Diskusia na tému Post COVID-19 príznaky u športovcov.

27.02.2021

TLAČOVÁ SPRÁVA Národného športového centra: 

Post COVID-19 u športovcov 

Kedy prinesú slovenskí športovci nové medaily? 

Livestream na tému Post COVID-19 príznaky u športovcov vysielame na FB Národného športového centra už 3. marca 2021 o 19-tej hodine. MÁTE RADI ŠPORT a PREKONALI STE OCHORENIE COVID-19? Beháte? Cvičíte doma? Ste profesionálny športovec ? Nezáleží na tom, či ste amatér, profesionál, dospelý alebo dieťa. V časoch "covidových" sa treba pripraviť na nové začiatky. Tie nemusia byť jednoduché. Ak ste už ochorenie COVID-19 prekonali, alebo vás len straší, pripojte sa na livestream 3. marca 2021 o 19-tej na tomto linku:  facebook.com/narodnesportovecentrum. Prinášame Vám v ňom prvý zo série pripravovaných nadčasových vzdelávacích programov, ktorý poukáže na vážnosť situácie v pandemických časoch, kedy sú športovci výrazne ohrození zdravotnými post COVID-19 ťažkosťami. Rovnako ohrozené sú aj súťaže a športové podujatia - limitovanými športovými výkonmi. Únava, bolesti svalov a kĺbov, zadýchavanie sa už pri menšej námahe, riziko zápalu srdca či náhlej smrti športovca - aj toto sú možné riziká a príznaky, ktoré niekedy pretrvávajú aj dlhé mesiace. Športovú obec chceme postupne informovať o tom, ako správne trénovať, ako predchádzať rizikovým stavom a ako sa čo najrýchlejšie dostať znova k vrcholovým výkonom. Prevencia, diagnostika, správne načasovaný tréningový proces a liečba budú prioritami tohto podujatia. Predstavíme Vám post COVID-19 dotazník, ktorí vyplnia tisíce športovcov. Amatérskych aj registrovaných. Na základe digitalizovaných dát budeme vedieť predpovedať ďalší vývoj výkonnosti u registrovaných športovcov a navrhneme ďalšie intervencie. 

Hosťami prvého livestreamu budú: 

- Primárka MUDr. Katarína Bergendiová, PhD., ktorá sa dlhé roky venuje športovcom 

- Primár a zástupca prednostu COVID Kliniky pneumológie, ftizeológie a funkčnej diagnostiky LF SZU a UN Bratislava MUDr. Štefan Laššán, PhD, MPH. 

- Mgr. Ivan Husár, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu 

- Ing. Vladimír Baluška, riaditeľ Národného športového centra Spoločne tak predstavia nový unikátny projekt, ktorý má ambíciu systematického vzdelávania laikov aj profesionálov všetkých vekových kategórií.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu