Mladší žiaci odohrali ďalší dvojzápas, tentokrát v Kysuckom Novom Meste.

16.11.2019

Naši mladší žiaci v sobotu opäť vycestovali na zápasy v súťaži Trenčianskeho a Žilinského kraja. V prvom zápase sme nastúpili proti žiakom z Kysuckého Nového Mesta a v druhom zápase proti Čadci. V oboch zápasoch sme sa dopúšťali mnohých technických chýb. Hlavne nepresné prihrávky a zlý pohyb bez lopty spôsobili mnohé straty lopty. V obrannom pásme sme v prvom zápase hrali ustráchane. Súperom sme dovolili častokrát veľmi jednoducho preniknúť až na hranicu bránkoviska. Fauly, ktoré nasledovali rozhodca trestal pokutovými hodmi. 

Chlapci však ukázali niekoľko veľmi vydarených striel, prienikov a protiútokov. I keď sa im nepodarilo dať vždy gól, celkový dojem z ich výkonu bol dnes veľmi dobrý. Opäť je vidieť pokrok v mnohých činnostiach, no samozrejme neustále sa musíme zlepšovať, aby sme dobehli náskok, ktorý v tréningovom procese majú naši súperi. Nikolas Kaniak v bráne zachytal opäť veľmi dobre a rovnako dobre rozohrával loptu. Veľmi pekné góly strelili Denis Danišek, Pascal Zima, Rišo Micheľ i Patrik Súľovský. Veríme, že v najbližších zápasoch sa k nim pridajú aj ďalší.

Vyjadrenie trénera J. Horku: "V prvom zápase sme v porovnaní s posledným stretnutím s KNM zlepšili streľbu z 9 na 18%, no technických chýb sme spravili o 8 viac ako v predchádzajúcom stretnutí. Chlapci bojovali a aj brankár so 7 zákrokmi/23% úspešnosť/ podržal družstvo. V druhom zápase sme nezvládli najmä druhý polčas, po celoplošnej osobnej obrane súpera. Spravili sme 21 technických chýb, z toho 17 v 2. polčase. Súper hádzal 9 sedmičiek a my 2, mali sme 4 vylúčenia, súper 0. Výsledok bol obdobný ako predchádzajúci zápas. Máme stále čo zlepšovať."

Zostava v oboch zápasoch: N. Kaniak - D. Danišek, D. Koňušík, A. Kulich, R. Micheľ, F. Repáň, P. Súľovský, J. Štalmach, P. Zima, M. Cseri

Výsledky: SMF-HK Žilina : MŠK KNM 7:23 (3:13)

Góly: Daníšek 3, Micheľ 2, Súľovský 1, Zima 1

Brankár: Kaniak 30/7 - 23% úspešnosť

Streľba: 38/7 - 18% úspešnosť

SMF- HK Žilina : MŠK Čadca 6:21 (4:10)

Góly: Daníšek 3, Micheľ 1, Súľovský 1, Zima 1 

Brankár: Kaniak 25/4 - 16% úspešnosť

Streľba: 24/6 - 25% úspešnosť

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu