Dohrávka starších žiačok a víkendové zápasy mladšieho žiactva.

03.04.2022
ilustračné foto

Staršie žiačky vo štvrtok odohrali dohrávku zápasu z jesene, ktorý sme neodohrali kvôli pandemickým opatreniam. Počas tréningu v športovej hale na Rosinskej ceste sme nastúpili proti tímu TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom. Zápas sa hral vo vysokom tempe a išlo v ňom o veľa, keďže to bol boj o druhé miesto v tabuľke, ktoré zaručuje účasť na záverečných turnajoch o titul Majstra Slovenska v kategórii starších žiačok.  Na začiatku prvého polčasu nám v obrane robili problémy dve hráčky súpera, ktoré sme po zmene v strede obrany už dokázali ubrániť a dostali sme sa do vedenia 12:7. Potom sme však opäť začali kopiť chyby, no vedenie sme v podstate udržiavali až do konca. Celý zápas sa ťahal o jeden až dva góly a takmer do konca zápasu nebolo isté, či sa nám podarí zvíťaziť. V polčase sme viedli 14:11 a celý druhý polčas sme nevedeli odskočiť o viac ako 3 góly. Až v poslednej päťminútovke sme zlomili súpera protiútokmi a zvíťazili sme. Za rozhodujúci gól na 25:22 v prelomení zápasu považujeme Jankou vypichnutú prihrávku a gólové zakončenie protiútoku v 22.minúte druhého polčasu. V bráne podala opäť výborný výkon Terezka. Skvele sme spolupracovali s pivotmi, čo nám prinieslo veľa gólov, rovnako ako zakončenie z rýchlych protiútokov. Všetky dievčatá zabojovali o výsledok, za čo ich chceme veľmi pochváliť. Rovnako ďakujeme prítomným divákom za skvelú podporu z hľadiska.

Výsledok:

SMF-HK Žilina : TJ Baník Lehota p/V 27:23 (14:11)

Zostava a góly: Matisová T. - Mikulovská J. 5, Bartková M. 11, Benedigová V. 2, Šubjaková A. 5, Mistríková E., Bukovinská N. 2, Tardová Te. 2, Tardová Ta, Klabníková K., Juríková A., Hlušková L., Tučeková I., Jurkovičová D.

Mladšie žiačky

V sobotu sme s tímom mladších žiačok nastúpili na domácej pôde proti MHK Bytča a HK Bánovce nad Bebravou. Boli to dva úplne odlišné zápasy nielen výsledkom ale aj predvedenou hrou našich dievčat. Majku v tejto kategórii nechceme naplno zapájať do zápasov, aby sa nám rozohrávali všetky dievčatá.

V prvom zápase sme nepochopiteľne vôbec nezvládli ťažšieho súpera a podali sme veľmi zlý výkon. S dievčatami si tento zápas podrobne rozoberieme počas týždňa, aby sme sa vyvarovali takýmto obrovským herným výpadkom. Trápila nás hlavne útočná hra, v ktorej sme sa nesmierne trápili a nebolo tej hráčky, ktorá by prevzala na seba zodpovednosť. Zahodili sme množstvo šancí a k tomu až štyri 7 m hody. Smutné bolo, že sme netriafali bránu, alebo sme úplne zle hádzali. Nešlo o to, že by nás vychytala brankárka súpera. Vypadávala nám lopta z ruky a strácali sme prihrávky. V obrane sme zle blokovali a zdvojovali. Boleli z toho oči a mrzelo nás hlavne to, že sme sa vôbec nedokázali vyburcovať k lepšiemu výkonu.

V druhom zápase dievčatá nastúpili ako keby sme prepli vypínač z 0 na 1. Hrali sme rýchlo a agresívne v obrane i útoku. Súperovi sme v podstate nič nedovolili a v 10. minúte zápasu sme prestriedali tím tak, aby si zahrali všetky dievčatá zo striedačky až do konca zápasu. Prvý polčas sme viedli už 14:0 a skončil sa 16:1. V druhom polčase sme pokračovali vo vynikajúcom výkone a napokon sme zvíťazili 31:3. Strelecky sa presadilo až 6 dievčat! Výborný výkon podali aj vekom ešte prípravkárky, a to Tamarka a Sárka. Na ihrisku sa vôbec nestratila Miška. Z dievčat, ktoré vekom patria do mladších žiačok sa výborne rozohrali Lívia aj Ivanka. Anička podala perfektný výkon no stiahli sme ju po prvej desaťminútovke rovnako ako Terezku a Majku. Chceli by sme pochváliť všetky dievčatá za príkladnú bojovnosť a nasadenie od začiatku až do konca a veríme, že výpadok ako proti MHK Bytča sa nám už nezopakuje.

Výsledky:

SMF-HK Žilina : MHK Bytča 9:14 (5:9)

Matisová T. - Tardová Te, Tardová Ta 3, Tučeková I. 2, Hlušková L., Šubjaková A., Ďurajková M., Sabolová S., Bartková M. 4 Trénerky: Bartková R., Holbojová K.

SMF-HK Žilina : HK Bánovce n/B 31:3 (16:1)

Matisová T. - Tardová Te. 8, Tardová Ta. 2, Tučeková I. 4, Hlušková L. 5, Šubjaková A. 5, Ďurajková M., Sabolová S. 3, Bartková M. Trénerky: Bartková R., Holbojová K.

Mladší žiaci

Sobotňajšie zápasy zvládli chlapci veľmi dobre. Jeden víťazný, v ktorom si zahrali všetci hráči, bez ohľadu na stav skóre a ukázali, že sa zlepšujú a majú radosť z hry. V druhom zápase sme hrali proti súperovi, ktorý bol vekovo a aj fyzicky zdatnejší. V prvom polčase sa naši chlapci nechali zastrašiť tvrdou hrou súpera, za podpory domáceho rozhodcu. V druhom polčase ukázali veľkú bojovnosť, zlepšili streľbu a tiež zlepšili obrannú hru. Hrali sme rýchle protiútoky a druhý polčas sme tak prehrali len o gól. Veľká pochvala patrí chlapcom za odvážny a bojovný druhý polčas, za ktorý dostali pochvalu od divákov aj súperov.

Výsledky:

MHáK Martin B : SMH-HK Žilina 17:23 (11:10)

Zostava a góly: Cíba J., Klabník A. 4, Elmusrati Y., Kríž K., 1, Vrabec A. 1, Milučký J., Svitana J., Repáň F. 2, Haviar D. 2, Elmusrati F. 4, Micheľ R. 9, Krištek Š. Tréner: Ohrádka V., vedúci: Mikulík M.

MHáK Martin A : SMH-HK Žilina 36:26 (17:8)

Zostava a góly: Cíba J., Klabník A. 3, Elmusrati Y. 3, Kríž K. 2, Vrabec A., Milučký J., Svitana J. 1, Repáň F. 3, Haviar D. 3, Elmusrati F. 2, Micheľ R. 9, Krištek Š. Tréner: Ohrádka V., vedúci: Mikulík M.