Sumár druhého kola

03.10.2021

2.kolo (25.9.2021) Mladšie žiačky (hralo sa v Trenčíne)

Slávia Partizánske : SMF - HK Žilina 11:12 (5:3) Zostava a góly: M. Bartková/T. Matisová 1 - Te. Tardová 2, K. Klabníková, A. Šubjaková 6, L. Hlušková 1, I. Tučeková 2, Ta. Tardová, S. Sabolová

AS Trenčín "B" : SMF - HK Žilina 4:21 (0:11) Zostava a góly: T. Matisová - Te. Tardová 8, K. Klabníková, A. Šubjaková 6, L. Hlušková 4, I. Tučeková, Ta. Tardová 1, S. Sabolová 2, A. Nemcová

AS Trenčín "A" : SMF - HK Žilina 18:18 (9:7) Zostava a góly: M. Bartková 7/ T. Matisová 1 - Te. Tardová 6, K. Klabníková, A. Šubjaková 3, L. Hlušková 1, I. Tučeková, Ta. Tardová, S. Sabolová

Dievčatá prišli domov s dvoma víťazstvami a jednou remízou. S predvedenou hrou a výsledkami sme veľmi spokojní. V ml. žiačkach M. Bartková nenastupuje v hre, ale v bráne, i keď patrí vekovo do tejto kategórie. Striedame ju s Terezkou Matisovou, aby si Terezka zahrala a dala aj góly. Terezka zahrala výborne, už v prvom zápase vypichla až 5 lôpt v obrane a vsietila dokonca víťazný gól proti Partizánskemu. Zápas proti AS Trenčín "B" bol povinnou jazdou a naše dievčatá odohrali veľmi zodpovedne celý zápas a hrali naplno až do konca. Proti Trenčínu "A" sme do hry zapojili v druhom polčase aj Majku Bartkovú na základe dohody s trénerkami súpera. Majka však bude v budúcnosti nastupovať už len za staršie žiačky. Dievčatá celkovo urobili veľmi dobrý dojem a trénerky boli s nimi spokojné. Dokázali sme výborne brániť, prechádzať do rýchlych protiútokov a veľmi pekne riešiť herné situácie. Medzery ešte vidíme v bránení krídel, z ktorých sme dostali príliš veľa gólov, hlavne v poslednom zápase. V treťom a zároveň poslednom zápase proti AS Trenčín "A" sme začali veľmi dobre a viedli sme už 3:0. Potom sme začali strácať lopty nepresnými prihrávkami a technickými chybami, čo spôsobilo, že sme prehrávali v polčase o dva góly. V druhom polčase sme vyhrali o dva góly my a teda zápas skončil remízou. Mladšie žiačky sa stále učia hrať hádzanú a majú pred sebou ešte veľa práce.

Mladší žiaci (hralo sa v Bojniciach)

Kúpele Bojnice "A" : SMF-HK Žilina 28:3 (18:1) Zostava a góly: N. Kaniak - D. Haviar 1, A. Klabník 1, Š. Krištek, Š. Mikulík, J. Svitana, A. Vrabec 1, J. Milučký, K. Kríž, M. Vlašek

Kúpele Bojnice "B" : SMF-HK Žilina 17:12 (7:7) Zostava a góly: Š. Mikulík - D. Haviar 1, A. Klabník 3, Š. Krištek 1, N. Kaniak 1 , J. Svitana, A. Vrabec 3, J. Milučký, K. Kríž 2, M. Vlašek 1

Kvôli karanténe, PN a zraneniu vypadlo zo zostavy viacero hráčov, čo sa podpísalo pod prehry.

2.kolo (2.10.2021 a 3.10.2021) v Žiline v ŠH na Rosinskej ceste

Staršie žiačky
SMF-HK Žilina : MHK Bytča 16:11 (7:6) Zostava a góly: T. Matisová, A. Nemcová - J. Mikulovská 3, M.Bartková 6, V. Benedigová 2, E. Mistríková, Te. Tardová 3, A. Šubjaková 2, Ta. Tardová, I. Tučeková

Na prípravnom zápase kvôli nedocestovaniu Michaloviec sme sa dohodli s Čadcou.
SMF-HK Žilina : MšK Čadca 29:12 (14:5)

Zostava a góly: T. Matisová, A. Nemcová - J. Mikulovská 7, M. Bartková 8, V. Benedigová, E. Mistríková 7, Te. Tardová 3, A. Šubjaková 1, Ta. Tardová, I. Tučeková, A. Juríková 3

Staršie žiačky v sobotu ráno nastúpili na derby zápas proti Bytči. Tieto zápasy majú vždy poriadny emotívny náboj a rivalita susedov je viditeľná. Naše dievčatá napriek pomalšiemu rozbehu zápas zvládli na jednotku a zaslúžene získali oba body. V hre boli určité nedostatky, ktorým sa budeme na najbližších tréningoch venovať, ale celkovo sme spokojní s výsledkom i predvedenou hrou. Druhý zápas proti Iuvente Michalovce sa bohužiaľ neodohral, pretože súper nepricestoval. Dohodli sme sa preto s prítomnou Čadcou na prípravnom zápase, ktorý sme jednoznačne vyhrali. Tešíme sa na súperov z Trenčianskeho kraja, ktorí nás iste preveria.

Starší žiaci

SMF-HK Žilina : MŠK Pov. Bystrica "A" 11:40 (4:19) Zostava a góly: F. Kozlík, L. Vršanský - A. Pavelka, D. Madeja, J. Štalmach 1, R. Micheľ 1, F. Micheľ 2, P. Súľovský 4, T. Kasper, A. Klabník, D. Stroka, S. Filip, D. Danišek 3

SMF-HK Žilina : MŠK Pov. Bystrica "B" 19:20 (7:10) Zostava a góly: F. Kozlík, L. Vršanský - A. Pavelka, D. Madeja, J. Štalmach, R. Micheľ, F. Micheľ 6, P. Súľovský 6, T. Kasper, A. Klabník, D. Stroka, S. Filip, D. Danišek 7

Dvojzápas proti Pov. Bystrici naši starší žiaci nezvládli. V prvom zápase sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom, čo sa naplno ukázalo na výsledku. V druhom zápase sme v ustráchanom výkone pokračovali v prvom polčase a až v druhom polčase sa chlapci rozhodli zabojovať o výsledok. Bohužiaľ, už nestihli zápas otočiť.