Bohatý víkendový program všetkých kategórií 

27.02.2022

Výsledky víkendového programu v jednotlivých kategóriách:

26.februára 2022

Staršie žiačky (súťaž KZH TN a ZA kraja)

MHK Bytča : SMF-HK ŽILINA 13:31 (6:15)

Dievčatá od začiatku nenechali nič na náhodu a jednoznačne zvíťazili nad domácim tímom z Bytče. Hrali sme rýchlu hádzanú, nátlakovú hru v druhej vlne protiútoku a veľmi dobre sme bránili. Všetky dievčatá podali bojovný a kolektívny výkon. Výborný výkon v bráne podala opäť na Terezka.

Zostava a góly: T. Matisová - Ta. Tardová, Te. Tardová 1, J. Mikulovská 6, V. Benedigová 3, L. Hlušková, N. Bukovinská, M. Bartková 11, I. Túčeková, A. Šubjaková 6, D. Jurkovičová, E. Mistríková 4. Trénerka: R.Bartková, vedúci M. Jasenka

SMF-HK ŽILINA : Iuventa Michalovce 27:10 (16:7)

Michalovce pricestovali len so siedmymi hráčkami bez dievčat narodených v roku 2007 a naše dievčatá opäť rýchlou hrou nenechali nič na náhodu. Súper požiadal o skrátenie hracieho času na 2x20 min. Zápas sme mali od začiatku do konca pod kontrolou.

Zostava a góly: T. Matisová - Ta. Tardová, Te. Tardová 1, J. Mikulovská 4, V. Benedigová 4, L. Hlušková 2, N. Bukovinská, M. Bartková 8, I. Túčeková 2, A. Šubjaková 3, D. Jurkovičová, E. Mistríková 2. Trénerka: R. Bartková, vedúci M. Jasenka


Mladší žiaci turnaj na Morave v ŠK Žeravice

SMF-HK ŽILINA : ŠK ŽERAVICE       18:18

SMF-HK ŽILINA : HRANICE N/M      16:11

SMF-HK ŽILINA : ZLÍN                      9:15

SMF-HK ŽILINA : CENTRUM            9:20

Poradie: 1. Zlín, 2. Žeravice, 3.Centrum, 4. Žilina, 5. Hranice

Zostava: Mikulík Š., Cíba J. - Klabník A., Kríž K., Elmusrati F., Elmusrati Y., Micheľ R., Krištek Š., Haviar D., Repáň F., Cseri M., Vlašek M., Milučký J., Vrabec A., Svitana J.


27.februára 2022


Mladší žiaci (súťaž KZH TN a ZA kraja)

HK Kúpele Bojnice A - SMF-HK Žilina 22:3 (13:1)

Zostava a góly: Mikulík Š., Cíba J. - Klabník A., Kríž K., Elmusrati F., Elmusrati Y., Micheľ R. 1, Krištek Š. 1, Haviar D., Repáň F. 1, Cseri M., Vlašek M., Milučký J., Vrabec A., Svitana J.

HK Kúpele Bojnice B - SMF-HK Žilina 16:21 (10:9)

Zostava a góly: Mikulík Š., Cíba J. - Klabník A.,5 Kríž K. 2, Elmusrati F. 6, Elmusrati Y., Micheľ R. 2, Krištek Š. 2, Haviar D. 2, Repáň F. 1, Cseri M., Vlašek M., Milučký J., Vrabec A. 1, Svitana J. 

Naši mladší žiaci sú v podstate väčšina vo veku prípravky, preto skúsenosti na turnajoch doma i v zahraničí im významne pomôžu v ich hádzanárskom raste.

Hodnotenie vystúpenia mladších žiakov od trénera a vedúceho tímu: ”Mladší žiaci sa zúčastnili 26.2.2020 (sobota) turnaja v Žeraviciach, Přerov, ČR.Turnaj splnil hlavnú úlohu, a to že sme absolvovali 1. turnaj na "ostro". Odohrali sme 4 zápasy, ktoré boli plné nových skúsenosti. Ukázali sme, že vieme vydržať aj viac zápasov po sebe a udržať si koncentráciu dlhší čas.

Veľký problém bola aklimatizácia v hale, s ktorou sme sa museli vysporiadať v prvom zápase, chvíľu nám to trvalo, ale v priebehu času sme sa zorientovali. Pozitívum tohto zápasu bolo hlavne v tom, že sme dokázali držať krok so súperom, ktorého sme nepoznali. Chlapci sa prezentovali dobrou obrannou hrou, ktorá bola základom toho, že zápas bol do poslednej sekundy vyrovnaný. V zápase sme sa opäť snažili hrať rýchlo, aj keď sme urobili viacero chýb chlapci ukázali, že majú v sebe prechod do protiútoku. Prvú a druhú vlnu majú v hlavách, ale ešte nie je dostatočne nacvičenú. Súper vyrovnal s klaksónom..

