023.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu