Mladšie žiačky vyhrali 3. miesto na turnaji Vangl Cup

26.01.2026

Naše mladšie žiačky sa tento víkend zúčastnili turnaja Vangl Cup v Ivančiciach v Českej republike ⚽. Dievčatá odohrali počas troch dní spolu 9 zápasov 💪. Pomerali si sily s veľmi vyrovnanými tímami, pričom až do posledného zápasu nebolo jasné konečné poradie, ktoré sa priebežne menilo 🏆.

Turnaj nám ukázal, na čom ešte treba zapracovať a v čom sa ďalej zlepšovať. V Českej republike hrá mladšie žiactvo obranný systém 3:3, kde je kladený dôraz najmä na rýchlosť a presadenie sa jednotlivca v situáciách 1 na 1 🤾. Dievčatá túto úlohu zvládli na jednotku – z deviatich zápasov podľahli súperkám len dvakrát a po zvyšok turnaja už neokúsili prehru.

Domov sme si odniesli krásne 3. miesto 🥉 a ocenenie pre najužitočnejšiu hráčku turnaja, ktorou sa stala Alžbeta Svitanová 🎖️.

Ďakujeme všetkým rodičom za skvelú podporu a výbornú atmosféru počas celého turnaja.

Zúčastnené tímy:

- DHC Plzeň
- DHC Zora Olomouc
- HC Háje Praha
- HC Zlín 1920
- HK Laugaricio Trenčín 
- Ivančice
- MŠK Čadca
- SMF - HK Žilina
- Sokol Písek
- TJ Holešov

Turnaja sa zúčastnili hráčky:

Alžbeta Svitanová, Kristína Kubová, Kristína Mojžešová, Terezka Krišteková, Amy Maceková, Zoja Zaťková, Veronika Cíbová, Eva Akantisová, Katka Akantisová, Alžbeta Surmová, Lola Surmová, Sofia Gromnicová, Melánia Maturová. 

jQuery Tlačítko na začiatok