V ďalších zápasoch sa prejavila psychická nevyrovnanosť družstva, vzhľadom na to, že ostal v ich hlavách pokazený 1. zápas, a tým pádom ich hra už nebola tak koncentrovaná a sústredená. Pozitívnou skúsenosťou v týchto zápasoch bolo to, že to nevzdávali ani za nepriaznivej výsledkovej situácie. Z turnaja si musíme zobrať aj skúsenosť, že musíme byť odolný voči výkonom rozhodcov, ktorí nás slušným spôsobom dokázali potopiť. Je potrebné, ideálne, že musíme absolvovať viacero zápasov po sebe, viacero turnajov s rôznymi súpermi, aby sme vedeli reagovať na rôzne systémy, ktoré produkujú iní hráči.

K výkonu celého družstva - družstvo sa konsoliduje, začína hrať hádzanú, ktorá má už určitý systém, hráči začínajú preberať loptu v pohybe, dokážu ísť do preskoku, dokážu nájsť pivota. Veľké rezervy máme v zakončovaní. Tieto rezervy sa budeme snažiť v ďalšom tréningovom procese odstrániť a hlavne pracovať na zlepšení 7 metrových hodov a premieňaní šancí.

Nasledujúci deň 27.2.2022 (nedeľa) sme absolvovali dva zápasy v Bojniciach, kde bola vidieť značná únava hráčov po absolvovaní turnaja z predchádzajúceho dňa.

V 1. zápase bol 1. polčas z našej strany evidentne spomalený, bez energie, bez dynamiky. V 2. polčase chlapci ukázali bojovnosť a srdce, čím sme dokázali tento zápas vyhrať.

V 2. zápase chlapci videli oproti sebe vzrastovo menšieho súpera. Mysleli si, že to bude veľmi ľahké víťazstvo, ale zaskočil nás veľmi dobrý výkon brankára a opäť sme nepremieňali šance a veľa 7 metrových hodov. Únava sa prejavili najmä v zakončovaní 7 metrových hodov a vyložených šancí, v dôsledku čoho už chlapci nemali presnú a razantnú streľbu.

Ako pozitívum môžeme zhodnotiť obrannú činnosť, zdokonalili sme sa v obrane 6-0. A najmä hrací čas všetkých hráčov bol vyrovnaní, čo znamená, že hrali všetci. Systém, ktorý sa snažíme hrať na rýchly prechod, a v útoku hrať rýchlu lajnu so zbiehaním spojok a hľadaním pivotov, si už chlapci osvojujú. Dá sa povedať, že tento systém je už celkom dobrý.

Na záver musíme povedať, že sme na chlapcov hrdí za ich prístup, bojovnosť a srdce počas obidvoch dní.”

Vladimír Ohrádka - hlavný tréner,

Marek Mikulík - asistent trénera 
 

Starší žiaci (na turnaji v Žeraviciach)

Výsledky: 

SMF-HK Žilina : Žeravice 4:16

SMF-HK Žilina : Hranice 9:17

SMF-HK Žilina : Litovel 6:18

SMF-HK Žilina : Vel.. Mez. 10:24

Zostava: Kozlík F., Stroka D., Vršanský L., Micheľ F., Danišek D., Mwazighe M.J., Madeja D., Filip S., Kulich A., Pavelka A., Kasper T. Tréner: J.Horka

Starším žiakom vypadli zo zostavy niektorí hráči, čo sa podpísalo pod ich výkon. Stále však nedosahujeme výsledky, aké by sme si priali, preto sa budeme musieť vážnejšie zamyslieť nad príčinami. Urobíme všetko pre to, aby sa to otočilo. Zdôrazňujeme ale stále požiadavku na poctivú účasť na tréningoch, keďže mnohí chlapci začali hrať hádzanú neskôr a potrebujú sa ešte mnohému naučiť. 

Prípravka dievčatá

Dievčatá v nedeľu odohrali ďalší turnaj prípraviek na domácej pôde. Rozdelili sme ich na dva tímy. Starší "A" tím a mladší "B" tím. Stretli sme sa so súpermi z MHK Bytča, Slávie Partizánske, MHáK Martin, THA Martin, AS Trenčín, MŠK Čadca. U niektorých detí bolo vidieť , že majú veľký tréningový výpadok, ale napriek tomu si turnaj užili naplno. V kategórii prípravka sa skóre nepočíta, ale môžeme s radosťou skonštatovať, že tím "A" si poradil so všetkými súpermi. Dievčatá trénujúce so žiačkami naplno ukázali svoj potenciál :-)

Zostava "A" tím: S. Sabolová, Ta. Tardová, S.Wiligerová, A. Svitanová, M. Ďurajková, L. Ponechalová, L. Budayová 

Zostava "B" tím: V. Cíbová, E. Hammerová, T. Hammerová, T. Krišteková, A. Švajdová, K. Možješová, M. Takáč

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu