Mladší a starší žiaci sa cez víkend predstavili proti Bojniciam

11.02.2024

2. kolo ligy spoločnej súťaže Trenčianskeho, Žilinského a Trnavského kraja mladšieho a staršieho žiactva

V sobotu 10. 2. 2024 sme vycestovali na 2. kolo spojenej súťaže TN + ZA a TT kraja v kategórii mladších a starších žiakov do Bojníc, kde sme nastúpili proti domácemu klubu HK Kúpele Bojnice.

Mladší žiaci vstúpili do zápasu trochu nervózne, čo sa prejavilo aj v prvej polovici 2. polčasu. Kvalitný súper nás preveril po každej stránke. Svojou kvalitou sme ale dokázali zápas zlomiť vo svoj prospech a doviesť ho do víťazného konca.

Starší žiaci vstúpili do zápasu s 8 hráčmi a 2 brankármi. V priebehu 1. polčasu sme po vylúčení prišli o hráča. Aj napriek tomu sme s kvalitným súperom odohrali vyrovnaný prvý polčas, ktorý sme prehrali o gól. Do druhého polčasu sme tak vstupovali len s jedným hráčom na lavičke. S 2 hráčmi v poli, ktorí mali fixované členky po podvrtnutí a hráčom, ktorý dostal veľmi nepríjemný úder medzi nohy, čo ho ešte v 1. polčase vyradilo na niekoľko minút zo zápasu, našťastie po dlhšej pauze bol schopný pokračovať a to aj napriek tomu, že v priebehu 2. polčasu dostal ďalší nepríjemný úder na ohryzok na krku.

V druhom polčase chlapci statočne bojovali, na začiatku 40. minúty sme prehrávali o 3 góly. Zdravotné limity, nemožnosť vystriedania hráčov, slabšia strelecká efektivita a kvalita súpera boli veľmi limitujúcimi faktormi a zápas sme nakoniec prehralo o 10 gólov.

Chlapci dohrávali zápas so sebazaprením, zaslúžia si veľkú pochvalu.

Ďakujeme chlapcom v obidvoch kategóriách za dobrú reprezentáciu klubu a taktiež rodičom, ktorí nás aj na výjazde počas oboch zápasov neúnavne povzbudzovali.

Mladší žiaci: HK Kúpele Bojnice — SMF - HK Žilina 24:26 (15:13)

Starší žiaci: HK Kúpele Bojnice — SMF - HK Žilina 38:28 (17:16)

jQuery Tlačítko na začiatok