Mladší a starší žiaci odohrali zápasy v Piešťanoch

04.03.2024

4. kolo ligy TN+ZA+TT KZHá mladšieho a staršieho žiactva

V nedeľu 02. 03. 2024 sme vycestovali v 4. kole spojenej súťaže TN+ZA a TT kraja v kategórii mladších a starších žiakov do Piešťan, kde sme nastúpili proti domácim družstvám MHK Piešťany A (mlžci) a MHK Piešťany (stžci) na domácej pôde.

Mladší žiaci vstúpili do zápasu, proti aktuálnemu lídrovi spojenej ligy TN+ZA a TT kraja, dobre. Zápas sa hral v rýchlom tempe. Od začiatku sme sa dostali do vedenia, do 10. minúty sme neustále viedli o 1 až 2 góly. Potom sme zbytočne znervózneli, boli sme nedôslední v obrane, čoho výsledkom bola 5-gólová šnúra domácich. A 1. polčas sme prehrali o 7 gólov, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce.

Do druhého polčasu sme vstúpili s odhodlaním zabojovať a otočiť priebeh zápasu. Zlepšili sme obranu, dostali sme v 2. polčase 12 gólov oproti 22 gólom v 1. polčase. Ale nepodarilo sa nám zlepšiť efektivitu v útoku. V 2. polčase sa zrodila remíza 12:12. Strelecky nás držal najmä 14-gólový D. Haviar.

Tentokrát nás veľmi dobre kondične a technicky pripravené domáce družstvo prevýšilo v snahe a túžbe po víťazstve. Gratulujeme domácemu družstvu k víťazstvu.

Starší žiaci odohrali vyrovnaný zápas s družstvom domácich, hralo sa od začiatku vo vysokom tempe. V 1. polčase sme si vybudovali 3-gólový náskok, ktorý mohol byť výraznejší, ale v obrane sme boli nedôslední.

V 2. polčase sme svojou nedisciplinovanosťou dovolili domácim vyrovnať skóre, ale v posledných 10. minútach zápasu sme dokázali zvrátiť priebeh vo svoj prospech zlepšenou obranou a zvýšenou efektivitou streľby. K úspešnému výsledku prispel výrazne 20-gólový strelec F. Elmusrati.

Chceme poďakovať našim, ale aj domácim fanúšikom, ktorí vytvorili búrlivú atmosféru počas oboch zápasov. Hlasivky a viaceré bubny na oboch stranách fanúšikovských táborov bez prestávky povzbudzovali. Bolo to pravé športové a hádzanárske prostredie a už teraz sa tešíme na ďalšie vzájomne zápasy.

Mladší žiaci: MHK Piešťany A — SMF - HK Žilina 34:27 (22:15)

Starší žiaci: MHK Piešťany — SMF - HK Žilina 32:36 (15:18)

jQuery Tlačítko na začiatok